Bukmacherzy i zakłady na piłkę nożną

Którzy bukmacherzy są najlepsi do obstawiania piłki nożnej? To sport, który generuje największe zainteresowanie w zakładach. Piłka nożna typowana jest przez większość użytkowników, co pokazują też statystyki. U wszystkich bukmacherów w naszym kraju to najpopularniejsza dyscyplina sportu. Średnio obstawiania jest przez 70% graczy.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach do obstawiania piłki nożnej:

Rekomendowani bukmacherzy na zakłady piłkarskie

Bywają gracze, którzy największy nacisk kładą na kursy, a inni koncentrują się na szerokości oferty. Dlatego wybraliśmy bukmacherów, u których zakłady na piłkę nożną są najlepsze w podziale na główne kategorie:

KategoriaBukmacher
📈 Kursy bukmacherskieTotalbet, Fortuna, Etoto
🔎 Zakłady przedmeczoweTotalbet, Betfan, LVBET
🔥 Zakłady na żywoSTS, Fortuna, Superbet
📺 Transmisje liveSuperbet, Fortuna, STS

Gdzie obstawiać piłkę nożną?

Zakłady na piłkę nożną stanowią główny element oferty u wszystkich bukmacherów w Polsce. Nie ma ryzyka, że wybierając legalnego operatora trafisz w miejsce, gdzie nie będzie oferowanych zakładów przedmeczowych i live dotyczących rozgrywek piłkarskich. To duży atut obstawiania piłki nożnej, bo to sport powszechny, a co za tym idzie – w wielu miejscach dostępny.

💡 Na bonuspedia.pl selekcjonujemy najlepszych operatorów w oparciu o suche fakty. Przedstawiając bukmacherów do piłki nożnej wzięliśmy pod uwagę wysokość kursów, ilość rynków pre-match i live, a także transmisje na żywo. Wszystko po to, żeby nasz czytelnik miał pewność, że korzysta z bukmachera, gdzie piłka nożna stoi na najwyższym poziomie. 

Przed wyborem bukmachera na zakłady piłkarskie warto uzmysłowić sobie główny warunek: w Polsce możesz przebierać pośród legalnych operatorów posiadających licencję Ministerstwa Finansów. Właśnie takie firmy prezentujemy w naszym serwisie.

Czym powinien charakteryzować się bukmacher na piłkę nożną? Oto główne elementy:

✅ Dysponować zakładami przedmeczowymi i na żywo.

✅ Oferować typy na główne ligi, ale też rozgrywki z niższego szczebla.

✅ Transmitować mecze na żywo z piłkarskich boisk.

✅ W zakładach piłkarskich stosować marżę nie przekraczającą progu 5%.

Kogo polecamy do obstawiania piłki nożnej?

TOP 3 bukmacherów

Profesjonalni typerzy potrafią dywersyfikować swoje typy dnia, co polega na korzystaniu z oferty co najmniej kilku bukmacherów. Wszystko po to, żeby za każdym razem wybierać najwyższy kurs i rodzaj zakładu, który odpowiada analizie meczowej. Do obstawiania piłki nożnej mamy trzech głównych kandydatów. To bukmacherzy, którzy spodobają ci się ze względu na poziom oferty, jakość kursów i dodatkowe elementy takie jak transmisje live. Możesz zarejestrować konto u każdego z nich lub wybrać tego jedynego.

Fortuna

Dlaczego Fortuna? Jak wspominaliśmy na początku naszej analizy przy wyborze bukmachera na piłkę nożną warto wziąć pod uwagę poziom kursów, transmisje live i ilość rynków. W tych kategoriach oferta Fortuny stoi na świetnym poziomie. Średnia marża nie przekracza 5%. Ba, często jest niższa niż 4%. To oznacza, że kursy w Fortunie są bardzo atrakcyjne. A co więcej, to bukmacher z licznymi transmisjami piłkarskimi. To automatycznie wpływa na jego pozytywną rekomendację do zakładów na żywo.

fortuna oferta na piłkę nożną

Fortuna może zaspokoić oczekiwania graczy ze względu na kursy i transmisje, ale też szerokość oferty. Jeśli chodzi o piłkę nożną, to bukmacher ten oferuje mecze z ponad 40 państw. W samej Anglii możesz obstawiać aż cztery poziomy rozgrywkowe. Wszystko to sprawia, że za sprawą Fortuny do typowania piłki nożnej można podejść w kompleksowy sposób.

Ilość ligZakłady pre-matchZakłady liveTransmisjeMarża
~13012090La Liga, Serie A, Ligue 1, Bundesliga3.5%

Totalbet

Co przemawia za Totalbet? Jeśli chodzi o zakłady piłka nożna ma dla niego kluczowe znaczenie, co widać po liczbie rynków. Przy głównych ligach takich jak Ekstraklasa, Premier League, Primera Division czy Serie A Totalbet oferuje ponad 400 rynków przedmeczowych. To pokazuje skalę oferty, która w trybie pre-match pozwala na granie licznych handicapów, zakładów indywidualnych i typów łączonych. Co więcej, średnio Totalbet udostępnia rozgrywki z ponad 50 państw. Nie brakuje u niego tak egzotycznych rozgrywek jak liga marokańska czy ekwadorska.

Na uznanie zasługują kursy w Totalbet. W najczęściej obstawianych ligach średnia marża nie przekracza 3%, co jest świetnym rezultatem. To bukmacher z najlepszymi kursami na piłkę nożną, więc jeśli szukasz najwyższych współczynników, to oferta Totalbet jest właśnie dla ciebie.

Ilość ligZakłady pre-matchZakłady liveTransmisjeMarża
~150400100BundesligaOkoło 3%

STS

Dlaczego obstawianie piłki nożnej w STS ma sens? Co prawda kursy u tego bukmachera nie są najsilniejszą stroną, ale STS nadrabia poziomem oferty przedmeczowej i na żywo. Dodatkowo może pochwalić się jednymi z najliczniejszych transmisji piłkarskich. W STS udostępniana jest najszersza oferta zakładów na żywo. Piłkę nożną obstawisz w wydaniu najsilniejszych lig, jak i tych egzotycznych. Średnio bukmacher oferuje mecze z 50 państw. Spora większość jest możliwa do obstawiania również w zakładach na żywo.

Kibice szukający bukmachera do piłki nożnej będą zadowoleni ze względu na liczne transmisje. W STS co kolejkę można oglądać wszystkie mecze Bundesligi, Serie A, La Liga czy Ligue 1.

Ilość ligZakłady pre-matchZakłady liveTransmisjeMarża
~150150120Bundesliga, Serie A, La Liga, Ligue 1, Puchar Anglii, EFL Cup, Coppa ItaliaOkoło 5.2%

Kursy na piłkę nożną: gdzie są najlepsze?

📈 Kursy determinują poziom wygranej i nie dziwi, że wszyscy chcą mieć do dyspozycji, jak najwyższe współczynniki. To dotyczy również typerów piłki nożnej. O czym warto pamiętać? O tym, że bukmacherzy zwykle na popularne rozgrywki oferują niższą marżę, co oznacza wyższe kursy. Tak często jest przy obstawianiu Ligi Mistrzów, Ekstraklasy i głównych lig zagranicznych. Typując zakłady z niszowych lig powinieneś liczyć się z wyższą marżą.

Policzyliśmy poziom marży, a następnie porównaliśmy polskich bukmacherów w odniesieniu do następujących rozgrywek:

 • Ekstraklasa,
 • Premier League,
 • Liga Mistrzów,
 • La Liga,
 • Serie A,
 • Bundesliga.

Zasada jest prosta – tam, gdzie niższa marża, tam wyższe kursy. W twoim interesie jest, żeby obstawiać zakłady na piłkę nożną z możliwie najniższą prowizją. Gdzie taka jest? Pod tym względem najlepiej wypada Totalbet.

RozgrywkiEkstraklasaPremier LeagueLiga MistrzówLa LigaSerie ABundesliga
Fortuna5.4%2.8%3.3%3.3%2.8%3%
Totalbet2.7%2.7%3.7%2.8%2.7%2.8%
STS5.1%5.2%5.3%5.2%5.2%5.2%
Betclic4.3%5%4.9%5%5.1%4.9%
Fuksiarz5.5%6%5.8%5.9%5.6%5%
forBET3.7%3.8%4.2%4%3.7%3.8%
LVBET2.8%4.2%4.5%4.3%4.2%4.2%
Etoto2.6%2.8%3%2.8%2.8%2.8%

Jeśli chcesz typować po najwyższych kursach to powinieneś wybrać:

🥇 Totalbet

🥈 Fortuna

🥉 Etoto

Zakłady przedmeczowe

Posiłkując się informacjami od bukmacherów wiemy, że większość graczy obstawia zakłady przedmeczowe dotyczące piłki nożnej. Owszem, zdarzają się typy na żywo, ale są one w mniejszości, jeśli chodzi o ligi piłkarskie. Zakłady przedmeczowe w tym przypadku są bardziej oblegane. Na czym polegają? Na wskazaniu typu przed rozpoczęciem rywalizacji. Obstawiając na żywo możesz zakładać się o wynik w trakcie meczu.

Analizując rynek bukmacherski dochodzimy do wniosku, że w Polsce w odniesieniu do piłki nożnej niektóre rodzaje zakładów są dostępne u wszystkich operatorów. W trybie przedmeczowym najwięcej typów odnosi się do:

 • wyniku 1X2,
 • podwójnej szansy,
 • dokładnego wyniku,
 • liczby goli: under/over,
 • obie drużyny strzelą BTTS,
 • remis – nie ma zakładu DNB.

To selekcje typów, które najczęściej są wstawiane na kupon z zakładami piłkarskimi. Wytypujesz je u wszystkich legalnych bukmacherów. W spotkaniach Premier League np. meczach West Ham, Ekstraklasy, Ligi Mistrzów czy w występach reprezentacji średnio bukmacherzy otwierają 120 rynków w trybie pre-match. Pod tym względem rekordzistami są: Totalbet, Betfan i LVBET – to operatorzy zapewniający dostęp do około 400 typów przedmeczowych na pojedyncze wydarzenie.

Najlepsi bukmacherzy ze względu na ofertę przedmeczową:

🥇 Totalbet

🥈 Betfan

🥉 LVBET

Zakłady na żywo

W trybie na żywo piłka nożna zbiera największy ruch u bukmacherów online. Zakłady live w naszym kraju wciąż nie są tak popularne, co przedmeczowe, ale jak wynika ze statystyk – coraz więcej typerów z nich korzysta. Obstawianie na żywo wymaga od typera regularnego śledzenia meczu i stawiania kuponów w trakcie spotkania. Warto wówczas mieć swobodny dostęp do bukmachera, który oferuje swoje usługi m.in. za pośrednictwem aplikacji mobile. Na szczęście w Polsce większość buków pozwala na obstawianie w aplikacji na Android lub iOS, więc z tym kłopotów być nie powinno.

Dla bukmacherów zakłady na żywo to wyższa szkoła jazdy, bo wymaga niezawodnych systemów oferujących kursy, a te w trybie live mogą ulegać dużym wahaniom na krótkim dystansie. Dlatego typowanie piłki nożnej na żywo warto robić u sprawdzonych operatorów, którzy są zaznajomieni z tą technologią od wielu lat. Wszystko po to, żeby mieć pewność, że kupon zostanie przyjęty po tym kursie, jaki aktualnie widniał przy wydarzeniu.

Jakich bukmacherów rekomendujemy do obstawiania zakładów live na piłkę nożną? Oto nasz wybór:

🥇 STS

🥈 Fortuna

🥉 Superbet

Transmisje live u bukmacherów

Zazwyczaj bywa tak, że obstawianie piłki nożnej rozpoczynają kibice, którzy chętnie oglądają rozgrywki polskiej Ekstraklasy, jak i pozostałych lig zagranicznych. Wówczas liczą oni, że bukmacher nie tylko przyjmie ich kupon, ale też pozwoli obejrzeć mecz na żywo. To moda, która przyszła do nas od zagranicznych bukmacherów, którzy już wcześniej oferowali livestreaming.

Piłka nożna i transmisje u bukmacherów – czy to może iść w parze? Jak dokładnie spojrzysz na ofertę niektórych operatorów, to przekonasz się, że tak! Kilku bukmacherów oferuje wysokiej jakości transmisję live z renomowanych rozgrywek takich jak Bundesliga, Serie A czy La Liga. Stream online u bukmachera zapewnia dostęp do ciekawych meczów np. Real Madryt – FC Barcelona czy Juventus – Inter Mediolan. Tego rodzaju spotkania obejrzysz na żywo w Superbet, STS, Fortunie i Betclic.

RozgrywkiBukmacherzy
BundesligaSTS, Fortuna, Superbet, Totalbet, Betclic
Serie ASTS, Fortuna, Superbet, Totalbet, Betclic
La LigaSTS, Fortuna, Superbet
Ligue 1Betclic, Fortuna, STS
Premier Leaguebrak
Liga Mistrzówbrak
Ekstraklasabrak

Przed wyborem bukmachera do transmisji meczów piłkarskich warto zapoznać się z warunkami, jakie trzeba spełnić, żeby stream online działał na twoim ekranie. W tym względzie najmniej pracy trzeba włożyć w Superbet, bo to bukmacher, który przekaz na żywo udostępnia wszystkim zarejestrowanym klientom. Aby oglądać tam ligę niemiecką, włoską czy hiszpańską wystarczy być zalogowanym graczem.

W Fortunie, STS i Betclic do działania streamu nie wystarczy tylko rejestracja – trzeba posiadać środki na saldzie głównym (dowolna kwota) lub zagrać kupon w przeciągu 24 godzin od transmisji.

Najlepsi bukmacherzy do transmisji piłki nożnej:

🥇 Superbet

🥈 Fortuna

🥉 STS

Zakłady piłkarskie: co i jak obstawiać?

Wystarczy zapoznać się z naszą analizą bukmacherów do piłki nożnej, żeby zauważyć, jak wiele zakładów oferowanych jest na ten sport. Nie mamy wątpliwości – najwięcej rynków i rodzajów typów dotyczy właśnie meczów piłki nożnej. To właśnie na podstawie tej rywalizacji powstały takie rynki jak BTTS czy DNB. To rodzaje zdarzeń, które wytypujesz tylko w meczach piłkarskich.

🔎 O co chodzi w głównych zakładach piłkarskich? Poniżej wyjaśniamy poszczególne rynki, a także przedstawiamy, gdzie są dostępne:

RynekOpisBukmacherzy
WynikZakład, w którym wskazujesz wynik spotkania w ujęciu trzydrogowym: 1X2Wszyscy bukmacherzy
Podwójna szansaTo zakład dwudrogowy, w którym typujesz 2 z 3 możliwych wynikówWszyscy bukmacherzy
Dokładny wynikTyp, gdzie prawidłowo trzeba przewidzieć liczbę goli dla gospodarzy i gościWszyscy bukmacherzy
Liczba goli: under/overZakłady na mniej lub więcej goli w meczu – dwudrogoweWszyscy bukmacherzy
HandicapyZakłady dające stratę lub przewagę, którejś z drużyn na starcie.STS, Fortuna, LVBET, Superbet, Betfan, Totalbet, forBET, Fuksiarz

FAQ

Który bukmacher na piłkę nożną oferuje najwyższe kursy?

Z naszej analizy na topbukmacher.com wynika, że najlepsze kursy piłkarskie posiada Totalbet, a na kolejnych miejscach są Fortuna i Etoto.

Gdzie jest najwięcej zakładów piłkarskich w trybie przedmeczowym?

Najlepszą ofertę pre-match oferują Totalbet, Betfan i LVBET. To bukmacherzy ze średnią rynków 400 na spotkanie.

Który bukmacher ma najlepsze transmisje piłki nożnej?

Najwięcej spotkań piłkarskich transmitują Superbet, STS, Fortuna i Betclic.