Bukmacher bez podatku

Benjamin Franklin, jeden z ojców założycieli USA, już dawno temu przewidział: na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki. Z kolei George Orwell pisał, że gdy chodzi o podatki, to nikt z nas nie jest patriotą. Konia z rzędem temu, co z przyjemnością płaci podatki, a te pojawiają się również w zakładach bukmacherskich. Za co i ile płacimy w podatkach u bukmacherów w Polsce? Czy można tego uniknąć korzystając z bukmachera bez podatku?

W tym artykule dowiesz się:

 • Czy można obstawiać zakłady bukmacherskie bez podatku?
 • Jak obstawiać bez podatku?
 • Jakie podatki płacisz typując mecze u legalnych bukmacherów?

bez podatku

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach bez podatku:

Legalni bukmacherzy bez podatku

BukmacherOfertaWarunki gry bez podatku
Bukmacher FortunaFortuna Happy HoursRodzaj zakładów: przedmeczowe i live
Typ kuponu: ako i maxikombi
Ilość zdarzeń: minimum 3
Minimalny kurs 1.30
Sporty: wszystkie
Bukmacher BetfanBetfan bez podatku
Happy Hours
Rodzaj zakładów: przedmeczowe i live
Typ kuponu: ako
Ilość zdarzeń: minimum 3
Minimalny kurs 1.35
Sporty: wszystkie
Bukmacher forBETEuropejskie puchary
bez podatku forBET
Rodzaj zakładów: przedmeczowe
Typ kuponu: ako
Ilość zdarzeń: minimum 3
Mecze: Liga Mistrzów i Liga Europy
Bukmacher TotalbetTotalbet bez podatkuRodzaj zakładów: przedmeczowe i live
Typ kuponu: ako
Ilość zdarzeń: minimum 3
Minimalny kurs 1.20
Sporty: wszystkie

Czy można typować bez podatku?

Jeśli bukmacher pobiera podatek od każdego naszego zakładu, to zasadne jest pytanie: czy jest opcja grania bez podatku? A co oznacza gra bez podatku u bukmachera? To proste – wyższe wygrane!

Bukmacher bez podatku jest bardzo poszukiwany przez graczy w celu optymalizacji zysków i wyciągnięcia z trafionych typów ile się da?. Ktoś nierozsądny zasugerowałby – graj u zagranicznych firm, tam podatek nie obowiązuje. To jednak ryzykowna i niezgodna z prawem opcja, poza tym dostęp do zagranicznych bukmacherów jest znacząco utrudniony przez rejestr domen zakazanych.

Podsumujmy: czy będąc skazanym na polskich bukmacherów jest szansa typowania bez podatku? Mamy dobre wiadomości – legalni operatorzy konkurując o klientów oferują zakłady bez podatku. To okresowe promocje, które niwelują 12% podatku od stawki. Dzięki temu nasz kupon liczony jest za 100% stawki, a my wygrywamy więcej.

Gdzie legalnie obstawiać bez podatku?

Na początku wyjaśnijmy: przy aktualnej sytuacji prawnej żaden z legalnych bukmacherów nie wprowadzi na stałe gry bez podatku. Gdyby tak zrobił, to wszystkie koszta związane z podatkami musiałby brać na swoją klatę, a z punktu biznesowego byłoby to wielce nie opłacalne. Dlatego polscy bukmacherzy robią co mogą, by przynajmniej w drobnej części zrekompensować graczom typowanie z podatkiem. Pamiętaj, jeśli ty obstawiasz bez podatku u legalnego bukmachera, to znaczy, że on zapłaci ten podatek za ciebie.

Co musiałoby się stać, żeby podatek od stawki zniknął całkowicie? Ustawodawca musiałby zmienić model opodatkowania zakładów i przejść na system GGR (podatek od przychodów brutto), który stosowany jest w 18 z 26 krajów Unii Europejskiej. Aktualnie w Polsce mamy podatek obrotowy występujący m.in. we Włoszech i Niemczech (ale znacznie niższy 2.75% i 5%).

Grono polskich bukmacherów postuluje o zmiany opodatkowania, ale jak na razie nieskutecznie. Graczom pozostaje czekać i korzystać z okresowych ofert u legalnych firm, by przynajmniej w części typować bez podatku.

Przeanalizowaliśmy rynek bukmacherski w Polsce i sprawdziliśmy, gdzie i jak można grać bez podatku. Pamiętaj, że w promocjach bukmacherzy niwelują podatek od stawki. Jeśli wygrasz powyżej 2280 PLN, to niestety wpadniesz w próg podatkowy 10% od wygranej, który zostanie potrącony.

Gdzie zagrasz bez podatku? Mamy kilka propozycji:

Fortuna bez podatku

Jak pozbyć się podatku w zakładach bukmacherskich Fortuna? Sposobem jest skorzystanie z promocji Happy Hours. To oferta, dzięki której otrzymujesz bonus kursowy, a w razie wygranej otrzymujesz 14% więcej.

fortuna happy hours

Happy Hours w Fortunie obowiązuje w ściśle określonych ramach czasowych. Jak sama nazwa sugeruje to tzw. “szczęśliwa godzina” w ramach której możesz obstawić bez podatku. Ale z doświadczenia wiemy, że bukmacher wydłuża godziny Happy Hours i czasami oferta trwa przez cały weekend lub cały dzień np. w dniu meczowym Ligi Mistrzów. Najlepiej wejść na stronę efortuna.pl i sprawdzić, kiedy można grać bez podatku.

Aby zniwelować podatek w Fortunie trzeba postawić zakład, który będzie spełniał warunki promocji.

Zasady gry bez podatku w Fortunie:

 • Oferta: zakłady przedmeczowe i live
 • Typ kupony: ako i maxikombi
 • Kanał: strona www i aplikacja mobilna
 • Minimalna liczba zdarzeń na kuponie: 3
 • Minimalny kurs zdarzenia na kuponie: 1.3
 • Minimalna stawka: brak
 • Korzystając z happy hours nie można zamykać kuponu przez early cash out

Graj bez podatku w Fortunie!

Betfan bez podatku

W zakładach Betfan gra bez podatku (na moment pisania tego artykułu) możliwa jest codziennie całodobowo! To wyjątkowa gratka dla typerów. A jak zagrać bez podatku na stronach Betfan?

betfan bez podatku

Jeśli chcesz zagrać bez podatku w Betfan to przygotuj kupon:

 • akumulowany złożony z minimum 3 zdarzeń
 • zagraj typy po kursie min. 1.35

Jeśli trafisz, to bukmacher zmieni współczynnik twojego kuponu na 1.0, co pozwoli ci odebrać wygraną bez straty związanej z podatkiem. Co najlepsze – w ramach promocji możesz postawić dowolną liczbę kuponów.

Dodatkowo w Betfan obowiązuje Happy Hours, gdzie w trakcie jego trwania również możesz zagrać bez podatku. Kwalifikujące zakłady to kupony ako z kursami minimalnym 1.25.

forBET bez podatku

Typujesz mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej? W takim razie opłacalnie zrobić to w forBET, bo bukmacher ten oferuje spotkania europejskich pucharów bez podatku.

We wtorek, środę i czwartek, czyli dniach meczowych Champions League i Europa League w godzinach 18-21 można stawiać zakłady od których nie zostanie potrącone 12% podatku.

Zobacz, jakie zakłady kwalifikują się do promocji:

 • zakłady akumulowane złożone z minimum 3 typów
 • oferta obowiązuje w meczach Ligi Mistrzów i Ligi Europy
 • minimalny kurs zdarzeń to 1.30
 • na kuponie musi znaleźć się jedno zdarzenie z oferty specjalnej “puchary bez podatku” po kursie 1.14
 • stawka dowolna

Totalbet bez podatku

Zakłady bukmacherskie Totalbet pozwalają typować bez podatku dowolne sporty. Aby zwiększyć swoje wygrane o 14% trzeba postawić kupon zgodnie z zasadami oferty. Sprawdź, jaki zakład gwarantuje grę bez podatku w Totalbet:

totalbet bez podatku
 • zakład ako z minimum 3 selekcjami
 • oferta przedmeczowa lub “na żywo”
 • minimalny kurs pojedynczego typu to 1.20
 • stawka dowolna

W ramach gry bez podatku można postawić dowolną ilość kuponów.

Podatki w zakładach bukmacherskich

W życiu społecznym czy tego chcemy, czy nie – na każdym kroku ponosimy koszta związane z podatkami. Przykłady? Tankując paliwo do auto aż 70% ceny benzyny to podatek. Zakupy w sklepie? Tam również każdy produkt w cenie posiada doliczony podatek. Nie inaczej jest gdy pracujemy, bo wtedy odprowadzamy podatek dochodowy. Jak widzisz podatki w zakładach bukmacherskich nie są czymś nowym, a tylko uzupełniają otaczającą nas rzeczywistość.

Skąd się biorą podatki u legalnych bukmacherów? Opodatkowanie zakładów wzajemnych reguluje ustawa hazardowa z 2017 roku. W niej opisany jest system podatkowy, który obowiązuje na terenie RP każdego licencjonowanego operatora. Można więc zauważyć, że podatki nie są zmową bukmacherów, a po prostu ustanowionym prawem przez aktualnie rządzących państwem.

Podatki płacą nie tylko gracze, ale także bukmacherzy. Dość powiedzieć, że za 2019 rok do budżetu państwa z tytułu podatków od legalnych zakładów wpłynęło 832 mln złotych.

Jakie podatki płacimy u bukmachera?

W zakładach bukmacherskich obligatoryjnie operatorzy pobierają dwie stawki podatkowe:

 • 12% – podatek od stawki każdego kuponu
 • 10% – dodatkowy podatek dochodowy przy wygranych powyżej 2280 PLN

W obu przypadkach sytuacja wygląda tak, że ty stawiasz kupon, a bukmacher z automatu pobiera część stawki na podatek (12%), a przy wyższych wygranych – także część wygranej (10%).

Zobacz, jak to wygląda na przykładzie stawianego przez nas kuponu w STS:

kupon z podatkiem

Postawiliśmy kupon za 100 zł po kursie 2.60, a nasza wygrana to 228.80 PLN. Z szybkiego rachunku matematycznego można wyliczyć, że 100 x 2.60 powinno dać wygraną 260 PLN…tak by było, gdyby nie podatek 12% od stawki (o czym bukmacher informuje na dole pod wygraną). Pobierając 12% podatku nasza stawka wynosi 88 zł – dlatego wygrana wynosi 228.80 PLN.

I tak analogicznie z innymi stawianymi kwotami np. grając za 10 PLN obstawiasz w gruncie rzeczy za 8.80 PLN…

Kto rozlicza podatek?

Jeśli płacisz podatek u bukmachera, to możesz zastanawiać się, co z jego rozliczeniem? Czy trzeba wygrane w zakładach uwzględniać w rozliczeniu PIT?

Jak wiesz od wygranych powyżej 2280 PLN płacimy podatek 10%. Tego typu podatek rozliczany jest w ramach PIT-8AR o zryczałtowanym podatku dochodowym od osób fizycznych. Kto musi go wypełnić? Czynność ta spoczywa na bukmacherze, a nie na graczu. A więc jeśli osiągasz wygrane podlegające podatkowi 10%, to bez obaw – wszystkie formalności z fiskusem załatwia firma bukmacherska.

Grając u legalnych bukmacherów formalne kwestię związane z podatkami spoczywają na barkach operatorów. Ty nie musisz swoich wygranych zgłaszać fiskusowi w rozliczeniu PIT.

FAQ

❓Który legalny bukmacher pozwala grać bez podatku?

W Polsce mamy kilku licencjonowanych operatorów pozwalających obstawiać zakłady bez podatku. W ofertach specjalnych 12% od stawki nie pobiera Fortuna, Betfan, Totalbet i forBET.

?Ile zyskujesz obstawiając bez podatku?

Grając bez podatku każda twoja wygrana jest wyższa o 14%! Normalnie stawiając 100 PLN po odjęciu podatku grasz de facto za 88 PLN. Grając z podatkiem zawsze tracisz 12% stawki, a to przekłada się na niższą wygraną.

?Jakie podatki są w zakładach bukmacherskich?

W polskim systemie mamy dwa podatki w zakładach: 12% od stawki i 10% od wygranych powyżej 2280 PLN. Dla przykładu, jeśli wygrasz 3000 PLN, to zapłacisz podwójny podatek (od stawki i od wygranej).