Bukmacherzy i zakłady na darts

W naszym kraju darts jest niszowym sportem kojarzonym z rozrywką w pubach. Bukmacherzy na darts oferują zakłady, bo to sport, w którym przez cały rok odbywają się profesjonalne rozgrywki. Znaną postacią jest Krzysztof Ratajski, który na jednych Mistrzostwach Świata doszedł aż do ćwierćfinału turnieju. Chcesz obstawiać darts, ale nie wiesz u jakiego bukmachera możesz to robić? W tym miejscu poznasz najlepsze oferty kursowe na lotki/rzutki, a także główne zakłady związane z tym sportem.

dart

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach do darts:

Rekomendowani bukmacherzy na darts

🎯 KategoriaBukmacher
📈 Kursy bukmacherskieSTS, Fortuna, Betclic
🔎 Zakłady przedmeczoweBetclic, Fortuna, Superbet
🔥 Zakłady na żywoSuperbet, Betclic, Fortuna
📺 Transmisje liveSuperbet, Betclic, Fortuna

Na darts zakłady bukmacherskie powinny być rozbudowane na tyle, na ile jest to możliwe. Nie jest to tak często obstawiana dyscyplina, jak piłka nożna i tenis ziemny, dlatego bukmacherzy nie oferują setek rynków na lotki. Darts wytypujesz zwykle na kilku zakładach pre-match i live. Wybierając bukmachera warto dodatkowo zwrócić uwagę na poziom kursów, a także dodatkowe czynniki np. transmisje live z turniejów darta.

Gdzie obstawiać darts?

Darts ma wiele fanów w Wielkiej Brytanii, gdzie tamtejsi bukmacherzy wystawiają kursy na kilkadziesiąt zakładów przy każdym meczu. W naszych realiach rzutki nie są tak chętnie oglądane, choć w pubach to popularna forma rozrywki. Bukmacherzy w Polsce na darts oferują podstawowe zakłady na wynik, ale są też operatorzy pozwalający na nieco szerszy zakres obstawiania. Dodatkowe typy można znaleźć w mistrzowskich turniejach, jak i pomniejszych startach w trakcie sezonu.

Do darta można wyróżnić kilku bukmacherów, którzy raz – oferują więcej niż standardowe kursy, a dodatkowo dysponują transmisjami na żywo. U tego rodzaju firm zdecydowanie lepiej typować lotki. Dlaczego? Dlatego, że masz większy wybór zakładów, a dodatkowo możesz emocjonować się meczem na żywo poprzez stream online. 

💡 Na bonuspedia.pl przygotowaliśmy raport dotyczący zakładów na darts. Przeanalizowaliśmy oferty wszystkich legalnych firm w Polsce, a następnie porównaliśmy dane. Dzięki temu wiemy, który bukmacher na darts dysponuje najliczniejszymi rynkami, a który posiada atrakcyjne kursy. W ten sposób będziesz wiedział, gdzie obstawiać darts.

Czym powinien charakteryzować się bukmacher, u którego będziesz typował zakłady na darts? Naszym zdaniem jego must have to:

✅ Zakłady przedmeczowe złożone z minimum 5 rynków.

✅ Zakłady live na mecze darts.

✅ Marża w pojedynczych typach na niższym poziomie niż 9%.

✅ Transmisje live z turniejów.

Kogo polecamy do obstawiania darts?

TOP 3 bukmacherów

Na darts bukmacherzy przywykli, żeby wystawiać kursy, co oznacza, że główne rynki na zwycięzcę znajdziesz praktycznie u wszystkich operatorów. Nawet jeśli bukmacher nie oferuje dodatkowych rozszerzeń, to jeśli typujesz darts w zakładach na wynik, to tego rodzaju kupon zrealizujesz u 90% buków w Polsce. Jeśli chodzi o dodatkowe rynki, to nie jest już tak kolorowo. W tym przypadku trzeba znacznie głębiej poszperać w ofertach kursowych.

Do obstawiania darts polecamy Betclic, Fortunę i Superbet. To bukmacherzy, którzy zrobili na nas najlepsze wrażenie, jeśli chodzi o zakłady na darts. Co przykuło naszą uwagę? Dodatkowe typy np. na handicapy, a także zakłady live i transmisje na żywo. Oferty ich przebijały konkurencyjnych operatorów na rynku.

Betclic

W Betclic wszystkie mecze darta oferowane są za pośrednictwem dodatkowych typów. Nie jest tak, że bukmacher ten na pomniejszy turniej pozwala obstawiać tylko wynik rywalizacji. W Betclic od razu do dyspozycji masz under/over 180, handicap legowy czy 180 po stronie gospodarza/gościa. Dzięki temu koneserzy darts w Betclic znajdą typy, które będą mogli umieścić na kupon. Jako gracz nie będziesz ograniczony tylko do głównego rynku: kto wygra?

Wybierając Betclic do obstawiania darts masz też pewność, że niektóre turnieje będą transmitowane na żywo. To jeden z liderów, jeśli chodzi o stream online. W zależności od aktualnych praw w Betclic obejrzysz PDC Mistrzostwa Świata lub World Matchplay. Co więcej, u tego bukmachera jest konkurencyjna marża w zakładach na darts. Średnia prowizja wynosi 8%, co stawia Betclic po stronie tych bukmacherów, którzy oferują dobre kursy.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady
live
TransmisjeMarża
~1077Premier League Darts, MastersOkoło 8%

Fortuna

Fortuna darts oferuje w trybie przedmeczowym i na żywo. To dotyczy większości turniejów w sezonie np. World Cup of Darts, Masters, World Grand Prix czy Grand Slam of Darts. To bukmacher, który otwiera podobnie zakłady na darts, co Betclic. Przede wszystkim wytypujesz u niego rynki związane ze 180: mniej/więcej czy handicap. Przy okazji Mistrzostw Świata możesz też liczyć na zakłady długoterminowe dotyczące tego, kto sięgnie po końcowy triumf? W Fortunie do dyspozycji będziesz miał też mecze Krzysztofa Ratajskiego.

To bukmacher z rozbudowanymi streamami na żywo, więc w trakcie sezonu zdarzają się turnieje transmitowane w Fortuna TV. Player działa na efortuna.pl i aplikacji mobile, więc kiedy transmitowany jest darts, łatwo o uruchomienie przekazu na żywo. Co trzeba wyróżnić w Fortunie to atrakcyjne kursy, które są jednymi z najlepszych na rynku.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady
live
TransmisjeMarża
~1055World Grand PrixOkoło 7.4%

Superbet

W Superbet mogą imponować zakłady live na darta. Co ciekawe, to bukmacher oferujący więcej zdarzeń na żywo niż pre-match. W trybie live znajdziesz typy na poszczególny leg i set, a także kwestię związane z trafieniem maksa, czyli 180. To bukmacher, który przypadnie ci do gustu, jeśli lubisz częste transmisje z darta. W Superbet znajdziesz te większe turnieje, jak i mniejsze np. Darts Online Live. 

Zakłady na darts w Superbet możesz obstawiać przez cały rok. Najwięcej rynków oferta generuje przy okazji PDC Mistrzostw Świata i BDO World of Championship. W darts Superbet przyjmuje kupony pojedyncze i akumulowane. Jeśli już oferuje zakłady na turniej, to wystawia kursy na wszystkie mecze rozgrywek. Trzeba uczciwie odnotować, że te są nieco niższe niż w Betclic i Fortunie. Średnia marża w tym przypadku liczy około 8.5%.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady
live
TransmisjeMarża
~10610PDC Mistrzostwa Świata, Darts Online Live LeagueOkoło 8.5%

Kursy na darts: gdzie są najlepsze?

📈 Kursy na darts są o tyle istotne, że wpływają na poziom twojej wygranej. W zależności od bukmachera kurs na faworyta może być inny, co oznacza, że u jednego operatora w tym samym typie zarobisz więcej, a drugiego mniej. W ocenie kursów pomocnym parametrem jest marża, a więc prowizja, jaką pobiera bukmacher od każdego zakładu. W przypadku darts, ale też pozostałych sportów chodzi o to, aby marża była możliwie, jak najniższa. Kiedy tak będzie – to kursy średnio będą wyższe.

Do obstawiania darts zalecamy wybór bukmacherów z marżą poniżej 9%. Jak wynika z naszego raportu znajdziesz takich operatorów na polskim rynku. Trzeba przyznać, że na darts średnio jest wyższa marża niż chociażby na snooker. Kto oferuje najlepsze współczynniki?

Według naszych obliczeń najwyższe kursy na darts posiada STS. U tego bukmachera średnia marża wyniosła 6.8%. Jakie firmy są na kolejnych miejscach? To Fortuna i Betclic, a więc rekomendowani przez nas bukmacherzy do darts. Najniższe kursy oferują forBET i Betfan – tam marża oscyluje w granicach 9%.

Poniżej prezentujemy efekty naszej pracy, a więc spis marży w zakładach na darts:

BukmacherMarża
Fortuna7.4%
Totalbet9%
STS6.8%
Betclic8%
Betfan9%
forBET9%
Superbet8.5%
Betcris8%

Szukasz najwyższych kursów na darts? W takim razie powinieneś obstawiać u następujących bukmacherów:

🥇 STS

🥈 Fortuna

🥉 Betclic

Zakłady przedmeczowe

Większość bukmacherów na darts, jeśli oferuje zakłady, to robi to właśnie w trybie przedmeczowym. Główne rynki to zwycięzca meczu. To rodzaj zakładu dwudrogowego, a więc wybierasz pomiędzy jednym a drugim zawodnikiem. W darts najpopularniejszą odmianą jest 501 double out – to właśnie w tej dyscyplinie odbywają się główne turnieje. U bukmacherów możesz typować m.in. maksymalną liczbę w jednym rzucie. Chodzi o potrójną 60, czyli łączny wynik 180. To maksimum, jakie może osiągnąć zawodnik w trakcie jednej serii rzutów.

W zakładach bukmacherskich w trybie pre-match możesz stawiać, ile razy zawodnik osiągnie maksa. Poza tym są typy na handicap setowy. Przypomnijmy – w darts set składa się z trzech legów. W zależności od turnieju gra się do trzech wygranych lub siedmiu wygranych setów. Warto wziąć to pod uwagę obstawiać zakłady na darts.

Który z bukmacherów ma najlepszą ofertę pre-match na darts? W każdym turnieju po kilka rozszerzeń oferują Betclic, Superbet i Fortuna. To bukmacherzy, u których znajdziesz handicap, under/over 180, a także typy na to, kto pierwszy trafi maksa, czyli 180? Dodatkowe rynki w zakładach przedmeczowych oferują też Betcris, Betfan i LVBET.

Jeśli szukasz rozbudowanych zakładów pre-match na darts, to powinieneś wybrać:

🥇 Betclic

🥈 Fortuna

🥉 Superbet

Zakłady na żywo

Zakłady na żywo w darts są już rzadziej spotykane niż kursy przedmeczowe. Trzeba przyznać, że to wyższa szkoła jazdy i mało który bukmacher decyduje się na takie rozwiązanie. To jednak nie oznacza, że w Polsce nie znajdziesz bukmacherów z ofertą live na darts. Ba, część z nich oferuje też transmisję z tego rodzaju wydarzeń.

Darts na żywo wytypujesz w Superbet, Fortunie i Betclic. To bukmacherzy, których rekomendujemy do tego sportu zwłaszcza ze względu na kompleksowość oferty. Nie tylko zagrasz u nich kupon przed spotkaniem, ale też w jego trakcie. To daje duże pole do popisu, bo w oparciu o aktualną formę zawodnika możesz stawiać to czy wygra lub przegra. W zakładach na żywo Superbet znajdziesz też kursy na zwycięzcę legu i seta. 

Każdy typer obstawiający na żywo to powie, że idealnym połączeniem są transmisje live. Polecani przez nas bukmacherzy posiadają playery wideo, w których transmitują mecze. Darts również u nich obejrzysz, co sprawia, że obstawianie jest bardziej komfortowe.

Najlepsze zakłady live na darts oferują:

🥇 Superbet

🥈 Betclic

🥉 Fortuna

Transmisje live u bukmacherów

Czy bukmacherzy oferują transmisje z darts? Takie firmy jak STS, Superbet czy Fortuna posiadają streamy online, o czym można się przekonać oglądając piłkę nożną, koszykówkę czy tenis ziemny. Darts również obejrzysz na żywo u bukmacherów, a konkretne rozgrywki zależą od aktualnych praw TV. Co ciekawe, transmisje live oferuje też Totalbet, który akurat nie jest znany z bogatej oferty streamów.

Oglądanie darts u bukmacherów wiąże się z rejestracją u nich konta. Najlepsze warunki posiada Superbet, bo w przypadku tego bukmachera wystarczy zalogowanie się, żeby móc oglądać mecze na żywo. Fortuna, Betclic i STS dodatkowo wymagają od użytkownika posiadania środków na saldzie lub zagrania kuponu w przeciągu 24 godzin od oglądanego wydarzenia.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, turnieje darts obejrzysz też w Totalbet. To bukmacher, który transmituje m.in. Modus Darts Online Live League.

🎯 RozgrywkiBukmacherzy
PDC Mistrzostwa ŚwiataSuperbet
BDO Mistrzostwa ŚwiataSTS, Betclic
Modus Darts Online Live League, World MatchplayTotalbet, Superbet
Masters, World Grand PrixFortuna

Którzy bukmacherzy posiadają najlepsze transmisje z darts? Oto nasze propozycje:

🥇 Superbet

🥈 Betclic

🥉 Fortuna

Zakłady na darts: co i jak obstawiać?

Darts w zakładach bukmacherskich najczęściej spotykany jest w wymiarze typów na wynik. Co lepsi bukmacherzy oferują dodatkowe rynki na handicap, sety czy typy długoterminowe. Aby z powodzeniem obstawiać poszczególne rynki – najpierw warto zorientować się na jakich zasadach odbywa się turniej. Do prawidłowego typowania szczegółowych rynków trzeba też posiadać wiedzę o poszczególnych zawodnikach, jak i specyfice darts.

Poniżej prezentujemy zakłady na darts, gdzie wyjaśniamy na czym konkretne typy polegają i gdzie je możesz znaleźć:

RynekOpisBukmacherzy
WynikZakład, w którym wskazujesz wynik spotkania w ujęciu dwudrogowym: 12Wszyscy bukmacherzy
Handicap legowy/setowyTo zakład, gdzie na starcie jeden z zawodników ma przewagę legów lub setówBetclic, Superbet, Fortuna, Betcris
Liczba 180: poniżej/powyżejTyp, na to ile razy w ciągu meczu zostanie osiągnięta liczba 180 w pojedynczej seriiBetclic, Superbet, Fortuna
Kto pierwszy 180Zakład, w którym typujesz, który z zawodników jako pierwszy zdobędzie liczbę 180Betclic, Superbet, Fortuna
Zakłady długoterminoweTypy na końcowego triumfatora turniejuBetclic, Superbet, Fortuna, STS, Betcris, Totalbet

FAQ

Który bukmacher na darts oferuje najlepsze kursy?

Najwyższe kursy w zakładach na darts oferują STS, Fortuna i Betclic.

Gdzie znajdziesz najwięcej zakładów przedmeczowych i live na darts?

Najszerszą ofertę posiadają Superbet, Betclic i Fortuna.

U jakich bukmacherów możesz oglądać darts na żywo?

Transmisje live z turniejów w darts są dostępne w STS, Fortunie, Superbet, Betclic i Totalbet.