Bukmacherzy Neteller: jak działa ta forma wpłaty?

Globalnie Neteller jest jednym z głównych środków płatniczych w zakładach online. W Polsce to metoda wpłaty, która nie jest już tak popularna. Tylko garstka bukmacherów udostępnia Neteller w swoich opcjach płatności. Jeśli chodzi o działanie, to Neteller przypomina Skrill. To portfel elektroniczny oparty o te same kryteria. Co jednak ciekawe, Neteller jest o dwa lata starszy od Skrill. Gdzie możesz go wybrać do wpłaty na zakłady bukmacherskie?

neteller logo

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach z Neteller:

Rekomendowane zakłady bukmacherskie po wpłacie Netellerem

BukmacherMin. wpłataProwizjaCzas realizacji
STS50 zł0%Natychmiast
Superbet1 zł0%Natychmiast

Rekomendowani przez nas bukmacherzy Neteller używają do przyjmowania wpłat. Jeśli chodzi o wypłaty, to tutaj firmy mają mniejsze pole do popisu, ponieważ polskie prawo obliguje bukmacherów do transakcji na rachunek bankowy. Neteller to portfel online typu e-wallet. Nie jest to instytucja bankowa, dlatego nie ma możliwości wykonywania wypłaty na ten portfel online. Wiedzą o tym polecani przez nas bukmacherzy, u których możesz wykonać wpłatę poprzez Neteller.

Co się chwali to że STS i Superbet, a więc najlepsi operatorzy do obsługi transakcji Neteller, nie pobierają prowizji od wpłaty. To jeden z elementów, który trzeba wyróżnić na plus wpłaty przy użyciu portfela Neteller. Poza tym bukmacherzy ci obsługują depozyty błyskawicznie o każdej porze dnia i nocy. Jeśli chcesz doładować saldo depozytowe przy użyciu Neteller, to możesz to zrobić chwilę przed meczem, a mimo to zdążysz postawić kupon.

TOP bukmacherzy

Na polskim rynku Neteller jest równie znany, co Skrill i PayPal. To globalni operatorzy płatności, którzy od lat obsługują transakcje w internecie m.in. opłaty za zakupy. W zakładach bukmacherskich to również znane formy płatności. Neteller na ten moment wykorzystywany jest u dwóch operatorów w naszym kraju. STS i Superbet zezwalają na wpłaty przy użyciu tego konta.

Neteller obsługuje ponad 20 walut, ale żeby zasilić saldo u polskiego bukmachera należy wykonać transakcje w PLN. Legalni operatorzy przyjmują zakłady opłacone tylko w naszej walucie. Jeśli posiadasz środki w euro na Netellerze, to przy płatności do polskiego bukmachera zostaną one przewalutowane na PLN.

💡 Wspomnieliśmy, że Neteller dostępny jest tylko u dwóch polskich bukmacherów. To prawda, ale jeśli zamówisz kartę Net+ automatycznie otworzysz sobie drogę gry u więcej niż dwóch bukmacherów. To karta pre-paid Mastercard, która powiązana jest z rachunkiem w Neteller. Tego rodzaju płatności ( Mastercard) są obsługiwane przez znacznie szersze grono bukmacherów. W ten sposób środki z Neteller przelejesz też do innych bukmacherów.

Karta Net+ wydawana jest przez operatora płatności Mastercard. Możesz ją zamówić w Neteller w formie fizycznej lub wirtualnej. Wówczas wystarczy wybrać u bukmachera wpłatę przez Mastercard, a następnie podać główne parametry karty i autoryzować transakcje.

STS

W STS do dyspozycji użytkownika są wszystkie najpopularniejsze portfele internetowe. Poza Neteller u tego bukmachera skorzystasz też z PayPal i Skrill. Pod tym względem to czołowa firma, która pozwala w prosty sposób wykonać depozyt. 

W zakładach online STS Neteller działa za pośrednictwem przelewu lub transakcji przy użyciu karty Mastercard. To bukmacher nakładający na Neteller pewne ograniczenie. O co chodzi? O to, że minimalna wpłata może liczyć 50 zł. Podobny limit STS zastosował również przy przelewie Skrill. Dla porównania BLIK-iem wpłacisz symboliczną złotówkę.

W STS Neteller respektowany jest w bonusach powitalnych, co nie stanowi przeszkody, żeby wykonywać transakcje właśnie za pośrednictwem tej metody.

Warunki wpłaty Neteller w STS:

✅ Przelew jest bez prowizji

✅ Transakcja rozliczana jest natychmiast o każdej porze dnia i nocy

✅ Minimalna wpłata 50 zł

Superbet

Superbet to kolejny z bukmacherów na polskiej scenie, który dysponuje licznymi formami płatności. W tej firmie można wyróżnić depozyty poprzez Neteller, ale też Skrill i Paysafecard. Oczywiście Superbet obsługuje też klasyczne przelewy elektroniczne przy użyciu PayU i BLIK. Co warto odnotować – w Neteller minimalna wpłata rozpoczyna się od 1 zł. To dotyczy też transakcji przy użyciu portfela Neteller.

U bukmachera Superbet, tak jak STS Neteller jest przeznaczony tylko do wykonywania depozytów. Nie ma możliwości zlecenia wypłaty na saldo tego operatora. Ze względu na to, że Superbet posiada licencję Ministerstwa Finansów, to musi stosować się do ustawy hazardowej. A ta jasno komunikuje, że bukmacherzy mogą wykonywać wypłaty tylko na konto bankowe użytkowników.

Neteller w Superbet:

✅ Obsługa wpłaty bez prowizji

✅ Minimalny depozyt 1 zł

✅ Możliwość wykonywania transakcji 24 godziny na dobę

Gdzie zrobisz płatność przez Neteller?

Gracze, którzy nie mają dołączonej karty pre-paid do konta Neteller, mogą wykonać przelew tylko u dwóch bukmacherów: STS i Superbet. To operatorzy, którzy akceptują wpłaty bezpośrednio z portfela Neteller. Wówczas w interfejsie bukmachera należy wybrać depozyt przez Neteller, a następnie postępować zgodnie z komunikatami. Cała transakcja opiera się przede wszystkim na wprowadzeniu danych do konta Neteller, co może autoryzować przelew.

Pozostali bukmacherzy Neteller w takiej formie, co STS i Superbet, nie stosują. To jednak nie oznacza, że nie można u nich skorzystać z tego portfela. Jest wręcz przeciwnie, ale do tego trzeba posiadać kartę Net+. To specjalnie wydawana karta pre-paid przez Neteller, która służy do różnych transakcji w internecie, a także do wybierania gotówki w bankomacie. Kartę Mastercard od Neteller może zamówić każdy użytkownik tego operatora.

Posiadając kartę Net+ opcji do zrobienia depozytu jest znacznie więcej. Wystarczy zauważyć, że bukmacherzy z Mastercard są zdecydowanie szerzej reprezentowani. O jakie firmy chodzi? Chociażby o Fuksiarza, Fortunę czy eWinner. Dysponując kartą Neteller przy transakcji u bukmachera wybierasz wpłatę przez Mastercard, a następnie wpisujesz takie dane jak: numer karty, data ważności karty i kod CVV.

👉 Jeśli posiadasz kartę Net+ Mastercard, to możesz zrobić wpłatę u następujących bukmacherów:

 • STS
 • Superbet
 • Fuksiarz
 • Fortuna
 • Betfan
 • PZBUK
 • Totalbet
 • Betclic
 • Betcris
 • GO+ Bet
 • forBET

Na czym polega wpłata Neteller u bukmacherów?

Aby saldo bukmachera mogło być zasilone przy użyciu Neteller, to najpierw musisz zarejestrować konto u tego operatora płatności. Tak jak w zakładach bukmacherskich, tak i w Neteller rachunek mogą otworzyć tylko pełnoletni użytkownicy. Firma ta stosuje system weryfikacji klientów, co oznacza, że później dane osobowe trzeba potwierdzić m.in. dokumentem tożsamości. 

Konto Neteller możesz doładować przelewem bankowym, kartą VISA/Mastercard lub transakcją z innego rachunku Neteller. Dokonując wpłaty z zewnątrz (konto bankowe) musisz liczyć się z prowizją rzędu 2.5% od transakcji. Taka opłata nie występuje przy wykonywaniu wpłaty u bukmacherów. Jak to działa?

Wykonując standardowy przelew Neteller (bez karty Mastercard) należy ustalić kwotę wpłaty, a następnie potwierdzić transakcje. W jaki sposób? Robi się to podając dane dotyczące konta Neteller, a więc login i hasło. Następnie przelew autoryzujesz specjalnym kodem otrzymanym od Neteller. Wszystkie te czynności zajmują dosłownie kilkadziesiąt sekund. Wracając do bukmachera – twój przelew powinien być już zaksięgowany.
Jeśli chodzi o transakcje kartą Net+, to mowa o karcie pre-paid. A więc, żeby można było dokonać nią opłaty za zakłady bukmacherskie – należy posiadać środki na saldzie Neteller. Cała transakcja przypomina klasyczny przelew przy użyciu karty Mastercard lub VISA. Net+ posiada takie same oznaczenia, co pozostałe karty tych operatorów.

Neteller – czy to bezpieczna forma wpłaty?

Firma Neteller została założona w 1999 roku w Kanadzie. Przez długie lata była liderem płatności online w sektorze zakładów bukmacherskich i kasyn. Na dziś płatności Neteller są akceptowane w ponad 200 państwach na świecie. Generalnie operator ten posiada więcej niż 20 milionów użytkowników. Jako klient Neteller możesz wybrać język polski, a także naszą walutę. Poza tym masz do dyspozycji również pozostałe waluty FIAT np. EUR, USD i GBP, a także kryptowaluty.

Aktualnie Neteller wchodzi w skład grupy Paysafe, w której znajdują się Skrill i Paysafecard. W ten sposób w rękach jednej spółki są największe portfele internetowe na świecie. To daje jeszcze większą wiarygodność firmie Neteller. Ten operator płatności regulowany jest przez Centralny Bank Irlandii.

Najważniejsze informacje o Neteller:

✔️ Firma założona w 1999 roku

✔️ Wchodzi w skład grupy Paysafe, gdzie znajdują się Skrill i Paysafecard

✔️ Liczba klientów Neteller sięga ponad 20 milionów

✔️ Neteller współpracuje z Mastercard

✔️ To portfel obsługujący 26 walut, w tym polskiego złotego

Bonusy od depozytu po użyciu Neteller

Bukmacherzy zwłaszcza nowym użytkownikom oferują bonusy na start. Spora część tego rodzaju gratyfikacji uwarunkowana jest pierwszą wpłatą. Wówczas gracz stoi przed dylematem: którą formę płatności wybrać, żeby wszystko było zgodne z regulaminem promocji? To zasadna kwestia, ponieważ z doświadczenia wiemy, że niekiedy bukmacherzy blokowali niektóre formy wpłaty w kontekście bonusów powitalnych. Jak to wygląda w przypadku Neteller?

🔎 STS i Superbet akceptują depozyty składane przez Neteller i nie wykluczają tej formy w bonusach od wpłaty. To oznacza, że wybierając któregoś z tych bukmacherów możesz swobodnie odebrać bonus wykonując depozyt z portfela Neteller. Co więcej, wpłaty Net+ Mastercard są również akceptowane przez pozostałych bukmacherów oferujących bonusy na start. Mowa chociażby o takiej firmie jak Fuksiarz, gdzie do odebrania jest zakład bez ryzyka do 500 zł.

Zalety i wady korzystania z Neteller u bukmachera

Mamy nadzieje, że o depozytach u bukmacherów w formie Neteller wiesz już wszystko. Na koniec naszego raportu przygotowaliśmy listę zalet i wad korzystania z tej formy płatności.

Zalety

👍 Możliwość dokonania wpłaty z dowolnego miejsca na świecie

👍 Portfel obsługujący polską walutę

👍 Wpłaty u bukmacherów można robić też za pośrednictwem karty pre-paid Mastercard

👍 Brak prowizji za przelewy na zakłady online

Wady

👎 Minimalna wpłata w STS rozpoczyna się od 50 zł

👎 Brak możliwości wypłaty wygranych na konto Neteller