Bukmacherzy i zakłady na MMA

Na MMA zakłady bukmacherskie są coraz częściej spotykane. Związane jest to z rozkwitem tej dyscypliny sportowej w Polsce, a dodatkowo pojawieniem się nowego zjawiska: freak fight. Dlatego obstawianie MMA przeżywa ostatnio intensywny czas. Typerzy korzystają z kursów nie tylko na profesjonalne gale, ale też wydarzenia, w których udział biorą celebryci. Bukmacherzy MMA oferują zwykle w zakładach pre-match. Który posiada najlepszą ofertę?

mma

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach do obstawiania MMA:

Rekomendowani bukmacherzy na zakłady MMA

W zakładach na MMA warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim istotną rolę sprawuje poziom oferty bukmachera – chodzi o ilość dostępnych wydarzeń, ale też liczbę rynków w typach pre-match i live. Co więcej, tak jak pozostałe sporty, tak i MMA najlepiej obstawiać po możliwie najwyższych kursach. W oparciu o te kryteria przygotowaliśmy rekomendowanych bukmacherów do MMA.

🥊 KategoriaBukmacher
📈 Kursy bukmacherskieEtoto, STS, Fortuna
🔎 Zakłady przedmeczoweFortuna, Betfan, Totalbet
🔥 Zakłady na żywoSTS, Fortuna, Betclic
📺 Transmisje liveSTS, Fortuna

Gdzie obstawiać MMA?

W chwili obecnej zakłady MMA są integralną częścią oferty bukmacherów. Nie zawsze tak było, bo to sport, który wciąż jest na etapie rozwoju. Widać to m.in. po zakładach – regularnie bukmacherzy poszerzają możliwości związane z obstawianiem MMA. Proponują nie tylko najważniejsze gale takie jak UFC, KSW czy FEN, ale udostępniają kursy również na te pomniejsze wydarzenia np. Oktagon i Armia Fight Nights. Wszystko po to, żeby typer od MMA miał przeświadczenie, że postawi kupon na dowolne wydarzenie związane z tym sportem.

W zakładach bukmacherskich MMA jest intensywnie obstawiane, kiedy w UFC dochodzi do starcia z udziałem polskiego reprezentanta. Można wtedy zaobserwować wzmożone zainteresowanie typerów – tak jest podczas pojedynków Jana Błachowicza czy Mateusza Gamrota. Co więcej, sporą popularnością cieszą się też galę KSW. Na odrębną uwagę zasługują freak fighty – tam również bukmacherzy odnotowują rekordy popularności. Zwłaszcza za sprawą FAME MMA i High League.

💡 W Polsce przybywa bukmacherów, co dla nowego typera oznacza większy wybór. Na bonuspedia.pl zebraliśmy najlepszych operatorów do poszczególnych dyscyplin sportowych. Po co? Po to, żeby użytkownik wiedział, gdzie opłaca się typować siatkówkę, a gdzie MMA. W ten sposób chcemy ułatwić ci zadanie – zaoszczędziliśmy twój czas i przeanalizowaliśmy cały rynek w poszukiwaniu najlepszego buka do MMA. I co? Poniżej znajdziesz naszych faworytów!

Co powinien posiadać bukmacher na zakłady MMA? Oto nasze wytyczne:

✅ Bukmacher powinien oferować zakłady na UFC, KSW, ale też pozostałe gale w Polsce i na świecie.

✅ W zakładach pre-match powinien udostępniać dodatkowe rynki na KO/TKO, liczbę rund i typy specjalne.

✅ Średnia marża na kursy nie powinna być wyższa od 6%.

Kogo polecamy do obstawiania MMA?

TOP 3 bukmacherów

Wybierając spośród kilkunastu bukmacherów nie ograniczyliśmy się tylko do jednej firmy. Dlaczego? Dlatego, że warto typować zakłady u więcej niż jednego bukmachera. To dobra praktyka, ponieważ wtedy możesz przebierać w najlepszych kursach, a dodatkowo masz szeroki zakres możliwości, jeśli chodzi o rodzaje zakładów i dostępne wydarzenia. Posiadanie konta u kilku bukmacherów jednocześnie jest w pełni dozwolone.

👉 Sprawdziliśmy, które galę można obstawiać u bukmacherów, a także jakie zakłady oferują. Co więcej, porównaliśmy marżę na kursy, żeby wybrać tego, który pozwala najwięcej zarobić w typowaniu MMA.

Fortuna

Fortuna zaczyna pozycjonować się w Polsce jako bukmacher ekspert od MMA. Dlaczego tak sądzimy? Wystarczy zauważyć, że to sponsor federacji KSW, a dodatkowo oferuje on na wyłączność zakłady na freak fightów: High League i PRIME Show MMA. To pokazuje, że tym samym Fortuna łączy profesjonalne MMA z tym mniej zawodowym.

Fakty są takie, że poza wyżej wymienionymi galami bukmacher Fortuna MMA pozwala obstawiać w kontekście następujących gali:

 • UFC,
 • Bellator,
 • FEN,
 • Armia Figh Nights,
 • Oktagon,
 • RFA.

Co zauważyliśmy, że Fortuna dysponuje najbardziej rozbudowanymi rynkami na KSW. Zwykle przed galą pozwala obstawiać ponad 20 typów na wszystkie pojedynki z karty walk. W ofercie tego bukmachera znajdują się główne rodzaje zakładów na rozstrzygnięcie starcia i dodatkowe np. na KO/TKO, zakończenie pojedynku na punkty itd.

Kolejnym z atutów Fortuny są transmisje gali UFC i UFC Fight Night. Za pośrednictwem Fortuna TV obejrzysz pojedynki Marcina Tybury, Mateusza Gamrota i Jana Błachowicza.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady liveTransmisjeMarża
~102510UFCOkoło 5.3%

Etoto

W zakładach bukmacherskich Etoto na MMA oferowane są najwyższe kursy. To największy atut tego bukmachera. Średnia marża jest najniższa, co oznacza statystycznie najlepsze kursy na walki MMA. Wiedzą coś o tym typerzy piłki nożnej, bo oni również mogą liczyć na atrakcyjne współczynniki w odniesieniu do zakładów piłkarskich.

Etoto oferuje oczywiście zakłady na KSW, UFC, FEN czy Oktagon. Dodatkowo wśród proponowanych zakładów znajdują się typy indywidualne np. na Mateusza Gamrota. To bukmacher kojarzony z boksem, a więc sporty walki nie są mu obce. W MMA zwykle otwiera kilkanaście rynków – to dotyczy gali UFC, jak i KSW. Na największe pojedynki z udziałem polskich zawodników oferta ta jest automatycznie poszerzana.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady liveTransmisjeMarża
~811810brakOkoło 5.1%

STS

STS w zakładach na MMA oferuje wysoki poziom, jeśli chodzi o dostępność gali, a także poszczególnych rynków. To bukmacher, u którego jest określony must have. W typach przed walką na pewno znajdziesz możliwość zagrania ilości rund, jak i sposobu zakończenia walki. Co mamy na myśli? Możesz wskazać, czy twój faworyt wygra przez KO, a może na punkty? Warto zaznaczyć, że na MMA STS oferuje jedne z najlepszych kursów na rynku.

To bukmacher, u którego nie tylko postawisz ciekawy kupon na MMA, ale dodatkowo obejrzysz mistrzowskie pojedynki. Transmisje STS TV obejmują walki z UFC i UFC Fight Night. Tak jak w Fortunie, tak i w STS za darmo możesz oglądać galę najlepszej federacji na świecie. Bez kupowania transmisji PPV.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady liveTransmisjeMarża
~81510UFCOkoło 5.2%

Kursy na MMA: gdzie są najlepsze?

📈 Zakładamy, że typerzy sportów walki, w tym MMA, potrafią liczyć pieniądze. A jeśli tak, to powinni wybierać oni tych bukmacherów, którzy na KSW, UFC czy FEN dają zarobić najwięcej. Skąd wiemy, którzy to operatorzy? W tym względzie z pomocą przychodzi parametr określany, jako marża bukmacherska. To inaczej: prowizja, którą nakładają firmy na poszczególne zakłady. W tej sytuacji szybko można się zorientować, że w twoim interesie nie jest wysoka opłata, a niska. Dlatego warto obstawiać MMA tam, gdzie marża jest jak najniższa.

Marże w MMA obliczyliśmy na podstawie głównych federacji, a więc KSW i UFC. Pod naszą lupę wzięliśmy wszystkich bukmacherów w Polsce. Jak zwykle rozbieżności w kursach bywają zauważalne gołym okiem. Marże oscylują na poziomie 5-8%. Wahania kilkuprocentowe mogą realnie wpływać na potencjalną wygraną twojego kuponu.

📊 Kto robi najlepsze wrażenie, jeśli chodzi o kursy? Etoto w tym aspekcie sprawuje się najlepiej, choć trzeba zauważyć, że jego konkurenci, a więc Fortuna i STS mają porównywalne kursy. Najsłabiej wypadają tacy operatorzy jak Fuksiarz i forBET.

BukmacherMarża
Fortuna5.3%
Totalbet6.8%
STS5.2%
Betclic5.5%
Fuksiarz7%
forBET7%
LVBET6.5%
Etoto5.1%

Jeśli chcesz typować po najwyższych kursach to powinieneś wybrać:

🥇 Etoto

🥈 STS

🥉 Fortuna

Zakłady przedmeczowe

W MMA zakłady przedmeczowe to oczywiście te, które są przyjmowane przed rozpoczęciem pojedynku. Jeśli chodzi o popularność rynków, to gracze najchętniej stawiają typy na to: kto wygra walkę? To klasyczne zakłady, ale trzeba wiedzieć, że w ofertach bukmacherskich jest znacznie więcej opcji do obstawiania. Pojedynki MMA zwykle trwają kilka minut i są złożone z trzech lub pięciu rund. W tym czasie może dojść do dodatkowych rozstrzygnięć, które zagrasz u bukmachera.

Bukmacherzy aktywują kursy na dodatkowe rynki:

 • rozstrzygnięcie walki przed czasem – TAK/NIE,
 • zawodnik wygra przez KO/TKO,
 • zawodnik wygra na punkty,
 • liczba rund: mniej/więcej,
 • w której rundzie koniec walki?

Tak pokaźny zestaw kursów przedmeczowych pojawia się w zakładach Fortuny, Betfan i Totalbet. To bukmacherzy specjalizujący się w rozbudowanych ofertach na MMA. Oczywiście większość dodatkowych rynków związanych jest z KSW i UFC. To jednak nie znaczy, że w pozostałych gala bukmacherzy ci pozwalają obstawiać tylko klasyczne typy na zwycięzcę. Z reguły oferują też zakłady na liczbę rund.

Ze względu na ofertę przedmeczową polecani bukmacherzy do MMA to:

🥇 Fortuna

🥈 Betfan

🥉 Totalbet

Zakłady na żywo

W MMA zakłady live nie są tak rozbudowane, jak w pozostałych sportach. Co więcej, typerzy również nie stawiają ich zbyt często. MMA ma to do siebie, że walka może potrwać kilka minut, ale też kilka sekund. Zdarzają się nokauty dosłownie na samym początku pojedynku – wówczas niewiele można zdziałać w obstawianiu na żywo.

Nie wszyscy bukmacherzy pozwalają na grę zakładów live odnośnie MMA. Ba, spora większość koncentruje się tylko na udostępnianiu kursów przedmeczowych. Jeśli chodzi o MMA live, to takie możliwości daje STS, Fortuna i Betclic. To renomowani bukmacherzy, którzy nie mają problemów z szybkimi aktualizacjami kursów. Zakłady na żywo pojawiają się jednak tylko na główne organizacje takie jak UFC i KSW.

Co wytypujesz w zakładach live? Typy na żywo w odniesieniu do MMA dotyczą zwycięzcy walki, ale też przebiegu starcia. Dla przykładu – możesz wskazać, czy dojdzie do kolejnej rundy? Albo w jaki sposób rozstrzygnie się pojedynek?

Warto wyróżnić, że w obstawianiu na żywo pomocne są aplikacje mobile. Te w STS, Fortunie i Betclic działają bez zarzutów i oferowane są na dwa systemy operacyjne: Android/iOS.

Jakich bukmacherów rekomendujemy do obstawiania zakładów live na MMA? Oto nasz wybór:

🥇 STS

🥈 Fortuna

🥉 Betclic

Transmisje live u bukmacherów

📺 Do zakładów live komplementarną funkcją są transmisje z wydarzeń sportowych, które oferują bukmacherzy. Jak to wygląda w przypadku MMA? Czy bukmacherzy relacjonują największe gale w świecie sportów walki?

W transmisjach live na polskiej scenie prym wiodą STS, Fortuna i Betclic. To bukmacherzy, którzy dysponują najlepszym portfolio, jeśli chodzi o prawa telewizje. W MMA wiele gali relacjonowanych jest za pośrednictwem Pay Per View. Tak jest chociażby w popularnych freak fightach: FAME MMA i High League. KSW tymczasem współpracuje na wyłączność z Viaplay. To sprawia, że bukmacherzy mają ograniczone pole manewru, jeśli chodzi o transmitowanie gali MMA.

Mimo wszystko wrażenie robi to, że dwóch polskich buków posiada prawo do transmisji live z UFC. W STS i Fortunie wszystkie walki obejrzysz za darmo, a jedynym kryterium jest rejestracja konta i posiadanie na saldzie dowolnych środków.

🥊 RozgrywkiBukmacherzy
UFCSTS, Fortuna
UFC Fight NightSTS, Fortuna
KSWbrak
FENbrak
Bellatorbrak
Freak fight: FAME MMA, High League, PRIME MMAbrak

Do transmisji gali MMA (w tym przede wszystkim UFC) warto wybrać dwóch bukmacherów:

🥇 STS

🥈 Fortuna

Zakłady na MMA: co i jak obstawiać?

Obstawianie MMA powinno wiązać się ze znajomością wszystkich dostępnych rynków. Dlaczego? Dlatego, że ograniczanie się do tradycyjnych zakładów nie zawsze musi być trafiona strategią. W rozszerzonych zakładach można znaleźć wyższe kursy, bo im bardziej skrupulatnie wskazanie rozstrzygnięcia walki – tym lepszy kurs. Dlatego specjaliści od MMA nie boją się obstawiać kuponów na KO lub liczbę rund. Wszystko po to, żeby optymalnie wykorzystać swoją wiedzę, a także przeprowadzoną analizę.

Które zakłady mają największe branie w kursach na MMA? Poniżej prezentujemy ich rodzaje, a także objaśnienia:

RynekOpisGale
Kto wygraZakład, w którym wskazujesz wynik walkiWszystkie gale
Liczba rund: powyżej/poniżejTo zakład dwudrogowy, w którym typujesz liczbę rozpoczętych rundUFC, KSW, Bellator, FEN, High League, FAME MMA, PRIME Show MMA
Rozstrzygnięcie walki: KO/TKO, na punktyTyp, gdzie prawidłowo trzeba przewidzieć sposób wygranejUFC, KSW, Bellator, FEN, High League, FAME MMA, PRIME Show MMA
W której rundzie koniec?Konkretne wskazanie rundy, kiedy zakończy się pojedynekUFC, KSW, Bellator, FEN, High League, FAME MMA, PRIME Show MMA
Zakłady specjalneDodatkowe typy np. zakończenie walki w pierwszych 60 sekundachKSW, UFC, FAME MMA, High League

FAQ

Który bukmacher na MMA oferuje najlepsze kursy?

Niską marżę na MMA, a co za tym idzie atrakcyjne kursy oferują Etoto, STS i Fortuna.

Gdzie jest najwięcej zakładów na MMA?

Jeśli chcesz obstawiać dodatkowe rynki, a nie tylko podstawowe typy, to szeroką ofertą dysponują Fortuna, Betfan i Totalbet.

Którzy bukmacherzy transmitują MMA?

UFC na żywo możesz oglądać w STS TV i Fortuna TV.