Bukmacherzy i zakłady na futsal

Futsal bukmacherzy oferują zwykle za pośrednictwem podstawowych zakładów przedmeczowych. Przy okazji większych turniejów pojawia się szersza oferta, a także możliwość obstawiania na żywo. Zakłady na futsal są oferowane przez większość firm bukmacherskich w Polsce. Nie wszyscy operatorzy robią to jednak na wysokim poziomie. W tym miejscu dowiesz się, u jakiego bukmachera futsal może być typowany najbardziej profesjonalnie.

futsal

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach do futsalu:

Rekomendowani bukmacherzy na futsal

⚽ KategoriaBukmacher
📈 Kursy bukmacherskieBetclic, Etoto, Fuksiarz
🔎 Zakłady przedmeczoweBetcris, Superbet, Betclic
🔥 Zakłady na żywoSTS, Fortuna, Betclic
📺 Transmisje livebrak

Przy naszych rekomendacjach na futsal zwróciliśmy uwagę na wysokość kursów, a także objętość oferty rynków. Co więcej, sprawdziliśmy też u jakich bukmacherów możesz oglądać mecze futsalu na żywo. Naszym zdaniem to istotne czynniki, które wpływają na to, czy dany operator jest atrakcyjny odnośnie dyscypliny sportowej. Futsal to niszowa konkurencja, dlatego przy wyborze bukmachera trzeba kierować się pewną starannością, żeby wybrać tego najlepszego.

Gdzie obstawiać futsal?

Futsal oferowany jest przez legalnych bukmacherów. Dlatego na pytanie, gdzie obstawiać – pierwszą odpowiedzią jest: w zakładach z licencją Ministerstwa Finansów. Eksperci od futsalu u bukmacherów nie będą mieli zbyt dużego pola manewru. Zwykle oferta bazuje na kilku rynkach pre-match. Więcej można oczekiwać, kiedy dochodzi do turniejów rangi mistrzowskiej np. Mistrzostw Świata czy Euro. Koniunktura na futsal w zakładach pojawia się też wtedy, kiedy dobre wyniki notuje polska reprezentacja.

Obstawianie futsalu u bukmacherów możliwe jest przez strony internetowe i aplikacje mobilne. Rekomendowane przez nas firmy dysponują zakładami mobile na urządzenia z systemem iOS i Android. Wybierając bukmachera do futsalu warto zwrócić też uwagę na to, jaki poziom kursów oferuje. Więcej o stosowanych marżach na futsal piszemy w dalszej części tego raportu.

💡 Na bonuspedia.pl prezentujemy najlepszych bukmacherów do futsalu. Sprawdziliśmy oferty legalnych operatorów, a także kursy, które oferują. Wiemy, jakich bukmacherów można polecić, a których omijać szerokim łukiem. Wszystko o to, żebyś miał pewność, że typujesz w możliwie najlepszych zakładach swoją dyscyplinę sportu, jaką jest futsal.

Na co zwracaliśmy uwagę w ocenie bukmacherów? Naszym zdaniem najlepsi operatorzy futsalu powinni dysponować:

✅ Rozbudowanymi zakładami przedmeczowymi na różne rozgrywki futsalu (ligowe i reprezentacyjne).

✅ Przy okazji większych wydarzeń powinni oferować zakłady live.

✅ Średnia marża nie powinna przekraczać 10% na zakładach.

Kogo polecamy do obstawiania futsalu?

TOP 3 bukmacherów

Analizując rynek zakładów na futsal dostrzegliśmy, że większość bukmacherów oferuje typowanie halówki. Co zauważalne, to że dominują rynki 1X2. Bukmachera z dodatkowymi typami nie jest wcale tak łatwo znaleźć. Nasze oko wypatrzyło jednak firmy, które na futsal posiadają bardziej rozbudowaną ofertę. To właśnie takich bukmacherów w pierwszej kolejności rekomendujemy do obstawiania tej dyscypliny sportu. O jakie firmy chodzi? Przede wszystkim o Betclic, Fuksiarz i STS. To operatorzy, którzy zrobili na nas najlepsze wrażenie. 

Co ważne, futsal możesz typować u każdego przedstawionego przez nas bukmachera. Jako pełnoletni gracz jednocześnie możesz posiadać konto w Betclic, Fuksiarz i STS.

Betclic

W Betclic na futsalu możesz zarobić najwięcej, dlatego to nasz pierwszy wybór, jeśli chodzi o granie zakładów. Analizując marżę w zakładach dowiedzieliśmy się, że Betclic dysponuje najniższą prowizją. Różnica pomiędzy pozostałymi bukmacherami jest znacząca, dlatego należą się duże brawa dla tej firmy.

Na futsal Betclic oferuje też dodatkowe rynki – tak na polską ligę, jak i zagraniczne rozgrywki np. w Brazylii. Dzięki temu nie musisz koncentrować się tylko na głównych typach na wynik, a możesz obstawić handicap czy sumę goli. To opcje, które dają dodatkowe możliwości. Skorzystają z nich na pewno koneserzy futsalu, którzy mają szerszą wiedzę o tej dyscyplinie.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady
live
TransmisjeMarża
~1055brakOkoło 5.8%

Fuksiarz

Fuksiarz to bukmacher, który na futsal oferuje nieco więcej typów niż standardowy operator. Warto odnotować, że na zagraniczne rozgrywki futsalowe Fuksiarz otwiera rynki na sumę goli czy wynik 1. połowy. Każdy dodatkowy zakład jest sporą wartością, bo jak wspominaliśmy wcześniej – zwykle w futsalu można typować 1X2. 

Kolejnym atutem Fuksiarza w odniesieniu do futsalu jest też stosunkowo niska marża. Ok, jest ona wyższa od tej w Betclic, ale na tle rynkowej średniej jest dość opłacalna. Wystarczy wspomnieć, że podobną prowizje pobiera też STS – kolejny z rekomendowanych bukmacherów.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady
live
TransmisjeMarża
~1055brakOkoło 9%

STS

W STS futsal wytypujesz na podstawie polskich, a także zagranicznych lig. Co więcej, to bukmacher, który rozszerza ofertę na główne turnieje reprezentacyjne, a więc Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy. Wówczas w STS wytypujesz m.in. zwycięzców grup czy końcowego triumfatora. W kontekście STS warto też pamiętać o tym, że to bukmacher z rozbudowanymi transmisjami live. Jak wiadomo prawa TV cały czas się zmieniają, co może oznaczać, że bukmacher ten będzie dysponował nowymi transmisjami z futsalu.

W zakładach STS obstawianie na żywo futsalu możliwe jest przede wszystkim przy okazji ważniejszych turniejów – zwłaszcza tych reprezentacyjnych.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady
live
TransmisjeMarża
~1044brakOkoło 9%

Kursy na futsal: gdzie są najlepsze?

📈 Zakładów na futsal nie jest tak wiele, jak na piłkę nożną, dlatego tym bardziej powinieneś umiejętnie je selekcjonować. Po co? Po to, żeby optymalizować zyski ze swoich kuponów. Istotnym kryterium w tym aspekcie są kursy bukmacherskie. Typowanie wyższych współczynników gwarantuje lepszą stopę zwrotu z zakładów. Musisz wiedzieć, że w każdym zakładzie ukryta jest marża, która zapewnia zysk bukmacherowi. W twoim interesie jest to, żeby obstawiać tam, gdzie prowizja jest najniższa.

Gdzie kursy na futsal są najwyższe? Sprawdziliśmy to analizując rynki 1X2 w zagranicznych ligach futsalowych. Oczywiście pod uwagę wzięliśmy oferty tylko legalnych bukmacherów. Z naszego raportu wynika, że najniższą marżę na futsal posiada Betclic. Średnio współczynnik ten wynosi 5.8% i jest znacznie niższy od pozostałych operatorów. Na kolejnych miejscach są Etoto, Fuksiarz i STS. Najwyższą marżę, a więc najbardziej niekorzystną oferuje Superbet.

Poniżej przedstawiamy efekty naszej pracy, a więc wyliczenia marży w kursach na futsal:

BukmacherMarża
Fortuna9.8%
Totalbet9.4%
STS9%
Betclic5.8%
Fuksiarz9%
forBET9.8%
Superbet11.5%
Etoto8.7%
Betcris12%

Najwyższe kursy na futsal znajdziesz w:

🥇 Betclic

🥈 Etoto

🥉 Fuksiarz

Zakłady przedmeczowe

Bukmacherzy na futsal najwięcej opcji na obstawianiu udostępniają w typach przedmeczowych. Rodzaje rynków stosowane na ten sport przypominają zakłady na piłkę nożną. W końcu futsal ma wiele wspólnego z tą dyscypliną z tym, że w tym przypadku gra toczy się w hali, a jedna połowa trwa 20 minut, a nie 45 minut. 

Główne zakłady przedmeczowe na futsal to przewidywanie tego, jakim wynikiem zakończy się spotkanie. Rynki te znajdziesz u wszystkich bukmacherów, gdzie możliwe jest obstawianie futsalu. O jakich bukach mowa? Poza tymi, których rekomendujemy, futsal obstawisz też w Fortunie, Superbet, eWinner, Betfan, Totalbet i PZBUK.

Jeśli chodzi o dodatkowe opcje do typowania, to w Betcris stosowane są zakłady na podwójną szansę – podobnie robi też Fortuna. Co więcej, na betcris.pl znajdziesz też przy każdym meczu handicap na wynik i sumę goli: under/over. Musimy stwierdzić, że oferta Betcris jest atrakcyjna w kontekście zakładów pre-match. Podobne zdanie mamy też o rynkach w Superbet, które również są poszerzone o handicapy i sumę goli.

Gdzie obstawiać futsal ze względu na ilość zakładów pre-match? Najbardziej rozbudowane rynki oferują:

🥇 Betcris

🥈 Superbet

🥉 Betclic

Zakłady na żywo

W przypadku futsalu zakłady na żywo zdarzają się sporadycznie. Zagraniczne rozgrywki takie jak liga hiszpańska czy brazylijska można obstawiać tylko na rynkach pre-match. Jeśli bukmacherzy decydują się na otwarcie zakładów live, to robią to głównie przy okazji mistrzowskich turniejów. W futsalu mundial odbywa się co cztery lata, podobnie jak EURO.

Którzy bukmacherzy wprowadzają zakłady na żywo dotyczące rozgrywek futsalowych? W tym zakresie faworytami są STS i Fortuna. Zazwyczaj polecamy właśnie tych operatorów na zakłady live. W kontekście futsalu na żywo będziesz mógł typować następujące rynki:

  • wynik,
  • dokładny rezultat,
  • podwójną szansę,
  • wynik 1./2. połowy,
  • liczbę goli,
  • handicap.

Wspominaliśmy też wcześniej, że ofertę na żywo obsługują też Betclic i Fuksiarz. To kolejni bukmacherzy, którzy mają możliwości przyjmowania kuponów live na futsal. Warto tam zaglądać przy okazji ważnych turniejów międzynarodowych.

Ze względu na zakłady live do futsala rekomendujemy następujących bukmacherów:

🥇 STS

🥈 Fortuna

🥉 Betclic

Transmisje live u bukmacherów

Tak jak futsal u bukmacherów nie jest głównym sportem w kontekście oferty kursowej, tak nie stanowi też podstawy działania transmisji na żywo. STS, Fortuna, Betclic i Superbet to bukmacherzy znani z rozbudowanych streamów online. W końcu relacjonują oni mecze piłki nożnej z takich lig jak Bundesliga, Serie A i La Liga. Futsal również może pojawić się w ofercie, ale na ten moment nie znaleźliśmy żadnych aktywnych transmisji.

Polska Ekstraklasa futsalowa transmitowana jest w internecie przez WP Pilot. Nie obejrzysz tych rozgrywek w zakładach bukmacherskich. Z kolei turnieje takie jak MŚ czy Euro zwykle obsługiwane są przez stacje telewizyjne np. TVP Sport. Mimo wszystko warto monitorować streamy u bukmacherów, bo czasami futsal może wejść do oferty STS TV lub Betclic TV.

Jeśli futsal będzie dostępny u bukmacherów, dostęp do transmisji uzyskasz przez zarejestrowanie konta. W Superbet nie jest wymagane dodatnie saldo, co stanowi warunek oglądania meczów w Fortunie, STS i Betclic.

⚽ RozgrywkiBukmacherzy
Polska Ekstraklasabrak
Liga hiszpańskabrak
Liga portugalskabrak
Liga włoskabrak
Turnieje mistrzowskie: MŚ, MEbrak

Zakłady na futsal: co i jak obstawiać?

W zakładach na futsal typy głównie robione są na wynik meczu. Szacunkowo 90% kuponów dotyczących futsalu polega na wskazaniu rezultatu spotkania. Poza tym gracze obstawiają sumę goli, handicap i podwójną szansę. To proste zakłady, które są typu dwudrogowego, a więc mają dwie opcje wyboru. W turniejach mistrzowskich dodatkowo bukmacherzy wystawiają kursy na zdarzenia długoterminowe.

Poniżej przedstawiamy główne zakłady na futsal wraz z objaśnieniem, gdzie możesz je typować:

RynekOpisLigiBukmacherzy
WynikTypowanie rezultatu meczu w trybie trzydrogowym: 1X2Wszystkie rozgrywkiWszyscy bukmacherzy
Podwójna szansaTo zakład dwudrogowy, w którym typujesz 2 z 3 możliwych wynikówWszystkie rozgrywkiFortuna, Betcris, Superbet
Suma goli: under/overZakłady na liczbę goli w cały meczu lub 1. połowieWszystkie rozgrywkiFuksiarz, Betclic, STS, Etoto, Totalbet
HandicapyTypy na wynik uwzględniające przewagę/stratę danej drużynyWszystkie rozgrywkiBetclic, Betcris, Superbet
Zakłady długoterminoweObstawianie zdarzeń końcowych np. zwycięzca w Mistrzostwach ŚwiataPolska Ekstraklasa, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa EuropySTS, Fortuna

FAQ

Który bukmacher na futsal oferuje najwyższe kursy?

Z naszego raportu wynika, że najlepsze kursy na futsal znajdują się w Betclic, Etoto i Fuksiarzu.

Gdzie będziesz mógł obstawiać najwięcej zakładów na futsal?

Najbardziej rozbudowane rynki oferują Betcris, Superbet i Betclic.

Czy u bukmacherów są transmisje live z futsalu?

Bukmacherzy oferują transmisje z wydarzeń sportowych, ale w tym momencie żadna firma nie udostępnia streamów z futsalu.