Bukmacherzy i zakłady na hokej

Zakłady bukmacherskie na hokej, według statystyk, znajdują się w TOP 5 najczęściej wybieranych sportów do obstawiania. Hokej na lodzie u bukmacherów jest szeroko reprezentowany, o czym świadczy ilość rozgrywek, a także liczba rynków przedmeczowych i na żywo. Bukmacherzy hokej traktują z uwagą ze względu na duże zainteresowanie graczy. Gdzie oferta jest najlepsza? Postanowiliśmy to sprawdzić.

hokej na lodzie

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach do obstawiania hokeja na lodzie:

Rekomendowani bukmacherzy na hokej

W zakładach na hokej liczy się poziom oferty, czyli dostępność zdarzeń, jakość kursów i transmisje na żywo. Te kwestie wzięliśmy pod uwagę przy naszych rekomendacjach. Przeanalizowaliśmy bukmacherów w kontekście hokeja na lodzie. Porównaliśmy ich marżę i liczbę rynków. Wiemy, kto charakteryzuje się najlepszymi zakładami.

🏒 KategoriaBukmacher
📈 Kursy bukmacherskieSuperbet, Betclic, Etoto
🔎 Zakłady przedmeczoweSTS, Fortuna, forBET
🔥 Zakłady na żywoFortuna, STS, Superbet
📺 Transmisje liveFortuna, STS, Superbet

Gdzie obstawiać hokej na lodzie?

W Polsce hokej na lodzie nie jest tak popularny, jak piłka nożna czy siatkówka. Te sporty mają zdecydowanie większą oglądalność. To jednak nie oznacza, że typerzy zakładów nie zwracają uwagi na tą dyscyplinę. Jest wręcz odwrotnie – hokej można sklasyfikować wśród najczęściej typowanych sportów. Z czego to wynika? Z szerokiej oferty, a także tego, że rozgrywki hokejowe są dostępne niemalże przez cały rok.

To, gdzie obstawiać hokej na lodzie, uzależnione jest kryteriami, którymi się kierujesz. Jeśli bardziej zwracasz uwagę na kursy, to powinieneś wybrać operatora z niższą marżą. Oglądając mecze hokeja i typując zakłady live – w kręgu twoich zainteresowań powinni znajdować się bukmacherzy z transmisjami NHL, KHL itd. Czy na polskim rynku masz taki wybór? Jasne, że tak!

💡 Na bonuspedia.pl przeanalizowaliśmy oferty bukmacherskie na hokej. Wiemy, kto, jaką oferuje marże, a także ilość rynków przy zakładach pre-match i na żywo. Wszystko po to, żeby nasze rekomendacje były, jak najbardziej trafione. To dotyczy polecanych bukmacherów do pozostałych sportów np. żużla i snookera.

Czym powinien charakteryzować się bukmacher oferujący zakłady na hokej? Naszym zdaniem jego must have to:

✅ Oferta kursowa na zakłady przedmeczowe i live.

✅ Transmisje na żywo z NHL, KHL i pozostałych rozgrywek.

✅ Zakłady długoterminowe na rozstrzygnięcie lig i turniejów.

✅ Marża nie wyższa niż 8%.

Kogo polecamy do obstawiania hokeja?

TOP 3 bukmacherów

Zakłady bukmacherskie hokej na lodzie pozwalają typować w trybie przedmeczowym i na żywo. TOP 3 rekomendowanych przez nas bukmacherów posiada rozbudowane rynki, co oznacza, że możesz mieć pewność zróżnicowanej oferty. Co więcej, to firmy, które pozwalają obstawiać nie tylko podstawowe rozgrywki, ale też niżej notowane ligi. Dzięki temu nie musisz ograniczać się tylko do tych głównych takich jak NHL, KHL czy PLH.

Poniżej polecamy oferty od trzech bukmacherów, ponieważ zgodnie z prawem możesz posiadać konta u kilku operatorów jednocześnie. Dobrą praktyką typera jest dywersyfikacja portfela, co polega na obstawianiu u więcej niż jednego bukmachera. Wówczas na mecz możesz wybierać najlepszy kurs, a także cieszyć się z dostępnych promocji.

Fortuna

Hokej na lodzie w Fortunie jest jak Statua Wolności w Nowym Jorku. To bukmacher, który wywodzi się z Czech, a tam to jeden z popularniejszych sportów. Dlatego nie może dziwić, że w Fortunie rozgrywki te są wyjątkowo dobrze obsługiwane. Mamy na myśli liczbę zdarzeń do obstawiania, jak i ilość rynków.

Najwięcej zakładów na hokej związanych jest z ofertą NHL, co nie powinno być żadnym zaskoczeniem. W Fortunie rozgrywki za oceanem wcale nie determinują wszystkiego tego, co dzieje się wokół hokeja. Istotną rolę pełni też KHL, który jest wyjątkowo popularny w Europie. To widać też po zakładach bukmacherskich. Poza tym Fortuna na hokej udostępnia ponad 30 rozgrywek z innych państw. A co ważne – u tego bukmachera wytypujesz też turnieje międzynarodowe.

Atutem Fortuny są transmisje live z hokeja. U tego bukmachera obejrzysz na żywo wszystkie mecze NHL i KHL, a więc głównych rozgrywek w klubowym hokeju. Co więcej, Fortuna transmituje też turnieje z udziałem reprezentacji.

Niestety, wbrew powszechnej opinii kursy w Fortunie na hokej nie są tak atrakcyjne, jak mogłoby się wydawać. Okazało się, że średnia marża liczy ponad 8%.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady liveTransmisjeMarża
~35120100NHL, KHL, Liga MistrzówOkoło 8.5%

Superbet

Niskie kursy to żaden problem, jeśli będziesz typował hokej na lodzie w Superbet. Po naszej analizie marży okazało się, że to bukmacher z najniższymi prowizjami na rozgrywki hokejowe. A to się chwali! W Superbet obstawianie NHL czy KHL możliwe jest z marżą na poziomie 4.7%. To najlepszy wynik spośród wszystkich bukmacherów online 🚀.

superbet hokej

Superbet warto wybrać nie tylko ze względu na kursy, ale też ofertę typów i transmisje na żywo. U tego bukmachera również obejrzysz NHL i to za darmo. Wystarczy tylko zarejestrowanie konta. A wracając do zakładów – w ofercie znajduje się ponad 20 lig zagranicznych, w tym oczywiście Polska Liga Hokeja.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady liveTransmisjeMarża
~259080NHL, Liga MistrzówOkoło 4.7%

STS

U bukmachera STS wyróżnia się oferta na PHL. Jeśli chodzi o polskie rozgrywki, to zakłady u tego operatora są dość szybko oferowane, co powoduje, że z odpowiednim wyprzedzeniem postawisz kupon. Na mecze Polskiej Ligi Hokeja STS oferuje około 100 rynków – większa liczba zdarzeń dostępna jest w spotkaniach NHL. Tam możesz liczyć na ponad 100 typów w trybie przedmeczowym. Kursy w STS są nieco wyższe niż w Fortunie, co jest kolejnym dowodem, że bukmacher ten w kontekście hokeja na lodzie może być dobrym wyborem.

sts hokej

Na korzyść obstawiania w STS przemawiają też transmisje live. W STS TV na stronie sts.pl lub aplikacji mobile obejrzysz na żywo NHL i KHL. Poza tym dostępne są też niżej notowane ligi np. rozgrywki w Słowacji. STS co jakiś czas transmituje też większy turniej reprezentacyjny np. Mistrzostwa Świata dywizji A.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady liveTransmisjeMarża
~30120100NHL, STSOkoło 8.1%

Kursy na hokej: gdzie są najlepsze?

📈 Hokej na lodzie, jeśli chodzi o rentowność zakładów bukmacherskich, charakteryzuje się dokładnie takimi samymi kryteriami, co typowanie piłki nożnej lub siatkówki. Przede wszystkim chodzi o to, aby w dłuższej perspektywie wybierać te zakłady, które obarczone są niższą marżą. Ta przekłada się na poziom kursów. O ile w pojedynczym zakładzie możesz zaakceptować małą stratę, o tyle w dłuższej perspektywie może to być całkiem spora kwota. Dlatego profesjonaliści zwykle szukają najwyższych kursów.

W zakładach na hokej średnia marża u polskich bukmacherów liczy około 7.5%. Jest ona wyższa od tej naliczanej w piłce nożnej, ale niższa w porównaniu do żużla. Zazwyczaj jest tak, że im częściej typowane wydarzenia, tym niższa marża w nich obowiązuje.

Policzyliśmy marżę bukmacherów na hokej i już wiemy, kto stosuje najniższą prowizje. To Superbet, u którego często można znaleźć kursy przy marży poniżej 5%. To dobry wynik, co oznacza, że zakłady u tego bukmachera w dłuższym okresie okażą się najbardziej dochodowe. Poza Superbet dobre kursy na hokej posiadają Betclic i Etoto. Na tym polu najsłabiej wypadł Fuksiarz.

📊 W poniższej tabeli poznasz marżę na hokej u większości bukmacherów w Polsce:

BukmacherMarża
Fortuna8.5%
Totalbet8%
STS8.1%
Betclic6%
Fuksiarz8.9%
forBET8%
Noblebet8.1%
Etoto6.8%
Superbet4.7%
eWinner8%

Gdzie obstawisz zakłady na hokej po najlepszych kursach? Oto bukmacherzy z najniższą marżą:

🥇 Superbet

🥈 Betclic

🥉 Etoto

Zakłady przedmeczowe

U jakich bukmacherów zakłady przedmeczowe na hokej są najlepiej obsługiwane? W tym przypadku głównym czynnikiem jest ilość rynków, a także liczba rozgrywek. U tych najlepszych, czyli Fortuny, STS, Superbet czy forBET możesz typować NHL, KHL, PHL, ale też ligę szwedzką, fińską, szwajcarską, czeską czy słowacką. Wszystko to prowadzi do tego, że możesz przebierać w meczach przed każdym zagraniem kuponu na hokej.

W zakładach na hokej zauważalny jest trend, że bukmacherzy najwięcej zdarzeń oferują na NHL. To w końcu najlepsze rozgrywki hokejowe na świecie, w których występują gwiazdy z wielu zakątków świata. Świetną ofertą na NHL wyróżnia się STS i Betcris. U tych bukmacherów zagrasz nie tylko ponad 100 typów przed spotkaniem, ale też skorzystasz z zakładów długoterminowych na:

  • zwycięzcę sezonu zasadniczego, 
  • zwycięzcę poszczególnej dywizji,
  • triumfatora Pucharu Stanleya,
  • indywidualne statuetki np. Vezina Trophy.

Z kolei w obstawianiu KHL prym wiedzie Fortuna. To bukmacher, który niemalże tyle samo rynków, co na NHL wystawia na KHL. W ten sposób daje jasny sygnał typerom: jeśli gracie inne rozgrywki niż NHL, to w Fortunie macie do tego idealną okazję. Na KHL Fortuna oferuje zakłady na pojedyncze mecze, jak i długoterminowe rozstrzygnięcia.

Najwięcej zakładów w trybie przedmeczowym na hokej znajdziesz u następujących bukmacherów:

🥇 STS

🥈 Fortuna

🥉 forBET

Zakłady na żywo

W zakładach na żywo hokejowe rynki często przypominają te, które dostępne są też przed meczem. To charakterystyczne też dla innych sportów. W ofertach bukmacherskich można znaleźć typy, które są ściśle powiązane z obstawianiem live. W hokeju na lodzie przykładowym rynkiem jest: kto wygra następną tercje? Co więcej, w obstawianiu na żywo możesz grać typy na: wygraną drużynę reszty meczu lub kto zdobędzie kolejnego gola?

Mecze hokeja składają się z trzech tercji po 20 minut. W zakładach na żywo to sport równie często spotykany, co tenis i koszykówka. Czołowe rozgrywki w hokeja live wytypujesz na około 100 rynkach. Oczywiście obszerność oferty uwarunkowana jest czasem meczu. Im bliżej do rozstrzygnięcia – tym mniej rynków znajduje się w trybie na żywo.

W obstawianiu na żywo idealnie sprawdza się Fortuna. Dlaczego? To bukmacher z rozbudowanymi zakładami live, które są wyjątkowo płynne. Chodzi o to, że Fortuna dynamicznie aktualizuje rynki, a przy tym sprawnie przyjmuje i rozlicza kupony. To istotne w grze na żywo. A co więcej – dysponuje wieloma transmisjami z hokeja na lodzie.

U jakiego bukmachera polecamy zakłady live na hokej? Oto nasz wybór:

🥇 Fortuna

🥈 STS

🥉 Superbet

Transmisje live u bukmacherów

📺 W transmisjach u bukmacherów hokej na lodzie jest dość powszechnie spotykany, dlatego w tym przypadku wystarczy odpowiednio wybrać, żeby oglądać NHL lub KHL. Tak jak zwykle – w naszym kraju w tej kwestii prym wiodą Fortuna, STS, Superbet i Betclic. To rekomendowani bukmacherzy do transmisji i nie inaczej jest przy hokeju na lodzie. 

Transmisje na żywo mogą dotyczyć NHL i KHL, a więc głównych rozgrywek klubowych. Mecze te obejrzysz w STS i Fortunie. Poza tym rozgrywki za oceanem relacjonują też Superbet i Betclic. Warto zwrócić uwagę, że u bukmacherów obejrzysz również europejskie zmagania w Lidze Mistrzów. Niestety żaden z operatorów nie oferuje transmisji z PHL.

Jak oglądać? W pierwszej kolejności powinieneś zarejestrować konto. W Superbet to wystarczy, żeby oglądać NHL i Ligę Mistrzów. U pozostałych buków musisz mieć środki na koncie lub kupon w rozliczeniu.

🏒 RozgrywkiBukmacherzy
NHLSTS, Fortuna, Superbet, Betclic
KHLFortuna
PHLbrak
Liga MistrzówFortuna, Superbet
VHLBetclic

Najwięcej transmisji z hokeja na lodzie oferują:

🥇 Fortuna

🥈 STS

🥉 Superbet

Zakłady na hokej: co i jak obstawiać?

Jak przedstawiliśmy wcześniej w hokeju na lodzie bukmacherzy pozwalają typować ponad 100 rynków. Zakłady na NHL i pozostałe rozgrywki są zróżnicowane – od tych klasycznych na wynik przez sumę goli aż po handicapy i typy łączone. To sport drużynowy, a więc przede wszystkim obstawianie hokeja polega na typach zespołowych. Najlepsi bukmacherzy w ofercie dysponują też zakładami indywidualnymi na liczbę goli zawodnika lub jego statuetki na koniec rozgrywek.

🔎 Jakie rynki cieszą się największym braniem? Poniżej przedstawiamy główne zakłady na hokej wraz z objaśnieniem:

RynekOpisLigiBukmacherzy
WynikTo typ trzydrogowy, w którym możesz wskazać: 1X2Wszystkie rozgrywkiWszyscy bukmacherzy
Kto wygra tercję?To zakład, w którym typujesz drużynę, która okaże się lepsza w poszczególnej odsłonie meczuNHL, KHL, PLH, Liga Mistrzów, turnieje reprezentacyjneFortuna, STS, Superbet, forBET, Betcris
Handicap na rezultatTyp, gdzie jedna z drużyn przed startem meczu uzyskuje przewagę gola/bramekNHL, KHL, PLH, Liga Mistrzów, turnieje reprezentacyjneFortuna, STS, Superbet, forBET, Betcris, LVBET, Totalbet
Suma goli: under/overZakład na sumę goli w trybie: mniej/więcejWszystkie rozgrywkiWszyscy bukmacherzy
Dokładny wynikTyp na dokładny rezultat, czyli zwycięzcę i ilość bramek po obu stronachWszystkie rozgrywkiWszyscy bukmacherzy

FAQ

Który bukmacher na hokej oferuje najlepsze kursy?

Najwyższe współczynniki kursowe na hokej oferują Superbet, Betclic i Etoto.

Kto dysponuje najszerszą ofertą na rynkach przedmeczowych i live?

Najwięcej zakładów oferują STS, Fortuna, Superbet i forBET.

Który bukmacher ma najlepsze transmisje na żywo?

Rozgrywki NHL, a także pozostałe ligi obejrzysz na żywo w Fortunie, STS, Superbet i Betclic.