Bukmacherzy i zakłady na MotoGP

Na motocykle zakłady bukmacherskie odnoszą się do rywalizacji w Moto GP i niższych kategoriach tych rozgrywek. U bukmacherów wyścigi na motocyklach możesz obstawiać przede wszystkim w trybie pre-match. Tylko nieliczni pozwalają na typowanie live. To rywalizacja podobna do Formuły 1 z tą różnicą, że w tym przypadku wyścig odbywa się przy użyciu motocykli. Zakłady bukmacherskie obejmują ten sport, a w tym miejscu dowiesz się, u jakiego operatora jest najlepsza oferta na MotoGP.

moto gp

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach do MotoGP:

Rekomendowani bukmacherzy na motocykle

🏍️ KategoriaBukmacher
📈 Kursy bukmacherskieTotalbet, Betfan
🔎 Zakłady przedmeczoweFortuna, Totalbet, Betcris
🔥 Zakłady na żywoFortuna
📺 Transmisje livebrak

W zakładach na motocykle warto zwrócić uwagę na kursy, a także obszerność oferty. Nie jest to główny sport u bukmacherów, dlatego nie wszyscy posiadają go w orbicie zainteresowań. Ba, znamy firmy bukmacherskie, które nie przyjmują zakładów na MotoGP. Jeśli chcesz typować motocykle, to musisz z rozwagą podejść do wyboru bukmachera, bo może się okazać, że twój operator nie udostępnia kursów na MotoGP. Ewentualnie będzie to robił, ale w okrojonej wersji. Zdecydowanie lepiej skorzystać z usług rekomendowanych bukmacherów do motocykli.

Gdzie obstawiać MotoGP?

Motocykle w zakładach bukmacherskich to jedna z odmian sportów motoryzacyjnych. U bukmacherów dużym zainteresowaniem cieszy się żużel i Formuła 1. MotoGP w Polsce nie ma tak wielu fanów, dlatego popularność w zakładach również jest ograniczona. Mimo to najlepsi legalni bukmacherzy w trakcie sezonu pozwalają obstawiać motocykle w wydaniu MotoGP, a także Moto 2 i Moto 3. To pokazuje, że zagrasz kupon nie tylko na najbardziej prestiżowe mistrzostwa, ale też zawody niższe rangą.

Obstawianie MotoGP, a także pozostałych startów motocyklowych możliwe jest tylko za pośrednictwem bukmacherów z licencją. W Polsce możesz wybierać tylko spośród tych firm, które mają koncesje Ministerstwa Finansów. To właśnie na tych operatorów zwróciliśmy uwagę przygotowując raport odnośnie zakładów na motocykle. Tak też robiliśmy proponując bukmacherów do piłki nożnej i tenisa ziemnego.

💡 Na bonuspedia.pl przeanalizowaliśmy oferty wszystkich bukmacherów odnośnie zakładów na MotoGP. Wiemy, który bukmacher, ile rynków oferuje, a co więcej – jaką marże stosuje. W ten sposób ułatwiliśmy sobie wybór najlepszego operatora do typowania motocykli. Mamy swoich faworytów, których poznasz w dalszej części raportu.

Czym powinien wyróżniać się bukmacher na motocykle, żeby można było go zarekomendować do obstawiania? Oto nasze kryteria, którymi się kierowaliśmy:

✅ W zakładach pre-match powinien dysponować dodatkowymi rynkami, a nie tylko typami na zwycięzcę.

✅ Średnia marża na zakłady nie powinna przekraczać 9%.

✅ W miarę możliwości w ofercie bukmachera powinny znajdować się zakłady live na MotoGP.

✅ Firma powinna dysponować kursami na zdarzenia długoterminowe np. kto zostanie mistrzem świata?

Kogo polecamy do obstawiania motocykli?

TOP 3 bukmacherów

Tradycyjnie utworzyliśmy podium bukmacherów, u których najlepiej typować daną dyscyplinę sportu. Pamiętaj, że legalnie możesz posiadać konto u każdego z tych operatorów. W ramach dywersyfikacji wytypujesz zakłady w Fortunie, Totalbet i STS. To polecani przez nas bukmacherzy, którzy w naszym raporcie uzyskali najlepsze notowania. Każdy z nich oferuje coś ekstra na MotoGP z czego powinien skorzystać każdy koneser obstawiania motocykli.

Totalbet

Co przemawia za Totalbet? To bukmacher, który zrobił na nas wrażenie ze względu na poziom oferowanych kursów. Atrybut ten zadecydował o rekomendacji dla Totalbet, choć musimy podkreślić, że bukmacher ten wyróżnia się też ilością udostępnianych zakładów przed wyścigiem.

Wracając do meritum – Totalbet dysponuje marżą na poziomie 6.7% w głównych zakładach na MotoGP. Na polskim rynku nie znaleźliśmy lepszego bukmachera z niższymi parametrami w tym zakresie.  Co warte podkreślenia, to że Totalbet dysponuje też dodatkowymi rynkami, a nie tylko typami na zwycięzcę. U tego bukmachera obstawisz też:

  • lepszego z pary,
  • TOP 3 wyścigu,
  • typy długoterminowe np. kto wygra mistrzostwo?

Niestety to bukmacher bez zakładów live na motocykle. To standard na polskim rynku, a jedynym bukmacherem pozwalającym na obstawianie na żywo MotoGP jest Fortuna.

Zakłady przed wyścigiemZakłady liveMarża
Zwycięzca, H2H, TOP 3, zakłady długoterminowebrakOkoło 6.7%

Fortuna

Oferta live to coś co wyróżnia Fortunę w kontekście zakładów na motocykle. Według naszych informacji to jedyny bukmacher pozwalający typować MotoGP w trakcie wyścigu. To spory atut Fortuny, ale nie jedyny, z którego bukmacher ten może być dumny. Warto odnotować rozbudowaną ofertę rynków przedmeczowych, czyli możliwych do obstawiania przed wyścigiem. U tego bukmachera obstawisz zawodników, którzy zdobędą punkty, a także liczbę kierowców, którzy ukończą wyścig.  W Fortunie typy te pojawiają się na kilka godzin przed startem, dlatego jeśli chcesz z nich skorzystać, to musisz być czujny w dniu wyścigu.

W zakładach na żywo na MotoGP Fortuna pozwala na obstawianie zwycięzcy i rynków H2H. W trakcie sezonu bukmacher ten umożliwia granie zakładów długoterminowych w MotoGP, a także Moto2 i Moto3.

Zakłady przed wyścigiemZakłady liveMarża
Zwycięzca, H2H, sklasyfikowany kierowca, TOP 3/TOP 10, liczba zawodników, typy długoterminowe~5Około 9%

STS

W MotoGP STS również staje na wysokości zadania. Przede wszystkim zauważyliśmy, że bukmacher ten szybko aktualizuje ofertę. Już po kwalifikacjach można typować, kto wygra wyścig następnego dnia, a także miejsca TOP 3 i lepszego z pary H2H. Bukmacher ten dysponuje nieco lepszymi kursami od Fortuny, ale nie umożliwia typowania MotoGP na żywo. To niespodzianka, bo z reguły STS jest polecanym operatorem do zakładów na żywo. W przypadku motocykli tak nie jest.

W zakładach STS motocykle wytypujesz w trzech kategoriach:

  • MotoGP,
  • Moto 2,
  • Moto 3.

Dodatkowo bukmacher ten pozwala obstawiać Superbike.

Zakłady przed wyścigiemZakłady liveMarża
Zwycięzca, TOP 3, H2H, zakłady długoterminowebrakOkoło 8.7%

Kursy na motocykle: gdzie są najlepsze?

📈 Jak zwykle przygotowując nasze raporty związane z typowaniem sportów u bukmacherów dużą uwagę zwracamy na poziom kursów. To istotny element w ocenie atrakcyjności firmy, ponieważ wpływa on na twoje wygrane. Znamy graczy, którzy grają tylko u tych bukmacherów, którzy posiadają najniższe marże. Wszystko po to, żeby zoptymalizować zyski co do każdej złotówki.

Na MotoGP średnia marża oscyluje w granicach 8-9%. To dość wysoki wskaźnik, bo wystarczy przypomnieć, że w piłce nożnej wiele rynków możesz grać przy prowizji rzędu 4-5%. Zwykle jednak bywa tak, że im mniej popularny sport, tym bukmacherzy stosują wyższą marżę. Oferta na motocykle jest doskonałym przykładem takiego stanu rzeczy.

Najpierw policzyliśmy marżę u każdego bukmachera, a następnie wyniki porównaliśmy z pozostałymi operatorami. Dzięki temu wiemy, który operator zakładów pozwala na obstawianiu motocykli najwięcej zarobić. O kogo chodzi? O bukmachera Totalbet, który średnio dysponuje marżą rzędu 6.7%. Kto zajął kolejne miejsca? Betfan i eWinner również zdali pozytywnie ten egzamin – tam średnia prowizja wynosi 6.8%, a więc prawie tyle samo, co w Totalbet.

Poniżej prezentujemy efekty naszej pracy – sprawdź, jaką marżę mają pozostali bukmacherzy na MotoGP:

BukmacherMarża
Fortuna9%
Totalbet6.7%
STS8.7%
forBET8.8%
Fuksiarz8%
Betfan6.8%

Chcesz obstawiać motocykle po najwyższych kursach? W takim razie powinieneś wybrać:

🥇 Totalbet

🥈 Betfan

Zakłady pre-match

Na MotoGP bukmacherzy przede wszystkim pracują nad ofertą pre-match, a więc typami dostępnymi przed rozpoczęciem wyścigu. Co możesz znaleźć w ofertach kursowych? W głównej mierze typy na zwycięzcę – to oferują wszyscy bukmacherzy, którzy w portfolio mają MotoGP. Taki rynek znajdziesz m.in. u bukmachera Fuksiarz, który pozwala obstawiać też Moto 2 i Moto 3. Co z pozostałymi zakładami?

W sportach motoryzacyjnych, a więc żużlu czy F1 popularnymi rynkami są miejsca, jakie zajmą zawodnicy, a także H2H. W MotoGP rynki te również mają zastosowanie. Którzy bukmacherzy je oferują? Znajdziesz je w Totalbet, STS i Fortunie. Co więcej, ten ostatni z bukmacherów pozwala na typowanie motocyklistów, którzy zajmą lokatę premiowaną punktami w Grand Prix. Przypomnijmy, że w MotoGP punkty zbierają zawodnicy z miejsc 1-15.

W zakładach przed wyścigiem ciekawe rozwiązanie udostępnia Betcris. To jedyny bukmacher w Polsce, które pozwala na typowanie różnicy w zwycięstwie pomiędzy pierwszym a drugim zawodnikiem na mecie. Dzięki takim zakładom możesz przewidzieć, jaką przewagę będzie miał zwycięski kierowca.

Kto wiedzie prym, jeśli chodzi o zakłady przed wyścigiem? Naszym zdaniem najlepiej sprawuje się Fortuna, która dodatkowo udostępnia typy na liczbę zawodników, którzy ukończą Grand Prix. Na kolejnych miejscach plasuje się Totalbet i Betcris.

Liczysz na szeroki wybór w typach przed wyścigiem? To gwarantują następujący bukmacherzy:

🥇 Fortuna

🥈 Totalbet

🥉 Betcris

Zakłady na żywo

Jeśli chodzi o wybór bukmachera do obstawiania zakładów na żywo to masz ograniczone pole manewru. Wyścigi MotoGP w trybie live oferuje tylko Fortuna. STS, Fuksiarz, Superbet czy forBET nie dysponują zakładami na żywo w odniesieniu do motocykli. To oznacza, że jeśli w  trakcie wyścigu będziesz chciał zmienić swojego faworyta, to możesz to zrobić tylko w Fortunie. 

Zakłady live na motocykle w Fortunie oferowane są na podstawowych rynkach:

  • kto wygra,
  • H2H.

Obserwując uważnie wyścig możesz dojść do wniosku, że Grand Prix może paść łupem innego kierowcy niż pierwotnie przewidywałeś. Posiadając konto w Fortunie będziesz mógł zareagować na taką sytuację poprzez zagranie kuponu na żywo. Co więcej, bukmacher ten pozwala na typowanie lepszego z pary w trakcie rywalizacji.

Marża Fortuny w zakładach live na motocykle jest nieco wyższa niż normalnie. To jednak standard, że bukmacherzy na żywo mają wyższe prowizje. Niewiele jednak możesz z tym zrobić, bo Fortuna w tym przypadku jest monopolistą na rynku.

Polecany bukmacher do zakładów na żywo w MotoGP:

🥇 Fortuna

Transmisje live u bukmacherów

Bukmacherzy online z wielu sportów prowadzą transmisje live, dlatego recenzując ich polecamy określonych operatorów do piłki nożnej, tenisa, siatkówki czy hokeja na lodzie. Czy są dostępne transmisje z motocykli u bukmacherów? Na ten moment MotoGP, ani pozostałe wyścigi nie są udostępniane w przekazie na żywo. Bukmacherzy nie posiadają telewizyjnych praw, żeby relacjonować Grand Prix na motocyklach. W Polsce możesz je oglądać na sportowych antenach Polsatu i platformie Polsat Box Go.

Zwykle ze względu na transmisję polecamy Fortunę, STS, Superbet czy Betclic. W odniesieniu do motocykli tak naprawdę żaden z tych operatorów nie spełnia swojego zadania, ponieważ nie transmituje wyścigów. W Fortuna TV lub STS TV nie zobaczysz sesji treningowych, kwalifikacji i głównego wyścigu. Możesz to zrobić tylko w telewizji.

🏍️ RozgrywkiBukmacherzy
MotoGPbrak
Moto 2brak
Moto 3brak

Zakłady na MotoGP: co i jak obstawiać?

Na motocykle i MotoGP zakłady bazują na dosłownie kilku rynkach. Najwięcej typów u bukmacherów granych jest na zwycięzcę Grand Prix. Poza tym użytkownicy chętnie obstawiają lepszego z pary i TOP 3 wyścigu. To rynki, które obejmują 90% wszystkich zakładów granych na MotoGP. Poza nimi są zakłady dodatkowe na końcowego triumfatora w MotoGP, a także Moto 2 i Moto 3.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze rynki na motocykle wraz z objaśnieniami i informacją, gdzie możesz je wytypować:

RynekOpisWyścigiBukmacherzy
Kto wygra?Typowanie zawodnika, który wygra główny wyścig Grand PrixMotoGP
Moto 2
Moto 3
Wszyscy bukmacherzy
Kto lepszy?Obstawianie lepszego z pary np. Fabio Quartararo vs Aleix EspargaroMotoGP
Moto 2
Moto 3
Wszyscy bukmacherzy
TOP 3Typ na to, że zawodnik zakończy wyścig na miejscach 1-3MotoGP
Moto 2
Moto 3
Totalbet, STS, Fortuna, Betcris
Sklasyfikowany kierowcaCzy zawodnik podczas Grand Prix zdobędzie punkty do rankinguMotoGPFortuna
Zakłady długoterminoweZakłady na końcowy triumf w mistrzostwachMotoGPFortuna, STS, Totalbet, Fuksiarz, Betcris, LVBET, forBET, eWinner, Betfan

FAQ

Który bukmacher na motocykle oferuje najwyższe kursy?

Według naszych danych najlepsze kursy na MotoGP oferują Totalbet i Betfan.

Gdzie obstawisz najwięcej zakładów na MotoGP?

Najbardziej rozbudowaną ofertę na MotoGP posiadają: Fortuna, Totalbet, STS i Betcris.

Czy bukmacherzy transmitują MotoGP?

Nie, w ofercie bukmacherów online nie ma transmisji z wyścigów.