Bukmacherzy i zakłady na lekkoatletykę

W zakładach bukmacherskich lekkoatletyka nie jest sportem pierwszego wyboru. Zwykle dyscypliny takie jak biegi, rzut młotem czy skok wzwyż zyskują na znaczeniu przy okazji imprez mistrzowskich takich jak Igrzyska Olimpijskie. Wówczas rośnie zainteresowanie występami lekkoatletów, a to przekłada się na obstawianie zakładów. Bukmacherzy na lekkoatletykę wystawiają kursy związane z biegami i pozostałymi konkurencjami. U jakich operatorów oferty są najlepsze?

lekkoatletyka

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach do lekkoatletyki:

Rekomendowani bukmacherzy na zakłady lekkoatletyka

🤸‍♂️ KategoriaBukmacher
📈 Kursy bukmacherskieEtoto, STS, Betclic
🔎 Zakłady przedmeczoweSTS, Betclic, Fuksiarz
🔥 Zakłady na żywoSTS, Etoto, forBET
📺 Transmisje livebrak

U rekomendowanych bukmacherów do lekkoatletyki zwróciliśmy uwagę na objętość oferty, a także poziom kursów. Wzięliśmy pod uwagę dostępność rynków i różnorodność zakładów. Wszystko po to, żeby użytkownik korzystający z naszych rekomendacji mógł wytypować w lekkoatletyce dodatkowe rynki, a nie tylko podstawowe: kto wygra? Co więcej, sprawdziliśmy też, czy którykolwiek z bukmacherów oferuje transmisje live ze stadionów lekkoatletycznych.

Gdzie obstawiać lekkoatletykę?

Zakłady na lekkoatletykę możesz robić u większości bukmacherów w Polsce. Oczywiście pod uwagę możesz wziąć tylko legalne firmy z licencją Ministerstwa Finansów. Sezon lekkoatletyczny rozpoczyna się wiosną, a kończy późnym latem. W zimie odbywają się starty halowe, które są zwykle mniej popularne niż te na otwartej przestrzeni. Podobnie jest z bukmacherami – to zmagania na otwartych stadionach są częściej obstawiane. W nich udział biorą najlepsi lekkoatleci na świecie.

Lekkoatletyka daje pewne możliwości bukmacherom na poszerzenie zakładów. Co prawda głównym rynkiem u sporej większości buków jest typ na zwycięzcę. To jednak nie oznacza, że nie ma pozostałych kursów takich jak TOP 3 lub H2H. Właśnie tego rodzaju rozszerzeń szukaliśmy w zakładach na lekkoatletykę. Czy znaleźliśmy je? W tym przypadku bukmacherzy stanęli na wysokości zadania.

💡 Na bonuspedia.pl sprawdziliśmy kursy i zakłady na lekkoatletykę oferowane przez polskich bukmacherów. Dzięki temu wiemy, gdzie oferta jest najbardziej rozbudowana. Następnie sporządziliśmy raport, z którego dowiesz się, jakich operatorów polecamy do obstawiania lekkoatletyki.

Czym kierowaliśmy się w ocenie bukmacherów do lekkoatletyki? Przede wszystkim koncentrowaliśmy się na następujących elementach:

✅ Oferta kursowa powinna obejmować podstawowe rynki, jak i te dodatkowe np. H2H czy ilość medali dla Polski.

✅ Średnia marża w kursach nie powinna przekraczać 9%.

✅ Na lekkoatletykę bukmacherzy powinny oferować zakłady związane z turniejami mistrzowskimi, a także cyklicznymi zawodami np. Diamentowa Liga.

Kogo polecamy do obstawiania lekkoatletyki?

TOP 3 bukmacherów

W zawodach lekkoatletycznych zwykle większość startujących liczy na zajęcie miejsca w TOP 3, co jest premiowane medalami. W naszym raporcie również w pierwszej kolejności wskażemy trzech najlepszych bukmacherów, którzy na lekkoatletykę posiadają ciekawą ofertę. Jeśli masz ukończone 18 lat, to zgodnie z polskim prawem u każdego z nich możesz posiadać konto jednocześnie. W ten sposób będziesz mógł przebierać w najlepszych kursach i rynkowych ofertach.

Według naszych analiz lekkoatletyka najlepiej wypadła w STS, Etoto i forBET. Poniżej znajdziesz szczegóły każdego z tych bukmacherów:

STS

W STS lekkoatletyka jest obsługiwana przede wszystkim w sezonie letnim. W tym przypadku mamy na myśli starty sportowców w Diamentowej Lidze, a także występy w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. U tego bukmachera lekkoatletyka może być obstawiana w odniesieniu do każdej konkurencji. W STS obstawisz bieg na 100 metrów, a także skok wzwyż o tyczce. Co więcej, przy okazji imprez mistrzowskich możesz typować również kwalifikacje i półfinały. To oznacza szerokie spektrum możliwości.

Niektóre konkurencje lekkoatletyczne w STS wytypujesz też w zakładach na żywo. Tak jest chociażby w przypadku pchnięcia kulą czy rzutu młotem. Z jasnych względów obstawianie live nie działa chociażby w biegach sprinterskich.

Z okazji Igrzysk Olimpijskich czy Mistrzostw Świata STS dodatkowo pozwala typować występy polskich lekkoatletów. W tym przypadku chodzi o wskazanie liczby medali, które mogą zdobyć.

WydarzeniaZakłady pre-matchZakłady liveTransmisjeMarża
Diamentowa Liga, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Igrzyska OlimpijskieZwycięzca, H2H, TOP 3, długoterminowePodstawowe rynkibrakOkoło 8.7%

Etoto

Jeśli chodzi o lekkoatletykę w Etoto to na pierwszy rzut oka wysuwają się atrakcyjne kursy, które są udziałem tego bukmachera. Zwykle marża w Etoto bywa niska i tak też jest w obstawianiu biegów, rzutów i pozostałych konkurencji lekkoatletycznych. Tak jak STS, tak i Etoto oferuje typy na Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata/Europy i Diamentową Ligę. Co więcej, w zimie można liczyć na kursy dotyczące halowych występów.

Do poszczególnych startów Etoto otwiera główne zakłady, w których możesz wskazać zwycięzcę. Poza tym bukmacher ten pozwala na obstawianie TOP 3, a także lepszego z pary H2H.

WydarzeniaZakłady pre-matchZakłady liveTransmisjeMarża
Diamentowa Liga, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Igrzyska OlimpijskieZwycięzca, H2H, TOP 3, długoterminowePodstawowe rynkibrakOkoło 8.3%

forBET

forBET to bukmacher, który w swojej ofercie na lekkoatletykę zwykle wyodrębnia starty Polaków. To oznacza, że w osobnej zakładce znajdziesz wszystkie typy na konkurencje z udziałem naszych reprezentantów. To pomocna funkcja zwłaszcza dla tych kibiców, którzy chcą typować wyniki z udziałem polskich zawodników.

W zakładach forBET poza typami na lekkoatletyczne konkurencje znajdziesz też ofertę na długoterminowe zdarzenia. O co chodzi? M.in. w Igrzyskach Olimpijskich możesz wskazać ile medali zdobędą nasi reprezentanci? Co więcej, w zakładach specjalnych znajdziesz kursy na konkretnych lekkoatletów.

W forBET, tak jak w STS i Etoto niektóre starty lekkoatletyczne możesz typować w trybie na żywo. To bukmacher z konkurencyjnymi kursami w porównaniu do reszty stawki. Co więcej dysponuje rozszerzeniami takimi jak miejsca 1-3 czy TOP 3.

WydarzeniaZakłady pre-matchZakłady liveTransmisjeMarża
Diamentowa Liga, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Igrzyska OlimpijskieZwycięzca, H2H, TOP 3, długoterminowePodstawowe rynkibrakOkoło 9%

Kursy na lekkoatletykę: gdzie są najlepsze?

📈 Zakłady na lekkoatletykę nie są tak popularne, jak te dotyczące piłki nożnej czy tenisa ziemnego. A zwykle tak jest, że im mniej oblegane sporty, tym większa marża u bukmacherów. Widać to w przypadku lekkoatletyki, bo średnio operatorzy nakładają na zakłady prowizje rzędu 9%. To sporo, bo wystarczy zauważyć, że niektóre ligi piłkarskie można typować z marżą na poziomie 3-4%.

Jeśli chodzi o obstawianie lekkoatletyki, to w twoim interesie jest granie zakładów u tego bukmachera, który oferuje niską marżę. Wówczas kurs na poszczególne zdarzenie powinien być wyższy. Tradycyjnie przygotowując nasz raport policzyliśmy marżę w zakładach sportowych, a następnie porównaliśmy ją z pozostałymi bukmacherami. Gdzie kursy są najlepsze?

Jak wynika z naszego opracowania najniższą marżę na rynki nakłada Etoto. Średnio liczy ona 8.3%. Tymczasem najwyższa prowizja w zakładach lekkoatletycznych jest u bukmachera Totalbet. Poniżej możesz zapoznać się z efektami naszej pracy:

BukmacherMarża
Fortuna9.3%
Totalbet10%
STS8.7%
Betclic8.7%
Fuksiarz9%
forBET9%
Etoto8.3%

Najwyższe kursy na lekkoatletykę znajdziesz w:

🥇 Etoto

🥈 STS

🥉 Betclic

Zakłady przedmeczowe

Lekkoatletyka u bukmacherów występuje głównie w trybie przedmeczowym. Gwoli ścisłości, to rodzaj zakładów zawierany przed rozpoczęciem danego wydarzenia – w przypadku lekkoatletyki może to być bieg, konkurs skoku w dal czy rzutu oszczepem.

Bukmacher oferujący lekkoatletykę zazwyczaj pozwala na typowanie tego rodzaju zakładów. Przede wszystkim we wszystkich dyscyplinach znajdziesz zakład na zwycięzce, poza tym rynkiem dostępne są też:

  • TOP 3 – przedział miejsc 1-3,
  • H2H – który zawodnik będzie lepszy z pary.

Rozbudowaną ofertę pre-match na lekkoatletykę posiadają STS, Etoto, forBET, a także Betclic i Fuksiarz. U tych dwóch pozostałych bukmacherów również możesz liczyć na dodatkowe rynki. W Betclic wytypujesz zawodników na podium, a w Fuksiarzu H2H. Z okazji Igrzysk Olimpijskich będziesz też mógł wskazać ilość medali, jaką zdobędą polscy lekkoatleci.

Co ważne, jeśli bukmacherzy oferują kursy na lekkoatletykę, to zwykle na wszystkie konkurencje. To oznacza, że wytypujesz u nich biegi na każdym dystansie, co dotyczy rywalizacji męskiej, jak i kobiecej.

Ze względu na zakłady pre-match polecamy następujących bukmacherów do lekkoatletyki:

🥇 STS

🥈 Betclic

🥉 Fuksiarz

Zakłady na żywo

W lekkoatletyce zakłady na żywo są rzadko spotykane. Wszystko ze względu na specyfikę rywalizacji. Bieg na 100 metrów trwa raptem 10 sekund, więc trudno w tym czasie obsługiwać typowanie live. Poza tym bukmacherzy mają świadomość, że lekkoatletyka dla wielu typerów jest tylko uzupełnieniem oferty. Jeśli obstawiają oni zakłady na żywo to w odniesieniu do innych dyscyplin sportowych np. koszykówki czy piłki nożnej.

Z okazji Mistrzostw Świata czy Igrzysk Olimpijskich zakłady live mogą pojawić się u wybranych bukmacherów. Tego rodzaju rynki dostrzegliśmy w STS, Etoto i forBET. Czego dotyczyły? Przede wszystkim przewidywań odnośnie rozstrzygnięcia rywalizacji tj. kto wygra? W ten sposób można było stawiać kupony m.in. w trakcie konkursu skoku o tyczce.

Obstawianie na żywo lekkoatletyki jest niszowym zajęciem, dlatego jest to rzadko spotykana praktyka.

Gdzie wytypujesz zakłady na żywo związane z lekkoatletyką? Tego rodzaju ofertę posiadają:

🥇 STS

🥈 Etoto

🥉 forBET

Transmisje live u bukmacherów

Transmisje z lekkoatletyki to nie jest domena bukmacherów. Tak jak możesz liczyć na streamy z piłki nożnej, tenisa, koszykówki czy snookera, tak lekkoatletyka nie jest dostępna w playerach STS, Fortuny i Superbet. To bukmacherzy, którzy liderują pod względem transmisji na żywo z wydarzeń sportowych. W przypadku lekkoatletyki nie mają jednak wiele do zaproponowania.

Wydarzenia lekkoatletyczne takie jak Diamentowa Liga czy imprezy mistrzowskie są obsługiwane przez telewizje: TVP i Polsat. Bukmacherzy nie transmitują konkurencji lekkoatletycznych, dlatego w tym przypadku nie możemy zarekomendować żadnego operatora. Zwykle do transmisji proponujemy:

  • STS,
  • Fortunę,
  • Betclic,
  • Superbet.

To bukmacherzy z najlepszymi streamami z wielu wydarzeń sportowych, ale bez lekkoatletyki.

🤸‍♂️ RozgrywkiBukmacherzy
Diamentowa Ligabrak
Igrzyska Olimpijskiebrak
Mistrzostwa Światabrak
Mistrzostwa Europybrak

Zakłady na lekkoatletykę: co i jak obstawiać?

W zakładach na lekkoatletykę znajdziesz podobny zestaw rynków obstawiając biegi, rzuty czy skoki. Oferty kursowe są zorientowane przede wszystkim na typy dotyczące zwycięzcy, a także TOP 3 i rynków H2H. W większości przypadków to zakłady, które znajdują się w ofercie lekkoatletycznej. W wyjątkowych sytuacjach możesz liczyć na kursy związane ze stricte występami polskich sportowców.

Poniżej przedstawiamy główne zakłady na lekkoatletykę, a także wyjaśnienie na czym polegają. Poza tym z tabeli dowiesz się, u jakich bukmacherów możesz je obstawić:

RynekOpisBukmacherzy
Kto wygraTypowanie zwycięzcy wyścigu lub konkursuWszyscy bukmacherzy
H2HObstawianie zakładu na to, kto zajmie lepsze miejsce?STS, Fuksiarz, Etoto, Betclic, forBET
TOP 3Wytypowanie zawodnika, który ukończy zawody na podiumSTS, Etoto, forBET, Betclic, Fortuna
Zakłady specjalneZakłady na Polaków np. ile medali zdobędzie nasz reprezentant?STS, Fortuna, forBET, Fuksiarz

FAQ

Który bukmacher na lekkoatletykę oferuje najlepsze kursy?

Zakłady na lekkoatletykę po najwyższych współczynnika możesz obstawiać w Etoto.

Gdzie oferta zakładów na lekkoatletykę jest najbardziej rozbudowana?

Najwięcej rynków na biegi czy rzut oszczepem oferują STS, Etoto i forBET.

Czy bukmacherzy transmitują lekkoatletykę?

Nie, w ofercie bukmacherów nie ma streamów z lekkoatletyki.