Bukmacherzy i zakłady na żużel

W Polsce żużel i zakłady bukmacherskie to częste połączenie. "Czarny sport", jak określa się żużel, u bukmacherów ma szerokie grono odbiorców. Zakłady żużlowe mogą dotyczyć polskich rozgrywek, a także zagranicznych lig. Ze względu na sukcesy polskich żużlowców typowanie tej dyscypliny jest dość popularne, choć żużel nie wchodzi w skład głównych sportów u bukmacherów. Co i gdzie obstawiać w żużlu? Jakiego bukmachera wybrać?

zuzel

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach do żużla:

Rekomendowani bukmacherzy na żużel

🏍️ KategoriaBukmacher
📈 Kursy bukmacherskieFortuna, Betclic, STS
🔎 Zakłady przedmeczoweeWinner, STS, Totalbet
🔥 Zakłady na żywoTotalbet, eWinner, STS
📺 Transmisje livebrak

Na żużel bukmacher powinien oferować rynki przedmeczowe i na żywo. To jedne z kryteriów, które bierzemy pod uwagę w naszych rekomendacjach. Poza tym istotną rolę sprawują kursy. Obstawianie zakładów z wyższymi współczynnikami jest po prostu bardziej opłacalne. Jakich bukmacherów wybrać patrząc na tego rodzaju predyspozycje? Poniżej znajdziesz najlepszych operatorów w danej kategorii.

Gdzie obstawiać żużel?

Żużel w zakładach bukmacherskich oferowany jest na rynkach przedmeczowych i na żywo. Fani tego sportu wiedzą, jak emocjonujące potrafią być pojedyncze biegi. Mecz żużlowy składa się z 15 wyścigów, a dzięki zakładom live możesz typować każdą rundę pojedynku. Dlatego w pierwszej kolejności polecamy tych bukmacherów, u których możesz obstawić typy pre-match i na żywo.

Obstawianie żużla na początku wiąże się z wyborem odpowiedniego bukmachera. Pierwsze co musisz wiedzieć – w Polsce możesz skorzystać z usług licencjonowanych bukmacherów. Żużel w zakładach online bywa zróżnicowany. O co chodzi? O to, że nie wszyscy bukmacherzy wystawiają podobną ilość zdarzeń dostępnych do typowania. Ci słabsi dysponują tylko podstawowymi rynkami.

💡 Na bonuspedia.pl sprawdziliśmy i porównaliśmy oferty wszystkich bukmacherów w Polsce. Dzięki temu wiemy, który z nich posiada najlepsze zakłady na żużel. Pod uwagę braliśmy poziom kursów, objętość oferty i dodatkowe funkcje. Możesz nam zaufać, że rekomendujemy tylko najlepszych w swoim fachu.

Czym powinien wyróżniać się bukmacher, u którego będziesz obstawiał zakłady na żużel? Mamy kilka wytycznych, które warto wziąć pod uwagę:

✅ Bukmacher na żużel powinien dysponować zakładami przedmeczowymi i live.

✅ Średnia marża w kursach nie powinna przekraczać 10%.

✅ W ofercie na żużel powinien przyjmować zakłady na handicapy, sumę punktów i H2H. 

✅ Powinien dysponować zakładami na polskie rozgrywki (PGE Ekstraliga), jak i zagraniczne ligi.

Kogo polecamy do obstawiania żużla?

TOP 2 bukmacherów

Bukmacherzy na żużel nie są trudni do znalezienia w Polsce. W naszym kraju to wyjątkowo popularny sport, co widać też po ofertach bukmacherskich. Średnio w zakładach pre-match można znaleźć około 20 rynków dotyczących meczu żużlowego. Bukmacherzy wystawiają kursy na główne ligi, ale też rozgrywki niższego szczebla na polskim podwórku.

Wybierając bukmachera do żużla warto pamiętać o tym, że nie musisz ograniczać się tylko do jednej firmy. Jednocześnie możesz posiadać konta w STS, Fuksiarzu czy Totalbet. Czy to dobre? Naszym zdaniem: tak. Dlaczego? Dlatego, że w ten sposób możesz przebierać w kursach w poszukiwaniu tego najlepszego. A co więcej – masz dostęp do kompleksowej oferty żużlowej w oparciu o kursy u kilku bukmacherów.

STS

Za wyborem STS do żużla przemawia kilka faktów. Przede wszystkim to bukmacher z jednymi z najlepszych kursów na mecze PGE Ekstraligi i pozostałych rozgrywek. Średnia marża jest na poziomie 8.7%. W porównaniu do pozostałych operatorów zakładów jest ona niska.

Poza poziomem kursów w STS robi wrażenie oferta przedmeczowa i na żywo. To bukmacher zwykle kojarzony z wieloma zakładami i tak jest w przypadku żużla. Przy pojedynczym meczu wytypujesz klasyczne rynki na zwycięstwo, handicap i sumę punktów. Co więcej, do twojej dyspozycji są też zakłady dodatkowe np. Zmarzlik zdobędzie komplet punktów lub Vaculik wygra przynajmniej 3 wyścigi. W ten sposób możesz też wpleść na kupon typy na zawodników.

Warto zaznaczyć, że w STS obstawisz najważniejsze wyścigi w Polsce i na świecie.

RozgrywkiZakłady
przedmeczowe
Zakłady liveTransmisjeMarża
PGE Ekstraliga, Grand Prix, SEC, liga angielska, liga szwedzka2610brakOkoło 8.7%

Totalbet

Jeśli chodzi o skrupulatność oferty to Totalbet jest w tym naprawdę świetny. To bukmacher z najbardziej rozbudowanymi zakładami typu pre-match. Co to oznacza? To że przed spotkaniem Ekstraligi to właśnie na jego stronach lub aplikacji znajdziesz najwięcej rynków do typowania. Nie musisz obawiać się tego, że zabraknie kursów na handicap, liczbę punktów under/over czy typy H2H. Poza tym możesz obstawić:

  • Dokładny wynik 1. biegu,
  • Kto lepszy w 2. biegu,
  • Kto zdobędzie najwięcej punktów w meczu (zawodnik),
  • Zawodnik – suma punktów w maksymalnie 5 pierwszych startach.

Na wyróżnienie w Totalbet zasługują również kursy na żużel. Te należą do ścisłej czołówki. Co więcej, u tego bukmachera wytypujesz polskie rozgrywki, jak i starty w Grand Prix.

RozgrywkiZakłady
przedmeczowe
Zakłady liveTransmisjeMarża
PGE Ekstraliga, Grand Prix, SEC, liga angielska, liga szwedzka405-8brakOkoło 9.1%

Kursy na żużel: gdzie są najlepsze?

📈 Kursy na żużel determinują poziom twoich wygranych, dlatego lepiej nie bagatelizować tego kryterium. Co prawda na pojedynczym zakładzie możesz nie zobaczyć różnicy, ale w dłuższej perspektywie typowanie zakładów po niższej marży jest zawsze bardziej opłacalne. To zasada, która sprawdza się też w obstawianiu żużlu. Zakłady bukmacherskie na “czarny sport” oferują różną marżę. U polskich firm waha się ona w granicach 8-11%. Gwoli ścisłości – w twoim interesie jest szukanie zakładów z jak najniższą prowizją (marża).

Pierwsze co zauważyliśmy to, że na żużel bukmacherzy nakładają wysoką marżę. W piłce nożnej bywa ona niemalże o połowę niższa! Pomimo tego, że w naszym kraju zakłady na żużel są popularne, to i tak buki stosują wysoką prowizje. Zwykle robią to w wydarzeniach, które są rzadziej typowane.

Policzyliśmy marżę bukmacherów na żużel w odniesieniu do rozgrywek PGE Ekstraliga. Który z bukmacherów oferuje najwyższe kursy? W tym zestawieniu zwyciężyła Fortuna i Betclic, ale tuż za ich plecami znalazł się STS, a także Totalbet. Jeśli chodzi o poziom kursów, to najsłabiej zaprezentowali się Betfan, Superbet i eWinner.

Poniżej znajdziesz marżę na żużel, jaka jest stosowana przez zakłady bukmacherskie:

BukmacherMarża
Fortuna8.6%
Totalbet9.1%
STS8.7%
Betclic8.6%
Fuksiarz9.8%
Betcris8.7%
LVBET8.5%
Betfan10%
Superbet11%
eWinner11%

Żużel po najwyższych kursach wytypujesz w:

🥇 Fortunie

🥈 Betclic

🥉 STS

Zakłady przedmeczowe

Żużel emocje wzbudza już długo przed wyścigiem, co można doświadczyć w zakładach bukmacherskich. W typach pre-match najwyżej oceniani bukmacherzy oferują kilkadziesiąt rynków. W ten sposób możesz obstawiać wiele rozstrzygnięć – drużynowych i indywidualnych. To idealna sytuacja, bo jeśli operator zakładów udostępnia tylko podstawowe kursy, to nie możesz realizować bardziej złożonych kuponów np. H2H, zwycięzcę indywidualnych biegów juniorskich czy sumy punktów zdobytej przez danego zawodnika.

Zakłady przedmeczowe na żużla powinny być rozbudowane, ale też związane z wieloma rozgrywkami. Jak wiadomo – żużlowcy biorą udział nie tylko w jednych rozgrywkach. Zawodnicy rywalizują w PGE Ekstralidze, ale też Grand Prix czy zagranicznych ligach. Bukmacherzy w trybie pre-match powinni pozwalać na obstawianie tych rozgrywek. Kto tak robi? W tej kwestii na wysokości zadania staje eWinner, ale też STS i Totalbet.

W zakładach przedmeczowych u wyżej wymienionych bukmacherów możesz typować punkty drużynowe i indywidualne. To idealne połączenie, bo nie musisz ograniczać się tylko do typów zespołowych podczas ligowej rywalizacji.

Ze względu na zakłady przedmeczowe polecani bukmacherzy na żużel to:

🥇 eWinner

🥈 STS

🥉 Totalbet

Zakłady na żywo

W zakładach live żużel jest o tyle atrakcyjny, że bukmacherzy udostępniają obstawianie wyników poszczególnych biegów. W typach przedmeczowych możesz wskazać sumę punktów i ewentualnie zwycięzce 1. biegu. W zakładach live masz szansę na wytypowanie dokładnej kolejności w biegu numer 5, 6 czy 7. To najważniejsza zmiana w odniesieniu do obstawiania w trybie pre-match.

Zakłady na dokładną kolejność w biegu pojawiają się w ofercie STS, eWinner i Fortuny. Pozostali bukmacherzy również stosują ten rynek, a także typy na zwycięzcę pojedynczego wyścigu (zakład drużynowy). Generalnie w obstawianiu na żywo najczęściej granym zakładem jest ten: kto wygra następny bieg? Znajdziesz go w eWinner, STS i Fortunie.

Co więcej, znając kolejność startów w danym biegu możesz za pośrednictwem zakładów na żywo obstawiać lepszego z pary w pojedynczym wyścigu. Taki rodzaj rynków na PGE Ekstraligę oferuje Totalbet. 

Jeśli chcesz typować żużel na żywo to powinieneś wybrać:

🥇 Totalbet

🥈 eWinner

🥉 STS

Transmisje live u bukmacherów

Czy na żużel bukmacherzy oferują transmisje? Niestety to sport, który relacjonowany jest przede wszystkim przez stacje telewizyjne. W tej sekcji zwykle wybieramy najlepszych bukmacherów do transmisji, ale w przypadku żużla trudno dokonać takiej selekcji. 

STS, Fortuna czy Betclic to operatorzy słynący z licznych streamów online. W końcu obejrzysz u nich piłkę nożną, tenis, siatkówkę i koszykówkę. Z żużlem jest jednak inaczej – to sport transmitowany przez telewizje takie jak Canal+, TVP Sport czy Eleven Sports. Za pośrednictwem tych programów możesz oglądać np. PGE Ekstraligę, Grand Prix i SEC.

🏍️ RozgrywkiBukmacherzy
PGE Ekstraligabrak
eWinner 1. ligabrak
Grand Prixbrak
SECbrak
Liga szwedzka, angielska i pozostałe rozgrywkibrak

Zakłady na żużel: co i jak obstawiać?

Ze statystyk bukmacherów wiemy, że najwięcej zakładów na żużel dotyczy tego: kto wygra mecz? To klasyczny rynek znany też z pozostałych sportów. Poza tym kibice i typerzy często stosują zakłady na sumę punktów wyrażoną w formule mniej/więcej. Jak doskonale wiesz bukmacherzy dają szersze pole do popisu, bo możesz wskazywać wygraną zespołu przy użyciu handicapu, a także obstawiać H2H w poszczególnych wyścigach.

W żużlu oferowane są też zakłady długoterminowe na końcowego triumfatora ligi lub Grand Prix – dotyczy to rynków zespołowych, jak i indywidualnych. Jak się okazuje koszula bliższa ciału, bo większość typów dotyczy zdarzeń z PGE Ekstraligi.

Jakie zakłady wytypujesz na żużel? Poniżej przedstawiamy główne rynki, a także objaśnienie o co w nich chodzi:

RynekOpisLigiBukmacherzy
WynikObstawianie rezultatu meczu z uwzględnieniem remisu 1X2Wszystkie rozgrywkiWszyscy bukmacherzy
Suma punktówZakład, gdzie obstawisz liczbę punktów w ujęciu under/overWszystkie rozgrywkiWszyscy bukmacherzy
HandicapTyp, gdzie jedna z drużyn przed startem meczu uzyskuje przewagę punktowąPGE Ekstraliga, Grand Prix, SEC, 1. ligaSTS, Fortuna, eWinner, Totalbet, forBET
H2HTo zakład, w którym przewidujesz, który z zawodników zdobędzie więcej punktówPGE Ekstraliga, Grand Prix, SEC, 1. ligaSTS, Fortuna, eWinner, Totalbet, forBET, LVBET, Betclic
Zakłady specjalne: długoterminowe, indywidualneZakłady ma osiągnięcia zawodników i zespołów w perspektywie całego sezonuPGE Ekstraliga, Grand Prix, SEC, 1. ligaSTS, Fortuna, eWinner, Totalbet, forBET, LVBET

FAQ

Który bukmacher na żużel oferuje najlepsze kursy?

W zakładach na żużel najlepsze współczynniki są dostępne w Fortunie, Betclic i STS.

Gdzie są oferowane najbardziej rozbudowane zakłady na żużel?

W obstawianiu żużla najwięcej rynków znajdziesz w Totalbet, eWinner i STS.

Kto oferuje najwięcej startów żużlowych?

Najwięcej lig żużlowych udostępnia eWinner.