Bukmacherzy i zakłady na boks

Zakłady bukmacherskie boks pozwalają obstawiać przede wszystkim na rynkach pre-match. Najwięcej rozstrzygnięć znajdziesz przed pojedynkiem bokserskim, co nie oznacza, że w trakcie walki bukmacherzy nie przyjmują zakładów live. Robią to ci nieliczni operatorzy polecani do obstawiania boksu. Pięściarstwo u bukmacherów wytypujesz w odniesieniu do międzynarodowych gali, jak i polskich eventów. W zakładach pojawiają się kursy na mistrzowskie walki, jak i pozostałe starcia danego wieczoru. Który bukmacher boks obsługuje najlepiej?

boks

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach do boksu:

Rekomendowani bukmacherzy na zakłady bokserskie

🥊 KategoriaBukmacher
📈 Kursy bukmacherskieBetclic, Betcris, Etoto
🔎 Zakłady przedmeczoweSTS, Betcris, Etoto
🔥 Zakłady na żywoFortuna, Betcris, Betclic
📺 Transmisje livebrak

Bukmacherzy na boks powinni wyróżniać się kilkoma elementami, które są opłacalne po stronie typera. W interesie gracza są dobre kursy, a także szeroka oferta. Dlaczego? Dlatego, że dzięki temu możesz wygrywać więcej przy typowaniu tych samych rynków. Większy wybór oznacza też możliwość przeprowadzenia merytorycznej analizy, z której wyciągniesz daleko idące wnioski np. na jakim etapie walki dojdzie do jej rozstrzygnięcia? Warto zwrócić uwagę na te elementy wybierając bukmachera do boksu.

Gdzie obstawiać boks?

Obstawianie boksu nie tylko odnosi się do głównych gali o mistrzowski pas WBC czy WBA. Na świecie jest sporo federacji i promotorów, które niemalże co tydzień organizują gale bokserskie. Polecani bukmacherzy dysponują ofertą na boks w wydaniu polskim, a także zagranicznym. Wszystko po to, żebyś miał komfort w wyborze wydarzenia, które chcesz typować.

Typy na boks oferują wszyscy bukmacherzy, ale nie każdy z nich może poszczycić się rozbudowaną ofertą. Niektórzy udostępniają okrojone rynki na zwycięzcę pojedynku. To zdecydowanie za mało, jeśli jesteś koneserem pięściarstwa i interesują cię zakłady na liczbę rund, KO czy rozstrzygnięcie na punkty. W tym przypadku musisz bazować na ofertach bukmacherów kojarzonych z boksem.

💡 Sprawdziliśmy, którzy bukmacherzy w Polsce oferują najlepsze zakłady na boks. Porównaliśmy oferty wszystkich legalnych operatorów w odniesieniu do rynków i poziomu kursów. Wiemy, gdzie opłaca się typować boks. Podobny raport przygotowaliśmy dla typerów żużla i piłki nożnej. Dzięki nam masz pewność, który bukmacher w danej dyscyplinie wiedzie prym w naszym kraju.

Na co zwracać uwagę wybierając bukmacherów do boksu? Sondując typerów boksu, a także bazując na naszym doświadczeniu ustaliliśmy, że polecany operator na zakłady bokserskie powinien charakteryzować się:

✅ Rozbudowanymi zakładami pre-match w odniesieniu do przebiegu walki (liczba rund), jak i rozstrzygnięcia (KO/TKO, na punkty).

✅ Ofertą zakładów na żywo w przypadku głównych walk o mistrzostwo świata.

✅ Średnią marżą w typach bokserskich, która nie przekracza 9%.

✅ Zakładami na galę organizowane przez DAZN, Matchroom Sport, HBO czy pozostałe telewizje/grupy promotorskie.

Kogo polecamy do obstawiania boksu?

TOP 3 bukmacherów

Zakłady na boks wchodzą w skład oferty u każdego operatora. Nie jest jednak tak, że wszyscy dysponują takimi samymi rynkami i wydarzeniami. Niektórzy koncentrują się tylko na głównych galach, a przy tym późno wystawiają kursy. Obstawianie u tego rodzaju operatorów nie jest dobrym rozwiązaniem. Dlatego przygotowaliśmy listę trzech bukmacherów, u których boks jest naprawdę profesjonalnie obsługiwany. Co mamy na myśli? Ilość rynków, a także atrakcyjność kursów.

Pamiętaj, że zgodnie z prawem możesz posiadać konto u każdego legalnego bukmachera. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś jednocześnie korzystał z oferty na boks w Betcris, Etoto i STS.

Betcris

Betcris to bukmacher charakteryzujący się bogatą ofertą na sporty amerykański. W USA boks jest bardzo popularny, bo zwykle tam odbywają się największe gale. W zakładach bokserskich Betcris ma sporo do zaproponowania. Na uwagę zasługuje oferta rynkowa, a także poziom kursów. W obu tych elementach bukmacher ten wypada imponująco.

W zakładach Betcris przy głównych pojedynkach o mistrzostwo świata WBA czy IBF znajdziesz ponad 20 rynków pre-match. W ofercie na tego rodzaju walki pojawiają się zakłady, dzięki którym wytypujesz sposób rozstrzygnięcia pojedynku przez twojego faworyta, a także dokładny czas, w którym to się wydarzy. To prawdziwa gratka dla ekspertów bokserskich, którzy mogą wskazać dokładną rundę, kiedy to pojedynek zostanie zakończony.

Betcris na boks dysponuje też zakładami live – te głównie dotyczą najważniejszych pojedynków, czyli walk wieczoru, konfrontacji o mistrzowski pas. Co ciekawe, bukmacher ten szybko wystawia kursy, co oznacza, że już kilka miesięcy przed galą możesz postawić kupon na swojego faworyta.

Ilość federacji/galiZakłady
przedmeczowe
Zakłady liveTransmisjeMarża
~102510brakOkoło 7%

Etoto

Etoto to idealny bukmacher do obstawiania krajowego boksu. To firma, która często sponsoruje gale organizowane w Polsce m.in. przez MB Promotions. Tym samym Etoto jest kojarzone z rodzimym boksem, co nie oznacza, że bukmacher ten zapomina o międzynarodowych federacjach. Jest wręcz przeciwnie – zwykle oferta bokserska Etoto dotyczy walk o mistrzostwo świata WBC czy innej, prestiżowej organizacji. Plusem tego bukmachera jest fakt, że wystawia kursy na walkę wieczoru, ale też pozostałe pojedynki na gali. To sprawia, że nie musisz ograniczać się tylko do głównej konfrontacji.

W zakładach Etoto boks oferowany jest przy marży wynoszącej około 7.5%. Jest ona nieco wyższa niż w Betcris, ale wciąż to czołówka biorąc pod uwagę pozostałych bukmacherów w Polsce. Zaznaczamy, że Etoto na głośne starcia w wadze ciężkiej i pozostałych kategoriach oferuje też zakłady live.

Ilość federacji/galiZakłady
przedmeczowe
Zakłady liveTransmisjeMarża
~102510brakOkoło 7.5%

STS

STS, tak jak przy pozostałych sportach, pamięta o polskim, jak i światowym rynku. Zakłady na boks u tego bukmachera dotyczą gali organizowanej w Londynie, a także na naszym podwórku. To operator z rozbudowaną ofertą pre-match i live. Boks w STS można typować na następujących rynkach:

 • zwycięzca walki,
 • liczba rund: mniej/więcej,
 • rozstrzygnięcie walki,
 • w jaki sposób zawodnik odniesie zwycięstwo,
 • w której rundzie koniec pojedynku.

W zakładach na żywo STS na boks otwiera bardziej skrupulatne rynki np. kto zanotuje nokdaun?
Minusem STS są gorsze kursy niż u pozostałych dwóch bukmacherów (Betcris, Etoto). Poziom oferty może jednak wynagrodzić nieco niższe współczynniki przy zakładach.

Ilość federacji/galiZakłady
przedmeczowe
Zakłady liveTransmisjeMarża
~102510brakOkoło 8.6%

Kursy na boks: gdzie są najlepsze?

📈 Przy walkach bokserskich często komentatorzy wspominają, jakie kursy wystawili bukmacherzy na poszczególny pojedynek. Dla ciebie to istotny parametr nie tylko ze względu na to, kto jest faworytem starcia. Przede wszystkim chodzi o to, abyś w dłuższej perspektywie korzystał z tych zakładów, które dysponują wyższymi współczynnikami tj. posiadają niższą marżę. To parametr, który pokazuje, u jakich bukmacherów kursy są atrakcyjniejsze.

Na przykładzie boksu policzyliśmy marżę u bukmacherów online. Następnie zestawiliśmy wynikami i wiemy, które zakłady średnio stosują najniższą prowizje od zakładów. Jeśli zależy ci na poziomie wygranej w dłuższej perspektywie, to właśnie tam powinieneś obstawiać boks. Kto okazał się najlepszy? Według naszych obliczeń Betclic dysponuje najniższą marżą. Średnio współczynnik ten liczy około 6%. Dla porównania w LVBET prowizja wynosi aż 11%. To zauważalna różnica, dlatego polecamy typowanie u bukmacherów z niską marżą.

W zakładach bokserskich średnia marża wynosi 8.5%. Lepiej wybierać tych bukmacherów, którzy nie przekraczają tego wskaźnika. Poza Betclic dobre współczynniki na boks posiadają Betcris, Etoto i forBET. Tam typowanie boksu również będzie rentowne.

Poniżej prezentujemy marżę w zakładach bukmacherskich na boks:

BukmacherMarża
Fortuna9%
Totalbet8.2%
STS8.6%
Betclic6%
Fuksiarz8%
forBET7.5%
LVBET11%
Etoto7.5%
Superbet8.5%
Betcris7%

Zależy ci na wysokich wygranych? W takim razie boks powinieneś obstawiać w:

🥇 Betclic

🥈 Betcris

🥉 Etoto

Zakłady przedmeczowe

Zakłady pre-match na boks to te, które przyjmowane są przed walkami. Bukmacherzy zwykle oferują tego rodzaju rynki do ostatniego momentu, a więc wejścia pięściarza do ringu. Wówczas, jako typer, możesz przewidywać nie tylko to, kto odniesie wygraną, ale też w jaki sposób przechyli szalę zwycięstwa. W tym kontekście STS i Betcris dają następujące możliwości:

 • zawodnik wygra przed czasem,
 • zawodnik wygra przez KO/TKO,
 • zawodnik wygra na punkty.

W typach przed walką możesz dywagować ile rund potrwa pojedynek? W tym przypadku bukmacherzy np. Etoto i forBET ustalają linie under/over. Przy walkach na dystansie 12 rund linia ta może być ustawione na poziomie 8.5 rundy. Wówczas typujesz czy pojedynek potrwa dłużej, czy krócej?

Betcris, a także Betclic przy walkach bokserskich aktywują przedział rund, w których będzie rozstrzygnięcie. Tym sposobem wskażesz zakres czasu, w którym walka zostanie zakończona np. 5-6 runda.

Oferty najlepszych bukmacherów do boksu są tak przygotowane, żeby gracz miał wiele możliwości wybierając typy na walkę. Trzeba jednak zaznaczyć, że zwykle kompletna oferta kursowa dotyczy głównych walk o mistrzostwo. Przy pozostałych pojedynkach możesz oczekiwać mniejszej liczby rynków.

Ze względu na ilość zakładów pre-match do boksu polecamy:

🥇 STS

🥈 Betcris

🥉 Etoto

Zakłady na żywo

Boks w zakładach na żywo jest już rzadziej spotykany niż w obstawianiu pre-match. Dlatego w tym przypadku jeszcze bardziej powinieneś zwrócić uwagę, jakiego bukmachera wybierasz. Jeśli zrobisz to bez zastanowienia, to może okazać się, że twój operator nie będzie oferował zakładów live na gale bokserskie. My wiemy, który z licencjonowanych bukmacherów pozwala na typowanie na żywo pojedynków bokserskich.

Fortuna może podobać się w sferze pre-match, jeśli chodzi o boks, ale imponująco wygląda przede wszystkim w zakładach live. To bukmacher, u którego wytypujesz na żywo wiele walk mistrzowskich z największych federacji. Do tego rodzaju pojedynków Fortuna otwiera nawet kilkanaście rynków. To nie lada gratka dla koneserów pięściarstwa, którzy na podstawie pojedynku mogą przewidywać, kto zwycięży walkę lub w jaki sposób zostanie ona rozstrzygnięta? Obstawianie na żywo w Fortunie charakteryzuje się dużą płynnością na rynkach i przy składaniu kuponów.

Na żywo boks obstawisz też w Betcris i Betclic. To bukmacherzy dający wiele opcji do gry, a przy tym dysponujący wysokimi kursami. Każdy z tych operatorów posiada aplikacje mobile, które ułatwiają korzystanie z zakładów live.

Najwięcej rynków live na walki bokserskie znajdziesz w:

🥇 Fortunie

🥈 Betcris

🥉 Betclic

Transmisje live u bukmacherów

Walki bokserskie w transmisjach live u bukmacherów? STS i Fortuna dysponują streamami z UFC, ale w przypadku boksu zadanie to jest jeszcze bardziej utrudnione. Na ten moment żaden z bukmacherów online nie oferuje relacji z gali bokserskiej. To dotyczy tych najbardziej prestiżowych z Las Vegas, czy polskich organizacji. W transmisjach z boksu specjalizują się telewizje, a także przekazy w formule Pay Per View. W ten sposób walki bokserskie można oglądać w DAZN, HBO czy kodowanych stacjach.

Polskie gale bokserskie zwykle transmitowane są przez Polsat Sport lub TVP Sport. To telewizje, które starają się pozyskiwać też prawa do wielkich pojedynków o mistrzowskie pase WBC itd. Bukmacherzy nie mają takiej mocy, choć w końcu dysponują transmisjami z piłki nożnej, tenisa czy koszykówki. Boks jednak nie wchodzi w ten zakres praw TV.

🥊 RozgrywkiBukmacherzy
WBCbrak
WBAbrak
IBFbrak
WBObrak
Pozostałe federacjebrak

Jeśli chodzi o transmisje bukmacherskie, to zwykle w tym dziale polecamy:

 • STS
 • Fortunę
 • Betclic
 • Superbet

Zakłady na boks: co i jak obstawiać?

Jak wynika ze statystyk udostępnionych przez bukmacherów typerzy boks zwykle obstawiają na rynkach:

 • zwycięzca walki,
 • liczba rund,
 • rozstrzygnięcie pojedynku: przed czasem/na punkty.

To główne zakłady, jakie możesz typować u operatorów online. Na najważniejsze starcia o mistrzostwo świata zwykle tego rodzaju rynki pojawiają się we wszystkich ofertach. Inaczej jest w przypadku mniej medialnych wydarzeń. Wówczas tylko nieliczni bukmacherzy otwierają więcej typów niż tylko: kto wygra walkę?

Poniżej prezentujemy główne rynki bokserskie, a także wyjaśnienie na czym polegają i gdzie możesz je obstawiać:

RynekOpisBukmacherzy
Kto wygraObstawianie zwycięzcy pojedynku (z uwzględnieniem remisu)Wszyscy bukmacherzy
Suma rund: powyżej/poniżejTyp dwudrogowy, w którym przewidujesz liczbę rozpoczętych rundWszyscy bukmacherzy
Wygrana przez: KO/TKO, na punktyKonkretne wskazanie w jaki sposób zwycięży twój faworytSTS, Betcris, Fortuna, Etoto, Betfan, Fuksiarz, forBET, Betclic, LVBET, Totalbet
W której rundzie koniec?Wytypowanie dokładnej rundy np. 6, w której zakończy się walkaSTS, Betcris, Fortuna, Etoto, Betfan, Fuksiarz, forBET, Betclic, LVBET, Totalbet
Zakłady specjalneDodatkowe typy np. zakończenie walki w pierwszych 60 sekundachFortuna

FAQ

Który bukmacher na boks oferuje najlepsze kursy?

Najwyższe współczynniki w zakładach na boks oferuje Betclic, Betcris, i Etoto.

Gdzie jest najwięcej zakładów na boks w trybie przedmeczowym i live?

Najszerszą ofertę na boks udostępniają STS, Betcris, Etoto i Fortuna.

Który bukmacher oferuje najwięcej zakładów na polskie gale bokserskie?

Polskie gale najczęściej możesz obstawiać w Etoto i Totalbet.