Bukmacherzy i zakłady na piłkę ręczną

Zakłady bukmacherskie na piłkę ręczną stanowią podstawę na liście sportów, które możesz obstawiać. Rozgrywki takie jak Superliga i Liga Mistrzów w piłce ręcznej generują największe zainteresowanie. U bukmacherów możesz typować znacznie więcej lig w piłce ręcznej, bo najlepsi operatorzy pozwalają na granie rozgrywek z całego świata. Gdzie zakłady na piłkę ręczną są najbardziej opłacalne? Jakiego bukmachera wybrać do obstawiania tej dyscypliny sportowej? Informacje te znajdziesz w naszym raporcie.

piłka ręczna

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach do piłki ręcznej:

Rekomendowani bukmacherzy na zakłady piłki ręcznej

🤾‍♂️ KategoriaBukmacher
📈 Kursy bukmacherskieEtoto, Betclic, forBET
🔎 Zakłady przedmeczoweSTS, Fortuna, Etoto
🔥 Zakłady na żywoBetclic, STS, Etoto
📺 Transmisje liveSuperbet, Betclic, STS

Do obstawiania piłki ręcznej w pierwszej kolejności rekomendujemy bukmacherów, którzy dysponują szeroką ofertą, a jednocześnie mają atrakcyjne kursy. Co więcej, istotnym atutem są też transmisje live – pomagają one przede wszystkim w typowaniu meczów na żywo. Poniżej znajdziesz polecanych przez nas bukmacherów na zakłady dotyczące piłki ręcznej. To legalni operatorzy, którzy dysponują licencją Ministerstwa Finansów.

Gdzie obstawiać piłkę ręczną?

Bukmacherzy piłkę ręczną oferują w zakładach przedmeczowych i na żywo. Rozgrywki szczypiornistów w naszym kraju są popularne, a jeszcze większe zainteresowanie sport ten generuje m.in. w Skandynawii. W zakładach bukmacherskich znajdziesz zmagania na naszym, krajowym szczeblu, a także międzynarodowe rozgrywki. U sporej większości bukmacherów do twojej dyspozycji będą polskie ligi, ale też turnieje zagraniczne. Co więcej, w zakładach pojawia się też rozbudowana oferta na mecze z udziałem reprezentacji.

Piłka ręczna w zakładach bukmacherskich znajduje się w TOP 6 najczęściej obstawianych sportów. Dyscyplina ta nie jest tak oblegana, jak piłka nożna i tenis, ale cieszy się podobnym zainteresowaniem typerów, jak siatkówka. Spory wpływ mają na to sukcesy reprezentacji, a także dobre występy drużyny Vive Kielce w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Zakłady na piłkę ręczną znajdziesz u wszystkich bukmacherów w Polsce. To jednak nie oznacza, że u każdego operatora sport ten jest dostępny na tym samym poziomie. U jednych bukmacherów oferta jest bardziej rozbudowana, a u drugich mniej.

💡 Na bonuspedia.pl prześwietliliśmy bukmacherów pod kątem zakładów na piłkę ręczną. Sprawdziliśmy ilość dostępnych rynków przedmeczowych i live, a także policzyliśmy średnią marżę w głównych zakładach. Wszystko po to, żeby przedstawić kompleksowe informacje odnośnie tego sportu u polskich bukmacherów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bukmachera na piłkę ręczną? Na podstawie własnych doświadczeń, a także opinii typerów przygotowaliśmy must have, które powinien mieć każdy z operatorów zakładów:

✅ Oferta na piłkę ręczną powinna dotyczyć zakładów pre-match i na żywo.

✅ Średnio bukmacher na piłkę ręczną powinien otwierać około 20 typów.

✅ Marża w kursach bukmacherskich nie powinna przekraczać poziomu 8%.

✅ Na stronie i aplikacji powinny znajdować się transmisje z meczów szczypiornistów.

Kogo polecamy do obstawiania piłki ręcznej?

TOP 3 bukmacherów

Typy na piłkę ręczną zrealizujesz u wielu bukmacherów w Polsce, ale nie u każdego będziesz mógł to zrobić po atrakcyjnych kursach i ciekawych rynkach. Dlatego przygotowaliśmy listę trzech firm, które naszym zdaniem na piłkę ręczną oferują najlepsze zakłady. Betclic, STS i Etoto to operatorzy wyróżniający się obszernością oferty, a także jakością kursów. W pierwszej kolejności to właśnie u nich proponujemy obstawianie piłki ręcznej.

Poniżej poznasz szczegóły typowania zakładów u TOP 3 bukmacherów na rozgrywki szczypiornistów.

STS

STS na piłkę ręczną średnio otwiera ponad 20 rynków. To bukmacher dysponujący podstawowymi zakładami, a także ciekawymi rozszerzeniami. Możesz u niego wytypować chociażby typy łączone, a więc zwycięzce i liczbę goli: under/over.

W zakładach STS pozytywne jest to, że poza klasycznymi rynkami na piłkę ręczną do wielu rozgrywek bukmacher ten umożliwia typy na rozstrzygnięcia długoterminowe. W lidze francuskiej czy hiszpańskiej możesz wskazać końcowego mistrza. Podobnie jest w turniejach reprezentacyjnych.

Dużym atutem STS są transmisje na żywo. U tego bukmachera obejrzysz mecze Ligi Mistrzów, a więc chociażby spotkania z udziałem Vive Kielce. Co więcej, często STS dysponuje transmisjami z głównych turniejów reprezentacyjnych. Chodzi przede wszystkim o Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy. Dzięki temu bez udziału telewizji możesz oglądać wszystkie pojedynki turnieju.

LigiZakłady pre-matchZakłady liveTransmisjeMarża
~202520Liga Mistrzów, MŚ, ME, liga szwedzkaOkoło 7.1%

Betclic

Dlaczego polecamy Betclic do piłki ręcznej? Przygotowując nasz raport Betclic zwrócił naszą uwagę przede wszystkim objętością zakładów przedmeczowych i na żywo. To operator, który wystawia kilkadziesiąt rozszerzeń w meczach polskiej Superligi, a także zagranicznych rozgrywek takich jak Bundesliga, ASOBAL czy liga szwedzka. Co więcej, w Betclic znajdziesz też mecze z udziałem reprezentacji: męskiej, jak i kobiecej.

Betclic imponuje poziomem zakładów na żywo. To bukmacher dysponujący rozbudowanymi rynkami w trybie live. Co to oznacza? Na jego stronie i aplikacji obstawisz w trakcie meczu wynik, ale też dodatkowe rozstrzygnięcia:

  • sumę goli,
  • zwycięzce 1. połowy,
  • handicap,
  • różnicę zwycięstwa.

W zakładach Betclic możesz też liczyć na stosunkowo niską marżę, a także transmisje live.

LigiZakłady pre-matchZakłady liveTransmisjeMarża
~202620Bundesliga, Liga Mistrzów, turnieje reprezentacyjneOkoło 7%

Etoto

W Etoto na piłkę ręczną są najwyższe kursy. To częsty obraz, gdy ten bukmacher dysponuje najniższą marżą, a tak jest w przypadku typowania piłki ręcznej. Nie jest to jednak jedyny atut Etoto, ponieważ bukmacher ten poza tym ma szeroko rozbudowane zakłady przedmeczowe i live. Znajdziesz u niego zagraniczne i krajowe ligi, w których obstawisz podstawowe rynki, jak i te mniej spotykane zakłady.

Etoto przyjmuje zakłady na wynik – uwzględniając remis lub w trybie podwójnej szansy. Dodatkowo możesz zagrać rezultat każdej połowy – w tym przypadku korzystając z rynków 1X2, handicapów lub typów na sumę goli. Co więcej, w Etoto obstawisz też zdarzenia terminowe np. takie jak: kto wygra ligę/turniej?

LigiZakłady pre-matchZakłady liveTransmisjeMarża
~203025brakOkoło 5.4%

Kursy na piłkę ręczną: gdzie są najlepsze?

📈 W zakładach na piłkę ręczną, ale też pozostałych sportach, głównym czynnikiem klasyfikującym bukmacherów jest poziom kursów. Oczywiście lepszy ten operator, który oferuje średnio wyższe współczynniki. A jak się dowiedzieć, jaki jest poziom kursów u bukmacherów na piłkę ręczną? W tym przypadku trzeba poznać marżę nakładaną na zakłady dotyczące tej dyscypliny.

Jak to mamy w zwyczaju na topbukmacher.com sprawdziliśmy marżę bukmacherów na piłkę ręczną. Oczywiście nasze wyniki to pewna średnia, a pod uwagę braliśmy podstawowy rynek, czyli wynik meczu w ujęciu 1X2. Na tej podstawie poznaliśmy bukmacherów z najwyższymi kursami. Kto zrobił na nas wrażenie?

W pierwszej kolejności trzeba pochwalić Etoto. To firma, która ustaliła marżę poniżej 6%, co jest bardzo dobrym wynikiem. Na kolejnych lokatach znaleźli się Betclic i forBET. To operatorzy ze średnią marżą na poziomie 7%. Jeśli chodzi o kursy, to najsłabiej w naszym teście wyszli Superbet, Betcris i LVBET.

Poniżej sprawdzisz marżę bukmacherów w zakładach na piłkę ręczną:

BukmacherMarża
Fortuna9%
Totalbet7.2%
STS7.1%
Betclic7%
Fuksiarz8.5%
forBET7%
Etoto5.4%
Betcris9.5%
Superbet9%
LVBET10%

Najlepsze kursy na piłkę ręczną oferują:

🥇 Etoto

🥈 Betclic

🥉 forBET

Zakłady przedmeczowe

Wiele rynków znanych z piłki ręcznej w zakładach bukmacherskich przypomina typowanie piłki nożnej. Zasady gry są zgoła odmiennie, bo mecz szczypiornistów trwa dwie połowy po 30 minut, a spotkanie piłkarskie łącznie 90 minut. Mimo wszystko rodzaje zakładów są podobne – dotyczy to takich zdarzeń jak suma punktów, zwycięzca 1. połowy czy handicapy.

W ocenie zakładów pre-match na piłkę ręczną istotną rolę odgrywa wskaźnik ilości rynków. Bukmacherzy z bardziej rozbudowanymi zakładami są ciekawszą opcją zwłaszcza dla specjalistów od tego sportu. Wówczas gracze mają większe pole do popisu i nie muszą ograniczać się tylko do podstawowych zakładów. Których bukmacherów warto wyróżnić w tym kontekście?

STS to na pewno operator, który dysponuje szeroką liczbą zdarzeń w trybie pre-match. Znajdziesz u niego rozszerzenia do handicapów czy zdarzeń łączonych. To jednak bukmacher, który aktualizuje kursy stosunkowo późno – pod tym względem zdecydowanie lepiej wygląda Fortuna. W tej firmie na dużo wcześniej przed meczem znajdziesz kompletną ofertę. W STS trzeba nieco dłużej poczekać.

W zakładach przedmeczowych warto wyróżnić też ofertę od Etoto. Mnogość rynków, a także poziom kursów pre-match przypadną każdemu typerowi do gustu.

Gdzie oferta zakładów jest najbardziej rozbudowana? Naszym zdaniem najwięcej typów przedmeczowych na piłkę ręczną oferują:

🥇 STS

🥈 Fortuna

🥉 Etoto

Zakłady na żywo

Piłka ręczna to dynamiczny sport, w którym średnio pada ponad 40 bramek. To oznacza, że wiele akcji kończy się zdobyciem gola. W zakładach na żywo kursy muszą być aktualizowane błyskawicznie, bo sytuacja zmienia się z minuty na minutę. Dlatego, jeśli chcesz obstawiać piłkę ręczną na żywo, to w pierwszej kolejności powinieneś wybrać bukmachera, który zapewnia dużą płynność na rynkach tj. szybko przyjmuje i rozlicza kupony.

Do obstawiania piłki ręcznej live dobrym wyborem będzie Betclic. Dlaczego? To bukmacher kojarzony z rozbudowanymi zakładami na żywo. Co więcej, firma ta od strony technicznej dobrze radzi sobie z obsługą typowania live. A wielkim atutem Betclic są częste transmisje z meczów piłki ręcznej. Stream na żywo zapewniają też inni operatorzy: STS, Fortuna i Superbet.

W zakładach na żywo piłkę ręczną wytypujesz w oparciu o podobne rynki, co w trybie przedmeczowym. STS pozwala na typowanie rozstrzygnięć 1. i 2. połowy. Co się pod tym kryje? Możesz wskazać sumę goli w połowie, a także zwycięzcę, handicap lub różnicę zwycięstwa. 

Najlepsi bukmacherzy do piłki ręcznej, a więc STS, Betclic i Etoto pozwalają na obstawianie meczów na żywo rozgrywek PGNiG Superliga, a także zagranicznych lig np. Bundesliga.

U jakich bukmacherów zakłady live na piłkę ręczną są najlepiej obsługiwane? Oto nasz wybór:

🥇 Betclic

🥈 STS

🥉 Etoto

Transmisje live u bukmacherów

Piłka ręczna to jeden z tych sportów, który jest dostępny w transmisjach live u bukmacherów. Co wyjątkowe, często w ofertach znajdują się streamy z turniejów mistrzowskich takich jak MŚ i ME. Wówczas za pośrednictwem bukmacherów online możesz obejrzeć zmagania najlepszych reprezentacji w piłce ręcznej.

U takich bukmacherów jak Superbet czy STS na żywo obejrzysz piłkę ręczną w wydaniu męskim i kobiecym. To operatorzy dysponujący streamami live z rozgrywek międzynarodowych (Liga Mistrzów), jak i krajowych lig. Jeśli chodzi o zmagania na polskim podwórku w PGNiG Superliga, to transmisja live dostępna jest tylko w stacji telewizyjnej.

Za transmisje z piłki ręcznej w głównej mierze odpowiada czterech bukmacherów w Polsce. O jakie firmy chodzi? W Superbet wystarczy, że zalogujesz się na konto, a zyskasz dostęp do Ligi Mistrzów, ligi hiszpańskiej czy Bundesligi. Podobny zakres transmisji posiada też Betclic. W Fortunie i STS można wyróżnić steamy z turniejów reprezentacyjnych, czyli Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

🤾‍♂️ RozgrywkiBukmacherzy
Liga MistrzówSTS, Fortuna, Betclic, Superbet
PGNiG Superligabrak
ASOBALBetclic, Superbet
BundesligaFortuna, Betclic, Superbet
Turnieje reprezentacyjne: MŚ, MESTS, Fortuna, Betclic

Najwięcej transmisji live z piłki ręcznej znajdziesz w:

🥇 Superbet

🥈 Betclic

🥉 STS

Zakłady na piłkę ręczną: co i jak obstawiać?

W piłce ręcznej najwięcej zakładów determinuje rynek: kto wygra mecz? To zakład trzydrogowy, bo w spotkaniu szczypiornistów dopuszczalne są remisy. Poza tym rodzajem typu na piłkę ręczną często obstawionymi zakładami są też suma goli, handicap i wyniki 1. lub 2. połowy.

Jeśli orientujesz się, jak działa suma under/over, a także na czym polega handicap, to dodatkowe rynki w piłce ręcznej nie powinny sprawić ci kłopotu. Poniżej wyjaśniamy główne zakłady, wraz z ich objaśnieniem:

RynekOpisBukmacherzy
Kto wygraTypowanie zwycięzcy meczu w układzie trzydrogowym: 1X2Wszyscy bukmacherzy
Suma goliTypy na łączną liczbę goli w trybie under/overWszyscy bukmacherzy
HandicapWskazanie zwycięskiej drużyny przy założeniu handicapu przed startemBetclic, STS, Etoto, Fuksiarzy, forBET, Fortuna, Superbet
Zwycięzca 1. połowaObstawianie wyniku 1. odsłony meczuBetclic, STS, Etoto, Fuksiarzy, forBET, Fortuna, Superbet
Typy długoterminoweZakłady na rozstrzygnięcie ligi/turniejuBetclic, STS, Etoto, Fuksiarzy, forBET, Fortuna, Superbet, eWinner, Betfan, Totalbet

FAQ

Który bukmacher na piłkę ręczną ma najlepsze kursy?

Zakłady na piłkę ręczną po najwyższych kursach możesz robić w Etoto, Betclic i forBET.

U jakich bukmacherów oferta na piłkę ręczną jest najszersza?

Najwięcej rynków przedmeczowych i na żywo oferują STS, Betclic, Etoto i Fortuna.

Gdzie można oglądać mecze na żywo?

Transmisje z piłki ręcznej działają w Superbet, STS, Betclic i Fortunie.