Bukmacherzy i zakłady na badminton

Badminton, jeśli chodzi o oglądalność, ale też obstawianie zakładów jest niszową dyscypliną. W naszym kraju to sport, który nie generuje dużego zainteresowania wśród kibiców. To przekłada się też na zakłady bukmacherskie. Badminton jest oferowany przez operatorów, ale tylko garstka typerów korzysta z kursów na ten sport. Jak i gdzie obstawiać badminton? Sprawdziliśmy oferty bukmacherskie pod kątem zakładów na badminton. Wiemy, kto dysponuje najlepszymi kursami!

badminton

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach do badmintona:

Rekomendowani bukmacherzy na zakłady badmintona

🏸 KategoriaBukmacher
📈 Kursy bukmacherskieSTS, Totalbet, Etoto
🔎 Zakłady przedmeczoweEtoto, STS, Fuksiarz
🔥 Zakłady na żywoSTS, Fortuna, Etoto
📺 Transmisje liveSuperbet, Fortuna, STS

Jak zawsze w ocenie bukmachera do badmintona kierowaliśmy się poziomem oferty przedmeczowej i na żywo. Naszej uwadze nie umknęły też kursy, jakie są dostępne w zakładach na badminton. Wszystko po to, aby nasz raport był w pełni kompleksowy. Poniżej znajdziesz rekomendacje odnośnie zakładów, kursów i transmisji live. Sprawdź, gdzie badminton jest najlepiej obsługiwany:

Gdzie obstawiać badminton?

Badminton bukmacherzy nie traktują priorytetowo, co jest w pełni zrozumiałe. Zdecydowanie więcej uwagi poświęcają głównym dyscyplinom, czyli piłce nożnej, tenisowi ziemnemu i koszykówce. Zakłady na badminton stanowią uzupełnienie oferty kursowej. Trzeba jednak oddać, że dyscyplina ta jest powszechnie dostępna u wszystkich operatorów. To pewien paradoks – badminton nie generuje dużego zainteresowania, a mimo to bukmacherzy udostępniają kursy na turnieje BWF Tour i pozostałe rozgrywki.

Zakłady na badminton w podstawowym trybie, a więc obstawiając wynik, zrobisz u wszystkich legalnych bukmacherów. Problemem może być sytuacja, jeśli będziesz chciał postawić kupon na jeden z dodatkowych rynków np. sumę punktów. To rodzaj zakładu na badminton, który nie jest już tak znany, jak klasyczne: kto wygra? Dlatego do takiego obstawiania powinieneś wybrać bukmachera z ponadpodstawową ofertą na badminton.

💡 Na bonuspedia.pl przeanalizowaliśmy zakład na badminton u wszystkich bukmacherów w Polsce. Sprawdziliśmy ilość rynków, a także dyspozycyjność zakładów na żywo. Dodatkowo porównaliśmy marżę stosowaną na kursy dotyczące meczów badmintona. Chcemy, by w ten sposób nasz raport był w pełni kompleksowy.

Czym kierowaliśmy się w ocenie bukmacherów do badmintona? Nasze podstawowe kryterium zakładało następujące elementy:

✅ W ofercie zakładów na badminton powinny znajdować się rynki dodatkowe np. handicapy, under/over.

✅ Bukmacher na badminton powinien dysponować zakładami na żywo.

✅ Uśredniając marża w typach przedmeczowych nie powinna być wyższa niż 9%.

Kogo polecamy do obstawiania badmintona?

TOP 3 bukmacherów

Tak jak na turniejach mistrzowskich w badmintonie nagradza się medalami miejsca 1-3, tak i my postanowiliśmy wybrać trzech najlepszych bukmacherów do tej dyscypliny. Na topbukmacher.com mamy w zwyczaju, że w pierwszej kolejności proponujemy TOP 3 buków do obstawiania danego sportu. W tym miejscu warto przypomnieć, że u każdego z tych operatorów możesz posiadać konto, jeśli jesteś pełnoletni. Jednocześnie mecze badmintona wytypujesz w Etoto, Fuksiarzu i STS.

Każdy z wcześniej wymienionych bukmacherów posiada swoje atuty, które w kontekście badmintona wyróżniają go na tle pozostałych firm. Dlatego rekomendujemy zakłady w Etoto, Fuksiarzu lub STS. To bukmacherzy, u których znajdziesz główne rozgrywki BWF World Tour, a także pozostałe starty m.in. Mistrzostwa Świata.

Etoto

Analizując bukmacherów w odniesieniu do badmintona, to oferta Etoto wywarła na nas największe wrażenie, jeśli chodzi o ilość rynków. To bukmacher, który przy każdym spotkaniu badmintona – bez względu na rangę, oferuje ponad 10 typów w trybie przedmeczowym. Co ciekawe, tylko u tego operatora możesz zagrać zakład na sumę punktów under/over w poszczególnych setach. W ten sposób badminton w Etoto może być dość skrupulatnie typowany.

Etoto oferuje męskie, jak i kobiece rozgrywki badmintona. Co roku u tego bukmachera znajdziesz kursy na Mistrzostwa Świata: indywidualne i w deblu. W trakcie sezonu w zakładach Etoto pojawiają się wydarzenia z cyklu BWF World Tour rangi 1000 lub 500. 


Bukmachera Etoto w kontekście zakładów na badminton można wyróżnić też ze względu na poziom kursów. Średnia marża na poziomie 8% zapewnia dostęp do konkurencyjnych rynków.

Ilość rozgrywekZakłady
przedmeczowe
Zakłady liveTransmisjeMarża
~51110brakOkoło 8%

Fuksiarz

Bukmacher Fuksiarz, wzorem Etoto, również dysponuje zakładami na rozgrywki z cyklu BWF Tour. Dzięki temu w sezonie znajdziesz kursy na turnieje z Anglii, Holandii czy krajów azjatyckich. Łącznie może to być około 40 turniejów na dystansie 12 miesięcy. Oferta tego bukmachera obejmuje typowanie następujących rynków pre-match:

  • zwycięzca,
  • zwycięzca 1. seta,
  • liczba punktów: poniżej/powyżej,
  • handicap punktowy.

Marża w zakładach Fuksiarza jest wyższa od tej oferowanej przez Etoto, ale mieści się ona w naszych kryteriach, czyli nie przekracza 9%. Badminton w Fuksiarzu możesz obstawiać na rynkach przedmeczowych i na żywo.

Ilość rozgrywekZakłady
przedmeczowe
Zakłady liveTransmisjeMarża
~51010brakOkoło 9%

STS

STS na badminton oferuje jeszcze jeden dodatkowy rynek, którego nie ma chociażby w Fuksiarzu. O jaki rodzaj zakładu chodzi? O typowanie dokładnego wyniku. Jak wiadomo w badmintonie mecze rozgrywa się do dwóch wygranych setów. W STS możesz przebierać w kursach na dokładny rezultat wskazując 2:0 lub 1:2. Poza tymi rynkami bukmacher posiada zakłady na liczbę setów, handicap punktowy i sumę punktów.

W STS TV pojawiają się też transmisje live z turniejów BWF World Tour. To jeden ze znaków firmowych tego bukmachera, że udostępnia streamy online. Dla obstawiających na żywo, to istotna wiadomość, że STS dysponuje transmisjami live z badmintona. Oczywiście chodzi tylko o wybrane rozgrywki.

Ilość rozgrywekZakłady
przedmeczowe
Zakłady liveTransmisjeMarża
~5810BWF World TourOkoło 7.6%

Kursy na badminton: gdzie są najlepsze?

📈 Badminton to niszowy sport, ale często w tego rodzaju dyscyplinach gracze polują na valuebety, a więc zakłady z wartością. Te są jeszcze atrakcyjniejsze u bukmacherów, którzy dysponują niską marżą. Bez względu na to czy jesteś nowy w te klocki, czy już masz długi staż obstawiania zakładów – zawsze lepiej typować u bukmachera z niższą niż wyższą marżą. To jedna z głównych zasad, którą kierują się specjaliście od zakładów.

W badmintonie bukmacherzy zwykle oferują kursy na te same mecze, ale to nie oznacza, że ich poziom jest wszędzie taki sam. Normalne są sytuacje, że typ na zwycięstwo danego zawodnika u bukmachera A zrobisz po innym kursie niż u bukmachera B. Skąd takie rozbieżności? W dużej mierze wynikają one z marży, a więc prowizji, jaką bukmacherzy nakładają na każdy zakład.

W zakładach przedmeczowych na badminton sprawdziliśmy poziom kursów u polskich bukmacherów. Obliczyliśmy ich marżę, a następnie porównaliśmy otrzymane dane. Jakie wnioski? To że średnia prowizja w kursach na badminton wynosi 8.5%. Najlepsi bukmacherzy dysponują marżą na poziomie 7.6%. To tacy operatorzy jak STS i Totalbet. Najsłabiej w tym zestawieniu wypada LVBET.

Poniżej znajdziesz dokładne informacje odnośnie marży bukmacherów na badminton:

BukmacherMarża
Fortuna8.9%
Totalbet7.6%
STS7.6%
Betclic8.5%
Fuksiarz9%
forBET9%
LVBET9.8%
Etoto8%
Superbet8.4%
Betcris8%

Najlepsze kursy na obstawianie badmintona znajdziesz w:

🥇 STS

🥈 Totalbet

🥉 Etoto

Zakłady przedmeczowe

Na badminton zakłady przedmeczowe odnoszą się do wyniku, a także przebieg spotkania. W STS, Fuksiarzy czy Etoto możesz obstawiać chociażby liczbę setów, która będzie potrzebna do tego, żeby wyłonić zwycięzcę. Co więcej, bukmacherzy umożliwiają typowanie zwycięstwa przy handicapie punktowym. W ten sposób wskazujesz wygraną zakładając, że jedna ze stron na starcie ma stratę lub przewagę.

Średnio na badminton najlepsi bukmacherzy otwierają rynki na sumę setów, liczbę punktów i handicapy. Zdarzają się też takie wyjątki, jak Etoto, bo u tego operatora obstawisz punkty w każdym secie. Dodatkowo w Fuksiarzu możesz zagrać typ na to, kto wygra 1. seta. Niektóre rynki przypominają obstawianie tenisa ziemnego, choć w badmintonie jest znacznie mniej opcji do typowania.

Szeroką ofertę na BWF World Tour, a także pozostałe turnieje rangi mistrzowskiej wystawiają Etoto, STS, Fuksiarz czy Fortuna. Co ciekawe, ten pierwszy z bukmacherów, czyli Etoto dysponuje też zakładami specjalnymi i kursami długoterminowymi na badminton. Pod tym względem jest ewenementem na skalę polską.

Najwięcej zakładów w trybie przedmeczowym na badminton wytypujesz u następujących operatorów:

🥇 Etoto

🥈 STS

🥉 Fuksiarz

Zakłady na żywo

Obstawianie na żywo badmintona nie jest już tak dostępne, co zakłady pre-match. W przypadku gry live trzeba odpowiednio wyselekcjonować operatora, ponieważ niektórzy bukmacherzy nie oferują kursów na żywo odnośnie meczów BWF World Tour. Zakłady live są dostępne w Etoto, STS i Fortunie. U tych dwóch ostatnich bukmacherów masz szansę na to, żeby obejrzeć poszczególne spotkania, bo playery STS TV i Fortuna TV pozwalają na takie rozwiązania.

W zakładach live badminton oferowany jest na podobnych rynkach, co w trybie przedmeczowym. W ofercie znajdziesz następujące typy:

  • zwycięzca meczu,
  • zwycięzca następnego seta,
  • suma punktów w secie,
  • liczba punktów w meczu,
  • dokładny wynik.

W badmintonie gra toczy się do 21 punktów w każdym secie. Aby wygrać mecz należy zgromadzić na swoim koncie dwa sety. Warto znać podstawowe zasady badmintona przed rozpoczęciem obstawiania tej dyscypliny sportu.

Ze względu na zakłady live do badmintona polecamy bukmacherów:

🥇 STS

🥈 Fortuna

🥉 Etoto

Transmisje live u bukmacherów

Badminton w transmisjach live u bukmacherów zazwyczaj pojawia się przy okazji turniejów z cyklu BWF World Tour. Wówczas jest szansa, że mecze obejrzysz u operatorów znanych ze streamów, czyli STS, Superbet i Fortuny. Polecany przez nas operator, czyli Etoto nie oferuje transmisji live. Dlatego pomimo świetnej oferty na badminton w tym zakresie trudno zarekomendować tego bukmachera.

W trakcie sezonu odbywa się około 40 turniejów BWF World Tour. W STS TV czy Fortuna TV można obejrzeć wiele starć sygnowanych tym szyldem. Badminton transmituje też Superbet, który również ma rozbudowaną sekcję streamów na żywo. W Fortunie i STS do prawidłowej transmisji wymagana jest rejestracja konta, a także wpłata na saldo główne. W Superbet wystarczy tylko zalogowanie się na konto – możesz oglądać bez posiadania środków finansowych.

🏸 RozgrywkiBukmacherzy
Igrzyska Olimpijskiebrak
Mistrzostwa Światabrak
Mistrzostwa Europybrak
BWF World TourSTS, Fortuna, Superbet

Jeśli chcesz oglądać mecze badmintona na żywo to powinieneś wybrać:

🥇 Superbet

🥈 Fortuna

🥉 STS

Zakłady na badminton: co i jak obstawiać?

Rynki oferowane na badmintona przypominają zakłady dostępne w tenisie ziemnym. Jeśli wiesz, jak obstawiać under/over czy znasz specyfikę handicapów, to nie będziesz miał żadnych kłopotów ze zrozumieniem rynków na badmintona. Warto wiedzieć, że większość typów na ten sport obejmuje kursy dotyczące wyniku meczu, czyli: kto wygra? Pozostałe zakłady związane są z liczbą setów/punktów, handicapem czy tym, kto wygra 1. seta?

W poniższej tabelce przedstawiamy główne typy na badminton. To zakłady, które znajdziesz w ofercie przedmeczowej i na żywo:

RynekOpisBukmacherzy
Kto wygraZakład dwudrogowy na wskazanie zwycięzcy meczuWszyscy bukmacherzy
Dokładny wynikWytypowanie dokładnego rezultatu w odniesieniu do setówSTS
Liczba setówDokładna liczba setów w meczuFuksiarz, STS, Etoto
Handicap punktowyWskazanie lepszego z pary przy założeniu straty/przewagi punktowejEtoto, Fuksiarz, STS, LVBET, Noblebet
Suma punktów: under/overTypowanie łącznej liczby punktów w całym meczu w trybie mniej/więcejEtoto, Fuksiarz, STS

FAQ

Który bukmacher na badminton oferuje najlepsze kursy?

Najwyższe kursy w zakładach na badminton pojawiają się w ofercie STS, Totalbet i Etoto.

Gdzie znajdziesz najwięcej zakładów na badminton?

Bukmacherzy z najszerszą ofertą na ten sport to Etoto, STS i Fuksiarz.

Którzy bukmacherzy transmitują badminton?

Mecze badmintona możesz oglądać w STS, Fortunie i Superbet.