Bukmacherzy i zakłady na Formuła 1

Zakłady bukmacherskie na F1 są najczęściej typowanymi spośród wszystkich sportów motorowych. Formuła 1 to rywalizacja o każdy detal, bo dla konstruktorów każde pół sekundy ma wielkie znaczenie. U bukmacherów możesz obstawiać kwalifikacje, jak i wszystkie wyścigi Grand Prix. Który z nich ma najlepszą ofertę na F1? Na topbukmacher.com postanowiliśmy to sprawdzić!

formuła 1

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach do Formuły 1:

Rekomendowani bukmacherzy na F1

🏎️ KategoriaBukmacher
📈 Kursy bukmacherskieBetcris, Betfan, STS
🔎 Zakłady przedmeczoweFortuna, Betcris, LVBET
🔥 Zakłady na żywoFortuna, STS, Superbet
📺 Transmisje livebrak

Dla bukmacherów Formuła 1 stanowi uzupełnienie podstawowej oferty, w której dominuje piłka nożna. Obstawianie F1 zwykle odbywa się przez kibiców rywalizacji w bolidach. Co brać pod uwagę przy wyborze bukmachera do Formuły 1? W naszej opinii istotną rolę sprawuje poziom kursów, a także dostępność rynków przedmeczowych i na żywo. Tak też jest w przypadku pozostałych sportów.

Gdzie obstawiać F1?

Formuła 1 w zakładach bukmacherskich reprezentowana jest na wyższym i niższym poziomie. Wiele zależy od bukmachera, a więc tego, ile rynków otwiera na Grand Prix, a także jak szybko aktualizuje ofertę. Ci najlepsi popisują się nawet kilkudziesięcioma typami na każdy wyścig. Co więcej, udostępniają oni ofertę na sesje treningowe, jak i kwalifikacje. To oznacza, że cały weekend z F1 może być typowany w zakładach bukmacherskich.

Nie wszyscy bukmacherzy na Formułę 1 są dla ciebie. Musisz wiedzieć, że będąc w Polsce możesz korzystać tylko z licencjonowanych firm. Wybór legalnego bukmachera jest kluczowy w kontekście grania zgodnie z prawem. Mamy jednak dobrą informację – wszyscy polscy operatorzy udostępniają zakłady na F1. Jak to zwykle bywa – jedni mają lepszą ofertę, a drudzy bardziej ubogą.

💡 Na bonuspedia.pl porównaliśmy kursy, a także zakłady na Formułę 1. Wszystko po to, aby przedstawić bukmachera, który posiada najlepsze rekomendacje do obstawiania F1. Podobne zestawienia przygotowaliśmy na pozostałe sporty np. koszykówkę i esport.

Co warto brać pod uwagę wybierając bukmachera do Formuły 1? Poniżej prezentujemy listę, co ma znaczenie w ocenia zakładów do F1:

✅ W ofercie kursowej powinny pojawiać się zakłady na kwalifikacje i wyścig o Grand Prix.

✅ Bukmacher powinien przyjmować też zakłady długoterminowe na F1.

✅ Marża na kursy nie powinna przekraczać 8%.

✅Wśród dodatkowych rynków powinny znajdować się zakłady na H2H, najlepszy czas okrążenia i różnicę pomiędzy zwycięzcą a drugim kierowcą.

Kogo polecamy do obstawiania F1?

TOP 3 bukmacherów

Po analizie bukmacherów wybraliśmy trzy firmy, które w pierwszej kolejności powinieneś rozważyć na zakłady Formuły 1. Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś typował F1 u każdego z tych bukmacherów. Normą jest, że profesjonalni typerzy posiadają konto u więcej niż jednego operatora. Wybierając jednocześnie Fortunę, Betcris i Betfan możesz przebierać w najwyższych kursach, a także najlepszej ofercie zakładów pre-match i live.

Betcris

Pierwsze co rzuciło nam się w oczy u bukmachera Betcris to najniższa marża w zakładach na F1. Średnio wynosi ona 6%, co jest dobrym wynikiem – zwłaszcza, kiedy porównamy ją z konkurencyjnymi bukmacherami. Wszystko to sprawia, że przy typowaniu F1 Betcris pozwala na najlepszy zarobek w dłuższej perspektywie.

Analizując bukmacherów pod kątem zakładów na F1 Betcris zrobił wrażenie również w odniesieniu do oferty rynków. To operator, gdzie jest sporo typów na kwalifikacje i sam wyścig. Nie tylko wytypujesz zwycięzcę pole position i całego Grand Prix, ale możesz wskazać też przedział miejsc, w którym pojawi się twój faworyt lub lepszego z pary H2H. Co więcej, w Betcris jest sporo dodatkowych zakładów:

 • Czy pojawi się safety car?
 • Najlepszy bolid
 • Który kierowca, jako pierwszy nie ukończy wyścigu?
 • Kto jako pierwszy zjedzie na pit stop?
 • Różnica zwycięstwa

Dla typerów obstawianie w Betcris będzie o tyle ułatwione, że bukmacher ten zwykle na długo przed Grand Prix wystawia kompletną ofertę kursową.

Zakłady przed wyścigiemZakłady liveMarża
~20~10Około 6.3%

Betfan

Kiedy mowa o kursach, to zwykle przy Betfan milczymy. W tym przypadku sugeruje to, że bukmacher ten ma spory problem z marżą. Ku naszemu zdziwieniu nie jest tak w zakładach na F1. Betfan na obstawianie wyścigów bolidu Formuły 1 posiada jedne z najwyższych współczynników. To na pewno jeden z głównych elementów, który przemawia za tym operatorem.

W zakładach Betfan doceniamy też wszechstronność rynków na Formułę 1. To bukmacher, który oferuje nieco mniej zakładów od Betcris, ale jego oferta i tak może się podobać. Podczas Grand Prix obstawisz w Betfan faworyta do triumfu, H2H, a także TOP 3 lub TOP 5 wyścigu. Co więce, przez cały sezon bukmacher ten umożliwia składanie typów długoterminowych na:

 • indywidualnego mistrza świata,
 • mistrza świata konstruktorów,
 • H2H w zawodach indywidualnych i konstruktorów.
Zakłady przed wyścigiemZakłady liveMarża
~15~10Około 6.9%

Fortuna

Tak jak Betcris, tak i Fortuna ma w zwyczaju wystawianie kompletnej oferty na długo przed wyścigiem. To nam się podoba, ponieważ jako gracze możemy z odpowiednim wyprzedzeniem przygotować kupony, a nie robić je w ostatnim dniu przed Grand Prix. Co ciekawe, według naszych obliczeń Fortuna ma wyższą marżę od Betcris i Betfan, co oznacza nieco niższe kursy (zwłaszcza w długoterminowej perspektywie). Bukmacher ten nadrabia jednak ofertą pre-match i live.

Na uwagę zasługują rozbudowane zakłady na miejsce zawodników w wyścigu. W Fortunie wytypujesz:

 • zwycięzce,
 • TOP 2,
 • TOP 3,
 • TOP 6,
 • TOP 10.

To pokazuje, że można wybierać również niżej notowanych zawodników i umieszczać ich np. w TOP 10. Jak widać nie musisz skupiać się tylko na najwyższych lokatach. Co więcej, w kwalifikacjach do wyścigu możesz zagrać typ na to, kto zdobędzie pole position. W trakcie startu o Grand Prix możesz z kolei wskazać kierowcę, który osiągnie rekord okrążenia.

Zakłady przed wyścigiemZakłady liveMarża
~15~15Około 8%

Kursy na F1: gdzie są najlepsze?

📈 Wyścigi Formuły 1 w kursach bukmacherskich odzwierciedlają to, kto jest faworytem danej konfrontacji. Im niższy kurs na zawodnika – tym większe szanse bukmacher mu daje na pozytywny rezultat. Tak to działa w F1, jak i pozostałych sportach. W twoim interesie jest obstawianie Formuły 1 w zakładach, gdzie kursy będą, jak najwyższe. Wówczas będziesz mógł zainkasować lepszą wygraną.

Głównym parametrem, który określa poziom kursów u bukmachera jest marża. Inaczej mówiąc to prowizja, którą stosuje operator na każdym rynku. Cały raban o to, aby była ona jak najniższa. Wtedy kursy są atrakcyjniejsze do obstawiania.

Sprawdziliśmy, jak marża kształtowana jest u bukmacherów w zakładach na F1. Średni poziom wynosi około 8%. W naszej analizie uwzględniliśmy tylko zakłady pre-match, czyli te oferowane przed startem wyścigu. Który bukmacher wypadł najlepiej? Według naszego opracowania najwyższe kursy na F1 oferuje Betcris. Na kolejnym miejscu jest Betfan i STS.

Którego bukmachera lepiej unikać ze względu na kursy? Wysoką, a więc niekorzystną marżę stosuje Betclic.

BukmacherMarża
Fortuna8%
Totalbet7.7%
STS7.5%
Betclic9%
Fuksiarz7.7%
Betcris6.3%
Betfan6.9%

Jeśli chcesz obstawiać F1 po najwyższych kursach to powinieneś wybrać:

🥇 Betcris

🥈 Betfan

🥉 STS

Zakłady pre-match

Bukmacherzy na F1 oferują w większości przypadków zakłady przed rozpoczęciem wyścigu. To dotyczy obstawiania kwalifikacji, jak i głównego startu o Grand Prix. Oferty zakładów są zróżnicowane – wszyscy bukmacherzy mają to do siebie, że gwarantują dwa podstawowe rynki:

 • kto wygra wyścig,
 • H2H.

To najpopularniejsze typy, które zrobisz u każdego bukmachera w Polsce – bez względu na to, czy wybierzesz, STS, Fortunę, a może eWinner. Najlepsi operatorzy wykraczają daleko poza te rynki. Dlatego znawcy specyfiki Formuły 1 mogą się pokusić o bardziej szczegółowe rynki. Jakie? W Betcris i Fortunie do dyspozycji użytkowników są typy na różnicę czasu pomiędzy wygranym, a drugim kierowcą. Co więcej, już przed wyścigiem możesz przewidywać, czy na trasę wyjedzie safety car. To bukmacherzy, dzięki którym wskażesz też typ łączony: zwycięzca wyścigu + najlepszy czas okrążenia.

Fortuna i Betcris dają sporo opcji do typowania, ale podobnie robi też LVBET. To przykład bukmachera, który również ma w zwyczaju oferowanie licznych rynków pre-match. Ma to zastosowanie w Formule 1, bo tam LVBET przed wyścigiem wystawia co najmniej kilkanaście rynków do obstawiania. Warto odnotować kursy na wszystkie sesje treningowe. Np. w LVBET wytypujesz, kto lepiej będzie sprawował się na treningach w ujęciu H2H? W kwalifikacjach z kolei wskażesz różnicę zwycięstwa.

W poszukiwaniu ciekawej i rozbudowanej oferty przed wyścigami F1 powinieneś wybrać następujących bukmacherów:

🥇 Fortuna

🥈 Betcris

🥉 LVBET

Zakłady na żywo

Bukmacherzy z zakładami live na F1? Jak wiadomo wyścigi Formuły 1 bywają nieprzewidywalne ze względu na warunki pogodowe. Kiedy spadnie deszcz, to wszystko może wywrócić się do góry nogami. W takiej sytuacji dobrze, jeśli jako typer masz pole manewru. A takie możliwości dają zakłady live. Wówczas kursy na żywo mogą być zgoła odmienne niż przed wyścigiem o Grand Prix.

Obstawianie F1 na żywo wymaga wyboru bukmachera z odpowiednio szeroką ofertą. Nie wszyscy oferują szczegółowe rynki w tym zakresie. Sprawdziliśmy, gdzie oferta jest najlepsza w odniesieniu do zakładów live. Kto przewodzi w stawce? Mamy dwóch faworytów: STS i Fortunę. To bukmacherzy z najlepszą płynnością w zakładach live, którzy szybko aktualizują kursy, a jednocześnie bez problemów przyjmują kolejne zakłady. Na żywo w F1 możesz obstawiać zwycięzcę Grand Prix, a także zawodnika/bolid, który osiągnie najlepsze czas w danym okrążeniu. Co więcej?

Generalnie oferta live STS i Fortuny, jeśli chodzi o zakłady live jest zbliżona do tej, jaka występuje pre-match. Różnica jest tylko taka, że w tym przypadku poszczególne rozstrzygnięcia obstawiasz w trakcie wyścigu. A to oznacza, że masz więcej danych odnośnie układu sił i dyspozycji kierowców/bolidów.

Gdzie warto obstawiać zakłady live na F1? Oto nasz wybór:

🥇 Fortuna

🥈 STS

🥉 Superbet

Transmisje live u bukmacherów

To sekcja, która w przypadku Formuły 1 nie jest obsługiwana przez bukmacherów. Treningi, kwalifikacje, jak i sam wyścig transmitowany jest tylko przez stacje TV. Fortuna, STS czy Superbet to bukmacherzy, którzy sprawdzają się w relacjach na żywo z piłki nożnej, tenisa ziemnego czy koszykówki. Jeśli chodzi o F1 to żaden bukmacher online nie posiada praw do wyścigów. Dlatego w tym elemencie Formuły 1 nie możemy polecić żadnego operatora.

Przy transmisjach na żywo zwykle największe laury zdobywają następujący bukmacherzy:

 • Fortuna
 • Superbet
 • Betclic
 • STS

To firmy transmitujące wiele prestiżowych imprez sportowych np. ligi europejskie w piłce nożnej, turnieje Wielkiego Szlema w tenisie, a także NBA, UFC i NHL.

🏎️ RozgrywkiBukmacherzy
Grand Prixbrak

Zakłady na Formułę 1: co i jak obstawiać?

Formuła 1 i zakłady bukmacherskie to połączenie, które może być zyskowne, jeśli prawidłowo analizujesz sytuację na torze. Bukmacherzy pozwalają na obstawianie sesji treningowych, kwalifikacji i głównego wyścigu. To oznacza, że od piątku do niedzieli możesz aktywnie obstawiać kierowców i bolidy. W swoich przewidywaniach nie musisz ograniczać się tylko do zwycięzców, bo możesz grać na drużyny i dodatkowe wydarzenia np. zawodnika, który jako pierwszy zjedzie na pit stop?

Poniżej prezentujemy główne zakłady na F1, które są typowane przez najszersze grono typerów:

RynekOpisWyścigiBukmacherzy
Kto wygra?Zakład, w którym wskazujesz zwycięzcę wyściguTreningi
Kwalifikacje
Grand Prix
Wszyscy bukmacherzy
Kto lepszy?Typujesz lepszego z pary np. Hamilton vs VerstappenTreningi
Kwalifikacje
Grand Prix
Wszyscy bukmacherzy
TOP 3Typ na to, że zawodnik zakończy wyścig na miejscach 1-3Grand PrixSTS, Fortuna, eWinner, Betfan, Superbet, Betcris, forBET, LVBET, Betclic, Fuksiarz
KonstruktorzyZakłady w odniesieniu do drużyn: wygrana, TOP 3, najlepszy czasGrand PrixSTS, Fortuna, eWinner, Superbet, PZBUK, LVBET, forBET, Betfan, Fuksiarz, Totalbet, Betcris
Zakłady długoterminoweZakłady na cały sezon: mistrzostwo indywidualne/konstruktorów/kto lepszy?Grand PrixWszyscy bukmacherzy

FAQ

Który bukmacher na F1 oferuje najwyższe kursy?

Najlepsi bukmacherzy na Formułę 1 ze względu na kursy to Betcris, Betfan i STS.

Gdzie jest najwięcej zakładów na F1?

Najwięcej rynków na treningi, kwalifikacje i wyścigi oferują STS, LVBET i Fortuna.

U jakich bukmacherów oferowane są zakłady live na Formułę 1?

F1 na żywo wytypujesz w Fortunie, Betcris, STS, Superbet i LVBET.