Jak obrócić bonus?

Otrzymałeś bonus bukmacherski, który przed wypłatą należy obrócić? Nie wiesz co oznacza termin "obrót bonusu"? To jeden z głównych punktów regulaminu promocji, do którego trzeba podejść na serio, bo inaczej bonusowe pieniądze przepadną. Sprawdź nasz wpis, w którym wyjaśniamy:

 • jak obrócić bonus?
 • na co zwracać uwagę przy obrocie?
 • jakich kruczków w regulaminach lepiej nie przeoczyć?

To miłe, gdy bukmacherzy przyznają nam bonusy, bo kto nie lubi darmowych środków? Mniej miło robi się, gdy spojrzymy na regulamin oferty, który określa, co trzeba zrobić, by bonus mógł trafić do naszej kieszeni. Tak to już jest z pieniędzmi od bukmachera, że gdy coś daje – to w zamian wymaga. Stąd warunki obrotu bonusem, które blokują naszą bonifikatę do momentu, gdy wypełnimy regulaminowe postanowienia.

Wszystko co warto wiedzieć o obrocie bonusu

Bonusy bez obrotu

👉 Jeśli nie podobają ci się warunki obrotu bonusem, to sprawdź promocje dla nowych graczy, które są od razu gotowe do wypłaty:

BukmacherBonusObrótKod promocyjny
Fuksiarz🔥 Zakład bez ryzyka 500 PLN✅ brakFuksiarz kod
Fortuna🔥 Zakład bez ryzyka 600 PLN✅ brakFortuna kod
STS🔥 Zakład bez ryzyka 100 PLN✅ brakSTS kod
Totalbet🔥 Zakład bez ryzyka 200 PLN✅ brakTotalbet kod

Co oznacza obrót bonusu?

W zakładach bukmacherskich słowo “obrót” określa: ile razy musisz zagrać zagrać za określoną kwotę ? . Dla przykładu, jeśli w promocji jest, że wymagany obrót to x5 bonusem, to w takiej sytuacji potrzebujesz zagrać kupony o łącznej stawce wynoszące pięciokrotność bonifikaty. Gdy bonus to 500 PLN, to obrót można wyrazić jako działanie matematyczne: 500 PLN * 5 = 2500 PLN.

A więc obrót bonusu – to suma stawek, jakie jesteś zobligowany postawić w celu spełnienia warunków obrotu. Jeśli bonus trzeba obrócić dwa razy, to musisz zagrać za dwa razy tyle, ile otrzymałeś w prezencie. I tak analogicznie w przypadku innych wartości obrotu.

Co więcej, niektórzy bukmacherzy w bonusach powitalnych wymagają obrotu nie tylko bonusu, ale również depozytu (bonus + depozyt) lub samej wpłaty. Obrót depozytem a bonusem niczym się nie różni, bo tu i tu trzeba zagrać zakłady za ustaloną kwotę. Dla przykładu, gdy regulamin stanowi obrót bonusem i wpłatą x4, to przy bonifikacie 100% w założeniu, że wpłacisz 200 zł – otrzymasz 200 zł. W takiej sytuacji obrót będzie musiał wynieść 1600 zł, ponieważ 200 + 200 = 400 (bonus + depozyt) * 4 (obrót) = 1600 (suma stawek).

Dlaczego muszę obrócić bonus?

Bo to jeden z warunków promocji bukmacherskiej. Jeśli uważnie wczytasz się w regulamin oferty, to znajdziesz w niej informację, że kwota bonusu podlega obrotowi. A biorąc udział w promocji – automatycznie wyrażasz zgodę na stosowanie się do postanowień bukmachera. A więc dlaczego musisz spełnić warunki obrotu? Bo korzystając z bonusu wyraziłeś na to zgodę (czasami nie zdając sobie z tego sprawy).

Co jeśli nie zastosujesz się do obrotu? Bukmacher uzna, że łamiesz regulamin i wycofa twój bonus, a prawo będzie po jego stronie. Dodatkowo, jeśli nie zdążysz wyrobić pełnego obrotu w ustalonych ramach czasowych, to utracisz bonus, ale również wygrane uzyskane przy jego użyciu. Jak widzisz, bycie kozakiem i robienie “po swojemu”, niewiele ci da, dlatego warto skutecznie wyrobić obrót.

Po co są warunki obrotu?

By zabezpieczyć interesy bukmacherów. Chyba nie myślałeś, że bukmacher przyzna ci 1000 złotych, które od razu pozwoli ci wypłacić? To tak nie działa. Jeśli otrzymasz bonus bukmacherski, to dlatego, by zostać u tego operatora zakładów i grać u niego kupony. Bonusowe pieniądze będą naprawdę twoje i gotowe do wypłaty, gdy wypełnisz obrót.

Bonusy to makiawelistyczny plan bukmacherów: wabią klientów dając środki finansowe, ale poprzez konieczność obrotu wiążą ze sobą na dłużej każdego takiego klienta. A co za tym idzie – obracając bonus gracz jest narażony na porażkę, co w ostateczności może prowadzić do sytuacji, że przyznany bonus szybko zostanie zwrócony na konto bukmachera. I właśnie dlatego obowiązują obroty bonusów. To jednak nie oznacza, że bonusów nie można zamienić na własną korzyść – wręcz przeciwnie, ale do tego potrzeba mądrego podejścia.

Kiedy możesz wypłacić bonus i wygrane?

To kiedy bonus zostaje uwolniony i możliwy do wypłaty zależy stricte od promocji bukmachera. Jedno jest pewne: nie można zlecać wypłaty bonusu lub wygranych przed dokonaniem obrotu. Takie zachowania mogą wiązać się z odbiorem bonusu i utratą wygranych.

Bonus i wygrane będą gotowe do wypłaty, gdy obrót zostanie zrealizowany w 100%. Chyba, że inaczej stanowi regulamin oferty. A są takie przypadki! W Totalbet bonus 100% do 5000 PLN zostaje przyznany po zrobieniu obrotu depozytem (x4) i można go od razu wypłacić! Z kolei w STS bonusy od depozytu wypłacisz po obrocie bonifikaty x3 na wygranych kuponach.

Warto upewnić się, że obrót został spełniony. Jak to zrobić? Np. śledzić postęp obrotu na koncie bukmacherskim w zakładce “moje konto” lub jeśli dany bukmacher nie udostępnia takiej wiedzy zgłoś się do działu obsługi klienta z zapytaniem: na jakim etapie jest obrót twojego bonusu?

Przykłady obrotu

Nic tak nie pomaga w zrozumieniu tematu, jak ukazanie mechanizmu na konkretnych przykładach. Wybraliśmy dwa najpopularniejsze bonusy od depozytu dla nowych graczy. Przedstawimy: jak odebrać i jak obrócić bonus, by pieniądze trafiły na nasze konto ?

Superbet bonus 100% do 200 PLN – jak obrócić?

Superbet po rejestracji konta przyznaje bonus od pierwszego depozytu: 100% do 200 PLN. Dodatkowe pieniądze pojawią się na saldzie bonusowym po zaksięgowaniu wpłaty. Następnie trzeba dokonać obrotu bonusem, by móc wypłacić przyznaną bonifikatę. Jaki jest obrót w Superbet?

Warunki obrotu bonusem Superbet:

 • Obrót: x2 bonusem
 • Minimalny kurs: 1.80
 • Typy zakładów: przedmeczowe, live, SOLO i AKO
 • Czas na obrót: 10 dni
Odbierz bonus od Superbet!

Przykład obrotu w Superbet:

Jeśli wpłacisz 200 PLN, to tyle samo otrzymasz w bonusie. Twoje konto bonusowe zostanie doładowane o 200 PLN ekstra. Regulamin stanowi obrót x2. Przy maksymalnym bonusie łącznie będziesz musiał postawić 400 PLN, żeby prawidłowo wykonać obrót.

200 PLN (bonus) * 2 (wymagany obrót) = 400 PLN (łączna kwota spełniająca obrót)

Oczywiście, jeśli wpłacisz mniej (minimum 20 PLN) to także otrzymasz bonus 100%, który będzie podlegał dwukrotnemu obrotowi.

Realizując obrót musisz mieć na uwadze, że STS zaliczy tylko te kupony spełniające powyższe warunki, a więc typy z kursem min. 1.80.

Betfan bonus 200% do 300 PLN – warunki obrotu

W Betfan kod promocyjny po rejestracji pozwala na uzyskanie bonusu 200% od pierwszej wpłaty. Jeśli przelejesz 150 zł to łącznie będziesz posiadał na grę 450 zł. W tym przypadku bonus wyniesie 300 złotych. To jednak gratyfikacja, którą trzeba obrócić przed wypłatą środków na konto bankowe.

betfan bonus

Warunki obrotu w Betfan:

 • Obrót: x1 depozytem i bonusem
 • Rodzaj zakładów: AKO
 • Minimalny kurs całkowity: 3.00
 • Typy zakładów: przedmeczowe, live
 • Zakłady, które nie zaliczają się do obrotu: systemowe, gry karciane, Matchday Boost
 • Czas na obrót: 14 dni

Jak widzisz w Betfan obrotowi podlega depozyt i bonus.

Przykład obrotu wpłatą:

Gdy będziesz chciał wycisnąć maksa z promocji Betfan, to trzeba zdeponować 150 PLN. Wówczas będziesz mógł grać o 300 PLN bonusu. Na czym to polega? Na obrocie wpłatą.

Bukmacher na początku wymaga obrotu x1 kwotą depozytu. Przy wpłacie 150 PLN (lub więcej) oznacza to postawienie zakładów na łączną sumę stawek 150 PLN. Gdy to zrobisz – odblokujesz bonus 200% do 300 PLN.

O ile depozyt możesz obrócić na dowolnych kursach, o tyle bonus musi być zagrany na kuponie AKO z kursem min. 3.00. Warunek obrotu x1 oznacza, że wystarczy tylko raz postawić odebraną kwotę, żeby uzyskać prawo do wypłaty bonusu i pozostałych wygranych.

Regulamin obrotu

Przy obracaniu bonusu lub depozytu ważna jest nie tylko ilość obrotu (np. x3), a także czas i zakłady spełniające warunki. Uwagę musisz zwrócić na wysokość obrotu oraz co do tego obrotu zostanie sklasyfikowane. Bo jak już zauważyłeś bukmacherzy i w tych kwestiach stosują wiele obostrzeń.

Chcesz obrócić bonus? Na te punkty w regulaminie zwróć szczególną uwagę:

 • Jaki jest wymagany obrót: ile razy trzeba zagrać za kwotę bonusu
 • Co podlega obrotowi: czy obrót dotyczy depozytu, bonusu, a może sumy depozyt + bonus?
 • Czas na dokonanie obrotu: w jakim okresie musisz zrobić 100% obrotu
 • Jakie kursy spełniają obrót: zwróć uwagę na minimalny próg kursowy zakładów
 • Jaki rodzaj kuponów liczy się do obrotu: np. czy bukmacher umożliwia obrót na kuponach solo czy ako?
 • Jakie typy możesz grać: przedmeczowe czy live?
 • Jakie zakłady są wyłączone z obrotu: np. sporty wirtualne, kupony zamknięte przez cash-out
 • Dzienny limit obrotu: ile zakładów w ciągu jednego dnia zostanie zaliczonych do obrotu (bywa, że bukmacherzy stosują w tym aspekcie limity).

FAQ

Co to jest obrót?

To inaczej kwota, którą musisz postawić. Obrót bonusu zazwyczaj wyrażony jest jako mnożnik np. x3 lub x4.

Czy zawsze trzeba obracać bonus?

To czy bonus podlega warunkom obrotu zależy od regulaminu promocji. Z reguły każda promocja powitalna od depozytu podlega obrotowi. Ale bywają oferty, gdzie obrót nie jest wymagany. To m.in. zakłady bez ryzyka lub bonusy bez depozytu.

Jak wygląda obrót bonusem?

Generalizując obrót bonusem polega na zagraniu zakładów za wymaganą ilość pieniędzy. Np. przy bonusie 200 PLN, gdy obrót wynosi x2 należy postawić do obrotu łącznie 400 PLN.

Kto ma najlepszy bonus z obrotem?

Bukmacher Superbet ma bardzo przejrzyste warunki związane z bonusem 100% do 200 PLN. Wystarczy obrócić bonifikatę x2 w ciągu 10 dni, co uwolni bonus 100%.