Bukmacherzy i zakłady na tenis

Którzy bukmacherzy na tenis ziemny oferują najlepsze kursy i zakłady? To dyscyplina, która jest wśród TOP 3 najczęściej typowanych, dlatego firmy bukmacherskie muszą zadbać o to, żeby użytkownicy mieli, co grać. Tenis w zakładach jest często obstawiany w trybie przedmeczowym i na żywo. Szacuje się, że kilkanaście procent wszystkich kuponów granych u bukmacherów dotyczy właśnie tenisa ziemnego. A który bukmacher ma najlepsze predyspozycje do obstawiania tego sportu?

tenis

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach do obstawiania tenisa:

Rekomendowani bukmacherzy na zakłady tenisowe

Obstawiając tenis użytkownicy zwracają uwagę na kursy, ale też ilość rynków w trybie pre-match i live. Co więcej, ważnym elementem są też transmisje, bo dzięki nim można skuteczniej grać zakłady na żywo. Dlatego wybraliśmy kilka kategorii według których rekomendujemy bukmacherów na zakłady tenisowe.

🎾 KategoriaBukmacher
📈 Kursy bukmacherskieFortuna, forBET, STS
🔎 Zakłady przedmeczoweBetclic, forBET, Fortuna
🔥 Zakłady na żywoSTS, Betclic, Fortuna
📺 Transmisje liveBetclic, Superbet, STS

Gdzie obstawiać tenis?

Tenis nie jest sportem niszowym, a to oznacza, że jest szeroko dostępny u polskich bukmacherów. Nie trzeba lupy w ręku, żeby znaleźć firmę oferującą zakłady na turnieje ATP, WTA czy pozostałe rozgrywki tenisowe. U wszystkich bukmacherów online tenis ma eksponowane miejsce. Co to oznacza? To że są oferowane zakłady przedmeczowe i live. A co więcej – operatorzy udostępniają kursy na najbardziej prestiżowe turnieje, jak i te mniej medialne np. rozgrywki Challenger.

💡 W naszym serwisie koncentrujemy się na rzetelnej ocenie faktów – bez faworyzowania konkretnego bukmachera. Podobnie zrobiliśmy w przypadku zakładów na tenis ziemny. Sprawdziliśmy oferty bukmacherów, a następnie porównaliśmy najważniejsze dane takie jak: marża, rodzaj rynków, ilość typów i transmisje live. Wszystko po to, żeby dokładnie wiedzieć, które zakłady bukmacherskie na tenis możemy zarekomendować.

Pamiętaj, że wybór bukmachera do obstawiania tenisa powinien być zawężony do legalnych firm, które posiadają licencję Ministerstwa Finansów. Tego rodzaju bukmacherów znajdziesz na bonuspedia.pl. To właśnie wśród nich wybraliśmy tych najlepszych, u których możesz obstawiać tenis na najwyższym poziomie.

Poniżej wyjaśniamy, czym powinien wyróżniać się bukmacher z zakładami na tenis ziemny:

✅ W ofercie powinien posiadać zakłady przedmeczowe i na żywo.

✅ Kursy i zakłady powinny dotyczyć głównych rozgrywek ATP, WTA, a także pozostałych turniejów ITF, Challenger, Davis Cup.

✅ W serwisie online, jak i mobilnej aplikacji powinny być transmitowane mecze na żywo z różnych kortów na świecie.

✅ Średnia marża na zakłady tenisowe nie powinna być wyższa niż 6%.

Kto zrobił na nas najlepsze wrażenie?

TOP 3 bukmacherów

Wiele strategii bukmacherskich zakłada, żeby posiadać konto u więcej niż jednego bukmachera, bo wtedy można korzystać z najlepszych kursów na poszczególne rynki. Dlatego w rekomendowanych przez nas operatorach znajdziesz trzy główne propozycje. To bukmacherzy, którzy wyróżniają się na tle konkurencji ilością zakładów, kursami, a także dostępem do transmisji. Zgodnie z polskim prawem u każdego z nich możesz posiadać konto, jeśli ukończyłeś 18 lat.

👉 Sprawdziliśmy tenisową ofertę u kilkunastu legalnych bukmacherów  – z naszych analiz wynika, że w tenisie najlepiej sprawdzają się STS, Fortuna i Betclic.

STS

Dlaczego polecamy STS? To bukmacher, u którego znajdziesz szeroki zakres rynków przedmeczowych i na żywo. Co więcej, STS udostępnia też zakłady długoterminowe na zwycięstwa w Wielkim Szlemie czy pozostałych turniejach.

W zakładach bukmacherskich na tenis STS pozwala typować klasyczne rynki na wynik, dokładny wynik, czy liczbę setów. To operator, który świetnie sprawdza się też w zakładach dodatkowych, które są częściej obstawiane przez profesjonalnych graczy. Przy meczach ATP i WTA w rozwinięciu oferty pre-match znajdziesz 50 rynków. Wśród nich znajdują się handicapy gemowe czy statystyki indywidualne np. ile gemów wygra zawodnik numer 1?

tenis sts

Mnogość rynków sprawia, że w STS obstawianie tenisa może być wyjątkowo skrupulatne. Dla przykładu przed spotkaniem możesz wytypować, który z zawodników zaserwuje więcej asów? To pokazuje różnorodność oferty, a dodatkowo warto wspomnieć o bogatym zestawie transmisji z turniejów ATP i WTA.

Ilość ligZakłady przedmeczoweZakłady liveTransmisjeMarża
Wszystkie turnieje ATP, WTA, ITF, Challenger, Davis Cup, Puchar Billie Jean King5040Australian Open, US Open, ATP, WTA, ITF, ChallengerOkoło 5.3%

Fortuna

Jeśli chodzi o ilość rynków przedmeczowych i na żywo, to Fortuna może skutecznie konkurować z STS. Co jednak ważne, u tego bukmachera jest nieco niższa marża na tenis, co od razu przekłada się na wyższe kursy. Generalnie z naszych obliczeń wynika, że marża na poziomie 4.5% jest najniższą na całym rynku bukmacherskim. Za to należą się brawa bukmacherowi Fortuna, u którego obstawianie tenisa jest najbardziej rentowne.

fortuna tenis

Poza kursami Fortuna zachęca do siebie tenisowych sympatyków atrakcyjnością oferty. W Wielkim Szlemie możesz wytypować szereg dodatkowych zakładów np. czy któryś z zawodników będzie prowadził 2:0 w setach? To nie koniec, bo w ramach kursów przedmeczowych będziesz miał okazję wskazać: czy tenisiści wygrają swoje pierwsze gemy serwisowe? Jak widać – bukmacher ten nie tylko pozwala na standardowe typy, ale też bardziej złożone zakłady.

Tak jak w STS, tak i w Fortunie dużym atutem są liczne transmisje z kortów tenisowych.

Ilość ligZakłady przedmeczoweZakłady liveTransmisjeMarża
Wszystkie turnieje ATP, WTA, ITF, Challenger, Davis Cup, Puchar Billie Jean King5565Australian Open, Roland Garris, ATP, WTA, ITF, ChallengerOkoło 4.5%

Betclic

Ciekawą alternatywą do obstawiania tenisa jest Betclic. To bukmacher, który jako jedyny w stawce (obok Superbet) oferuje transmisję z Wimbledonu. Poza tym na jego stronach i aplikacji mobile znajdziesz też pozostałe turnieje ATP i WTA. Generalnie to bukmacher z najliczniejszymi transmisjami na żywo. Jeśli oglądasz sporo tenisa, to Betclic idealnie się tu sprawdzi.

betclic tenis

Nie tylko transmisje stanowią o sile tenisowej oferty w Betclic. Wrażenie robi oferta przedmeczowe i na żywo. Zwłaszcza typowanie pre-match meczu tenisowego w Betclic jest ciekawym doświadczeniem. Jeśli szczegółowo analizujesz spotkania, to skrupulatne kursy u tego bukmachera mogą okazać się zyskowne. W Betclic znajdziesz wiele zakładów specjalnych np. kto zaserwuje pierwszego asa lub dokładny wynik w pierwszym gemie. To niespotykane rynki u żadnego innego operatora.

Ilość ligZakłady przedmeczoweZakłady liveTransmisjeMarża
Wszystkie turnieje ATP, WTA, ITF, Challenger, Davis Cup, Puchar Billie Jean King9040Australian Open, Roland Garris, Wimbledon, US Open, ATP, WTA, ITF, ChallengerOkoło 6%

Kursy na tenis: gdzie są najlepsze?

📈 Zakłady bukmacherskie obstawia się po to, żeby odnosić zwycięstwa. Na wysokość wygranej wpływa kurs i podobnie jest w typowaniu tenisa ziemnego. Poszczególne współczynniki kursowe umieszczone na kuponie determinują końcową wygraną. Jak się łatwo domyślić – im są wyższe, tym pokaźniejsza wygrana.

W tenisie ziemnym średnia marża nakładana na zakłady wynosi 6%. W piłce nożnej jest ona niższa, bo najlepsi bukmacherzy oferują niektóre rynki z prowizją na poziomie 3%. Jeśli chodzi o obstawianie tenisa, to nie ma tak dobrze. Ba, niektórzy bukmacherzy oferują nawet dwucyfrową liczbę w odniesieniu do marży.

📊 Marża w tenisie pokazuje, ile bukmacher zabiera do siebie w odniesieniu do każdego zakładu. W twoim interesie jest to, żeby była ona, jak najniższa. Dlatego opłaca się grać u bukmacherów z wysokim payout, a co za tym idzie – niską marżą.

Policzyliśmy, a później porównaliśmy marżę w tenisie ziemnym, jaką stosują bukmacherzy w turniejach ATP i WTA. Oczywiście to średnia prowizja, która może różnić się w zależności od wyboru zakładu. Chodzi o to, aby orientacyjnie przedstawić, którzy bukmacherzy zwykle pobierają mniej, a którzy więcej.

BukmacherŚrednia marża
Fortuna4.5%
Totalbet5.3%
STS5.3%
Betclic6%
Fuksiarz6.1%
forBET5%
Superbet5.5%
Etoto5.4%

Jeśli chcesz typować po najwyższych kursach to powinieneś wybrać:

🥇 Fortuna

🥈 forBET

🥉 STS

Zakłady przedmeczowe

Zakłady przedmeczowe na tenis cały czas ewoluują, co widać po ofertach bukmacherów. Przed spotkaniem można obstawiać coraz więcej rynków w odniesieniu do końcowego wyniku, jak i przebiegu spotkania. Najlepsi bukmacherzy przed pojedynkami w turniejach rangi ATP i WTA uruchamiają około 50 rynków. Podstawowe z nich to:

  • Wynik meczu,
  • Dokładny wynik w setach,
  • Liczba setów: under/over,
  • Liczba gemów: under/over,
  • Kto wygra 1. set,
  • Handicap setowy/gemowy.

Po ofertach Betclic, STS, Fortuny czy forBET widać, że zainteresowania graczy sięgają też pozostałych rozstrzygnięć. W zakładach można znaleźć typy na liczbę asów, krecz, czy typy łączone np. wygrana meczu/liczba asów. Wszystko to sprawia, że do analizy można podejść w jeszcze dokładniejszy sposób, bo każde pomniejsze rozstrzygnięcie można obstawić u bukmacherów. W tym względzie liderem jest Betclic, który do spotkań aktywuje około 90 typów pre-match.

Bukmacherzy prześcigają się w tym, kto wymyśli oryginalniejszy zakład. Dla przykładu w forBET możesz typować ilość przełamań w pojedynczym spotkaniu.

Najlepsi bukmacherzy ze względu na ofertę przedmeczową:

🥇 Betclic

🥈 forBET

🥉 Fortuna

Zakłady na żywo

Zakłady na tenis w trybie live od początku cieszyły się dużą popularnością. Wszystko dlatego, że mecz tenisa toczy się w szybkim tempie, a gracze mogą obstawiać zwycięzców poszczególnych gemów lub to, kto zaserwuje więcej asów. Fachowcy od tej dyscypliny oglądając mecz mogą przewidywać, kiedy jest dogodny moment na wytypowanie przełamania. Umiejętność czytania gry, a także znajomość nawierzchni, na której odbywa się mecz bardzo pomaga w skutecznym typowaniu na żywo.

Obstawianie live tenisa można robić u wszystkich bukmacherów w Polsce. Ze względu na to, że trudno typować bez podglądu na widowisko – w tym kontekście rekomenduje się bukmacherów z licznymi transmisjami. To duży komfort, kiedy na jednym ekranie widzisz spotkanie, a także masz pogląd na ruchy kursowe. Takie warunki gry zapewnia STS, Fortuna, Superbet i Betclic. To bukmacherzy z szeroką ofertą zakładów na żywo, a dodatkowo wieloma transmisjami live. I nie chodzi tu tylko o główne turnieje, ale też te niższe rangą rozgrywki, która także są transmitowane.

Których bukmacherów rekomendujemy do obstawiania tenisa na żywo?

🥇 STS

🥈 Fortuna

🥉 Betclic

Transmisje live u bukmacherów

Bukmacherzy często oferują podgląd wideo nie tylko na to, co dzieje na głównym korcie, ale też bocznych obiektach. W przypadku turniejów Wielkiego Szlema to duża atrakcja, bo w TV często transmitowane jest spotkanie z kortu centralnego. W zakładach online możesz śledzić transmisje z każdego obiektu, jeśli tylko ustawiona jest na nim kamera. To pozwala obejrzeć prawie wszystkie spotkania z Wimbledonu w Betclic czy Australian Open w Fortunie.

👉 W polskich realiach wyróżniamy czterech bukmacherów, którzy zapewniają kompleksowe transmisje z tenisa. To rekomendowani przez nas STS, Fortuna i Betclic, a także Superbet. Ten ostatni bukmacher pozwala na oglądanie turniejów Wielkiego Szlema (Wimbledon) po zalogowaniu się na konto. To oznacza, że nie trzeba mieć żadnych środków finansowych, żeby oglądać Superbet TV.

U wymienionych bukmacherów transmisje live z tenisa działają na stronach internetowych, jak i aplikacjach mobile. Posiadając konto u tych operatorów obejrzysz wszystkie turnieje Wielkiego Szlema, a także pozostałe rozgrywki ATP i WTA.

🎾 RozgrywkiBukmacherzy
Australian OpenSTS, Fortuna, Betclic
Roland GarrosFortuna, Betclic
WimbledonBetclic, Superbet
US OpenSTS, Betclic
Pozostałe turnieje ATP, WTA, ITFSuperbet, STS, Fortuna, Betclic

Najlepsi bukmacherzy do transmisji tenisa:

🥇 Betclic

🥈 Superbet

🥉 STS

Zakłady na tenis: co i jak obstawiać?

Zakłady na tenis odnoszą się do przebiegu meczu, co oznacza, że możesz typować zwycięzców gemów, setów i ostatecznie całego spotkania. Po drodze są też inne rozstrzygnięcia m.in. to ile będzie tie-breaków czy przełamań serwisu rywala. Tego rodzaju typy również pojawiają się w ofertach bukmacherskich. Jak widzisz – nie musisz ograniczać się tylko do podstawowych rynków. Jeśli czujesz, że jesteś specjalistą od tenisa ziemnego, to w Betclic, forBET, STS czy Fortunie znajdziesz rynki, które mogą przypaść ci do gustu.

Ze statystyk bukmacherskich wiemy, że większość graczy koncentruje się na podstawowych rynkach. Jeśli już decyduje się na dodatkowe zakłady, to te w odniesieniu do handicapu lub liczby setów/gemów.

🔎 Poniżej wyjaśniamy, o co chodzi w głównych zakładach na tenis:

RynekOpisLigiBukmacherzy
WynikZakład, w którym wskazujesz wynik spotkania w ujęciu dwudrogowym: 12Wszystkie rozgrywki ATP, WTA, ITF, Davis CupWszyscy bukmacherzy
Zwycięzca 1. setTo zakład dwudrogowy, w którym typujesz kto będzie lepszy w 1. partiiATP, WTA, ITF, Davis CupWszyscy bukmacherzy
Dokładny wynikTyp, w którym musisz przewidzieć dokładną ilość setów po dwóch stronachATP, WTA, ITF, Davis CupWszyscy bukmacherzy
Liczba setów/gemów: under/overZakłady na mniej lub więcej setów/gemów w meczu – dwudrogowe rozstrzygnięcieATP, WTA, ITF, Davis CupWszyscy bukmacherzy
Handicap setowyZakłady dające stratę lub przewagę seta dla jednej ze stron meczuATP, WTA, ITF, Davis CupSTS, Fortuna, LVBET, Superbet, Betfan, Totalbet, forBET, Betclic

FAQ

Który bukmacher na tenis oferuje najwyższe kursy?

Najniższą marżę, a co za tym idzie najlepsze kursy na tenis posiada Fortuna.

Gdzie jest najszersza oferta przedmeczowa na tenis?

Najwięcej rynków w trybie pre-match (około 90) oferuje bukmacher Betclic.

Kto ma najlepsze transmisje live z meczów tenisa?

Polecani bukmacherzy na tenis ze względu na transmisję to: Betclic, Superbet, STS i Fortuna.