Bukmacher z cash-out

Czy wiesz, że są możliwości, by po zagraniu zakładu nie czekać na końcowy wynik w celu odebrania wygranej? Cash-out u bukmacherów online pozwala rozliczyć kupon w sytuacji, gdy nie wszystkie twoje typy zostały rozstrzygnięte. Brzmi fajnie? Sprawdź, jak korzystać z tej funkcji!

W tym artykule o cash-out dowiesz się:

 • jak działa cash-out?
 • kiedy możesz wypłacić wygraną?
 • który bukmacher posiada cash-out?

cash out

Narzędzie cash-out kilka lat temu pojawiło się w ofercie największych bukmacherów zagranicznych. Opcja ta szybko przypadła do gustu klientom, którzy w ten sposób posiadali kontrolę nad swoim kuponem i w razie niekorzystnych rezultatów mieli pole do manewru. Cash-out z powodzeniem pojawił się również w ofercie legalnych bukmacherów, a polscy gracze chętnie z niego korzystają. Czy to się opłaca?

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o cash-out w zakładach bukmacherskich:

Warunki cash-out u bukmacherów

BukmacherW jakich zakładach
użyjesz cash-out?
Na jakich urządzeniach
wypłacisz cash-out?
Bukmacher FortunaZakłady przedmeczowe i live
Zakłady akumulowane
Strona efortuna.pl
Aplikacja mobile
Bukmacher STSZakłady przedmeczowe i live
Zakłady pojedyncze i akumulowane
Strona sts.pl
Aplikacja mobile
Bukmacher BetclicZakłady przedmeczowe i live
Zakłady pojedyncze i akumulowane
Strona betclic.pl
Aplikacja mobile
Bukmacher LVBETZakłady przedmeczowe i live
Zakłady pojedyncze i akumulowane
Strona lvbet.pl
Aplikacja mobile
Bukmacher forBETZakłady przedmeczowe i live
Zakłady pojedyncze i akumulowane
Aplikacja mobile
Bukmacher PZBUKZakłady przedmeczowe i live
Zakłady pojedyncze i akumulowane
Strona pzbuk.pl
Aplikacja mobile
Bukmacher eWinnerZakłady przedmeczowe i live
Zakłady pojedyncze i akumulowane
Strona ewinner.pl
Aplikacja mobile
Bukmacher BetfanZakłady przedmeczowe i live
Zakłady pojedyncze i akumulowane
Strona betfan.pl
Aplikacja mobile
Bukmacher TotalbetZakłady przedmeczowe i live
Zakłady pojedyncze i akumulowane
Strona totalbet.pl
Aplikacja mobile
Bukmacher EtotoZakłady przedmeczowe i live
Zakłady pojedyncze i akumulowane
Strona etoto.pl
Aplikacja mobile
Bukmacher SuperbetZakłady przedmeczowe i live
Zakłady pojedyncze i akumulowane
Strona superbet.pl
Aplikacja mobile

Co to jest funkcja cash-out?

Termin cash-out pochodzi z języka angielskiego i w wolnym tłumaczeniu oznacza “cash” – gotówka, “out” – wypłata, a więc wypłatę pieniędzy. To narzędzie w zakładach bukmacherskich pozwalające ?rozliczyć kupon i wypłacić wygraną bez czekania na rozstrzygnięcie wszystkich zagranych typów. Czyniąc długą historię krótką – trafiłeś 5 z 7 meczów i nie chcesz czekać na wyniki dwóch pozostałych, to możesz zamknąć zakład przy użyciu cash-out.

Dzięki cash-out możesz zgarnąć wygraną, gdy czujesz, że jeden z obstawionych meczów nie układa się po twojej myśli, a szansa na skuteczny typ jest coraz mniejsza. Wówczas posiadając aktywny cash-out na kuponie możesz odebrać pewną wygraną.

Korzystając z opcji cash-out masz gwarancję pewnego zysku, bo nie musisz czekać na rozliczenie pozostałych zakładów. Warto wspomnieć, że wygrana cash-out jest odpowiednio mniejsza niż pierwotna kwota ewentualnej wygranej na kuponie. Dlaczego? Bo w przypadku skorzystania z cash-out nie rozstrzygnięte mecze (kursy) nie będą brane pod uwagę przy obliczaniu wygranej.

Czym cash-out nie jest?

Wypłata cash-out to nie cashback. Choć oba terminy brzmią podobnie i są stosowane w zakładach online, to jednak oznaczają, coś innego.

Cash-out to nie promocja, tylko narzędzie, dzięki któremu w oparciu o aktualne kursy możesz wypłacić wcześniej pieniądze. Bonusy cashback, to zwroty stawek w przypadku przegranych zakładów. Inaczej mówiąc cashbacki to zakłady bez ryzyka i są stosowane jako bonusy bukmacherskie.

Jak działa cash-out?

W potocznym słownictwie cash-out często określa się jako “anulowanie zakładu”. To nie jest prawda, bo w takiej sytuacji np. gdy mecz jest odwołany – bukmacher anulując zakład oddaje 100% postawionej stawki. A więc odzyskujesz tyle – ile zagrałeś. W przypadku cash-out wygrana uzależniona jest od liczby trafionych typów na kuponie oraz aktualnych kursów. Słowem, zamykając zakład nie anulujesz go – tylko rozstrzygasz go w oparciu o aktualną sytuację kursową i proponowaną kwotę cash-out.

Wzór na wypłatę cash out: iloczyn współczynnika (cash out), kursu i stawki.

O czym należy pamiętać? O tym, że w polskich warunkach cash-out nie może być używany do redukcji strat i odzyskiwania części stawki. Co to oznacza? To że wypłata z zamknięcia zakładu zawsze musi być wyższa niż stawka. To wynika z zapisów ustawy hazardowej, która wskazuje, że wygrana w zakładach wzajemnych musi być wyższa niż własny wkład. Niestety w polskiej branży w wielu miejscach wciąż wprowadza się klientów w błąd i pisze się, że cash-out u legalnych bukmacherów może być użyty do odzyskania części stawki.

Kiedy możesz zamknąć zakład?

Warto wiedzieć, że o tym, czy cash-out zostanie ci zaproponowany czy nie – decyduje bukmacher. Pamiętaj, że sytuacja z zamknięciem zakładu jest bardzo dynamiczna. Np. w trakcie meczu live sprawdzając swój kupon opcja cash-out może nie być dostępna, ale już za minutę odsprzedanie kuponu będzie aktywne.

To bukmacher proponuje kwotę wypłaty z cash-out, a ty jako gracz nie możesz jej negocjować. Masz dwie opcje – skorzystać i wypłacić gwarantowaną wygraną lub czekać na rozstrzygnięcie swoich typów.

Typując zakłady sportowe możesz liczyć na cash-out tylko wtedy, gdy żadne ze zdarzeń na twoim kuponie nie będzie rozliczone jako przegrane. Jeśli już twój typ przegra, to musztarda po obiedzie i kupon może wylądować w koszu.

Oto główne warunki, jakie musi spełnić kupon, by mógł zostać rozliczony w cash-out:

 • na kuponie nie może znajdować się ani jeden przegrany typ
 • na kuponie musi znajdować się przynajmniej jeden trafiony mecz (opcjonalnie – zależy od konkretnego bukmachera)
 • zakład musi być pojedynczy, akumulowany przedmeczowy lub live
 • wszystkie nierozstrzygnięte wydarzenia muszą znajdować się wciąż w ofercie bukmachera

Przykład wykorzystania cash-out

Zagraliśmy kupon złożony z 5 meczów lig piłkarskich. W sobotę odbywały się 3 spotkania, a w niedzielę 2 kolejne mecze.

 • Sobotnie mecze: Real Madryt – Granada (over 2.5), Inter – Genoa (X), Everton – Aston Villa (1).
 • Niedzielne spotkania: Man Utd – Man City (2), Dortmund – Schalke(1).

Kurs ogólny kuponu wyniósł 27.41 obstawiając go za 100 PLN uzyskaliśmy możliwą wygraną 2412, 74 PLN.

W sobotę nam się poszczęściło, bo każdy z trzech wytypowanych wyników trafiliśmy. Pozostały niedzielne mecze. Tutaj także dzień rozpoczął się świetnie, bo Manchester City pokonał Manchester United, a dla naszego kuponu oznaczało to jedno: jesteśmy o krok od wygranej. Wystarczy, by Dortmund pokonał Schalke. Niestety tu od początku meczu zaczęły się schody – najpierw szybki gol Schalke, a później czerwona kartka dla piłkarza Borussii. Szanse na wygraną Dortmundu znacząco zmalały. Co w takiej sytuacji? Jedynym ratunkiem okazał się cash-out. Decydując się na wcześniejszą wypłatę otrzymaliśmy około 1700 PLN, czyli o 700 PLN mniej niż pierwotnie, ale już nie musieliśmy liczyć na odwrócenie losów meczu Dortmund – Schalke.

Kursy cash-out obarczone są bardzo wysoką marżą, co obniża wypłatę. Mimo wszystko, jeśli uda nam się trafić cash-out to lepsza niższa wygrana niż żadna. To proste.

Czy cash-out się opłaca?

O tym czy w ogóle skorzystać z narzędzia cash-out indywidualnie decyduje gracz. Możliwość wcześniejszego zamknięcia zakładu to przywilej, a nie konieczność. To pozwala samemu oceniać sytuację i podejmować decyzje: wypłacić, czy poczekać do końca? To najważniejszy dylemat w opcji cash-out.

W teorii można założyć kilka sytuacji, w których cash-out okaże się pomocny. Wyobraźmy sobie, że w piątek typujemy wygraną drużyny A w niedzielnym meczu, a w sobotę okazuje się, że trener oszczędzi kilku ważnych graczy, a szansę otrzymają zmiennicy. To może wpłynąć na układ sił na boisku, a co za tym idzie na kursy. Prawdopodobnie wiedząc o tym w piątek nie postawilibyśmy zakładu na wygraną drużyny A. W takiej sytuacji, jeśli na kuponie mamy dodatkowe mecze, które zostały pozytywnie rozstrzygnięte można rozważyć cash-out, jeśli nie mamy przekonania do tego typu w obliczu nowych informacji.

Kolejny przykład cash-out, to kupon ako, w którym trafiliśmy 3 z 4 meczów. Oglądając ostatni pojedynek nasz faworyt przegrywa, a mecz wyraźnie toczy się pod dyktando rywali. Analizując spotkanie dochodzisz do wniosku, że twój typ może nie wejść, a więc zasadnym będzie sprawdzenie cash-out i rozliczenia kuponu bez czekania na ostatni gwizdek.

Oczywiście za każdym razem, gdy korzystamy z cash-out odbieramy niższą wygraną niż pierwotna kwota na kuponie. Ale coś kosztem czegoś – zamykając kupon mamy pewny zysk nie oglądając się na pozostałe typy. W przypadku powodzenia wygrana byłaby znacznie większa, ale jak się to mówi “lepszy ryc niż nic”. To uroki sportu, że kilka chwil może odwrócić losy meczu o 180 stopni i podobnie jest z cash-out. Wypłacając wcześniej wygraną możesz mieć pewność słuszności swojej decyzji, ale na koniec okaże się, że gdybyś poczekał, to twoja wygrana byłaby o wiele większa, bo twój typ wszedł.

Zalety cash-outWady cash-out
✔Pewna wygrana❌Niższa wygrana niż początkowa kwota na kuponie
✔Możliwość kontrolowania kuponu
✔Ograniczenie stresu

Gdzie skorzystasz z cash-out?

Grono legalnych bukmacherów z narzędiem cash-out ciągle się powiększa. Aktualnie 11 operatorów posiada możliwość wcześniejszej wypłaty pieniędzy. W opinii naszych redaktorów najlepiej cash-out działa w Fortunie, STS i Betclic.

Poniżej prezentujemy opisy cash-out u TOP 3 bukmacherów online:

Fortuna early cash-out

fortuna-cash-out

W zakładach bukmacherskich Fortuna z narzędzia cash-out skorzystasz obstawiając kupony AKO przedmeczowe i live. A więc jak widzisz – funkcja zamknięcia zakładu nie będzie dostępna w pojedynczym zakładzie.

Informacje o możliwości cash-out w Fortunie znajdziesz w zakładce “moje zakłady live”. Tam wyświetli ci się kupon i proponowana kwota do wypłaty. Z narzędzia możesz skorzystać przy użyciu komputera i mobilnej aplikacji na systemy iOS i Android.

Zastrzeżenia do cash-out: korzystając z bonusów Fortuny nie można używać opcji “zamknij zakład”.

STS cash-out

sts-cash-out

W zakładach online STS opcja cash-out dostępna jest na kuponach SOLO, AKO w trybie przedmeczowym i “na żywo”. Informacja o wcześniejszej wypłacie wyświetla się w podglądzie kuponu.

W STS cash-out nie będzie dostępny w zakładach z oferty Maxikombi i Bezpieczny zakład. Co więcej, przy obrocie bonusami cash-out nie spełnia warunków obrotu.

Z funkcji cash-out skorzystasz na stronie sts.pl i mobilnej aplikacji.

Betclic cash-out

W Betclic zamknięcie zakładu działa w typach pojedynczych i wielokrotnych w formie przedmeczowej i live. Opcja ta możliwa jest na stronie internetowej betclic.pl i aplikacji mobile.

Komunikat o dostępności cash-out w zakładach Betclic znajdziesz wchodząc w zakładkę “moje kupony”.

Pozostali bukmacherzy z cash-out:

 • forBET – tylko w aplikacji
 • LVBET
 • Totalbet
 • eWinner
 • Etoto
 • PZBUK
 • Betfan
 • Superbet

FAQ

❓Co to jest cash-out?

Dzięki funkcji cash-out wypłacisz wygraną z kuponu nie czekając na rozstrzygnięcia wszystkich wytypowanych meczów. To odbiór pewnej i wcześniejszej wygranej!

?Kiedy skorzystasz z cash-out?

Wygraną będziesz mógł wypłacić z otwartego kuponu, jeśli żadne z wytypowanych zdarzeń nie zostało rozstrzygnięte jako przegrane.

?Gdzie otrzymasz cash-out?

W legalnych zakładach bukmacherskich mamy 10 firm, które oferują wypłaty cash-out: Fortuna, STS, Betclic, LV BET, forBET, PZBUK, Totalbet, Etoto, Betfan i eWinner.