Bukmacherzy i zakłady na snooker

Przyjęło się, że w snookera grają dżentelmeni, co jednak nie oznacza, że również i oni mogą tylko obstawiać ten sport. W zakładach bukmacherskich snooker w pewnych miejscach jest bardziej popularny, w innych mniej. Jeśli chodzi o polskę, to snooker typują przede wszystkim koneserzy. W naszym kraju to niszowa dyscyplina, która jednak jest kompleksowo obsługiwana przez bukmacherów. Dowodem na to oferowane zakłady przedmeczowe i na żywo związane z meczami snookera. U jakiego bukmachera jest najlepsza oferta?

snooker

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach do snookera:

Rekomendowani bukmacherzy na snooker

🎱 KategoriaBukmacher
📈 Kursy bukmacherskieBetfan, Fortuna, forBET
🔎 Zakłady przedmeczoweBetfan, STS, Fortuna
🔥 Zakłady na żywoFortuna, Betcris, STS
📺 Transmisje liveSTS, Fortuna, Betclic

Jakie kryteria brać pod uwagę przy wyborze bukmachera do snookera? Jak zwykle istotną rolę sprawują kursy, a także poziom oferty, czyli liczba typów pre-match i live. Co więcej, warto zwrócić uwagę na transmisję ze snookera, które są często dostępne u najlepszych bukmacherów online. To na czym ci zależy – powinno determinować twój wybór bukmachera.

Gdzie obstawiać snooker?

Bukmacherzy snooker pozwalają typować w turniejach rankingowych i nierankingowych. To gra popularna w Wielkiej Brytanii i Azji. Tamtejsi bukmacherzy mają znacznie więcej pracy ze snookerem niż ci polscy. Widać jednak po udostępnianej ofercie, że snooker w naszym kraju ma pewne grono odbiorców. Dla przykładu – nie każdy sport oferowany jest w zakładach na żywo, a snooker jest tam dostępny. To pokazuje, że dla bukmacherów nie jest to dyscyplina ostatniego wyboru.

W zakładach na snooker często specjalizują się profesjonalni gracze, którzy regularnie odnoszą zyski na typowaniu meczów. W tej kwestii pomocne są zwłaszcza zakłady live, które są oferowane przez bukmacherów. Snooker możesz obstawiać u wszystkich legalnych operatorów, ale nie każdy z nich oferuje równie ciekawą ofertę. Na czym powinno ci zależeć? Na tym, aby bukmacher pozwalał na obstawianie nie tylko podstawowych rynków, ale też dodatkowych zdarzeń, jak liczba frejmów, handicap i dokładny wynik.

💡 Na bonuspedia.pl sprawdziliśmy bukmacherów pod kątem obstawiania snookera. Porównaliśmy ich oferty, a także policzyliśmy stosowaną marżę. Wszystko po to, żebyś miał pewność, że wybrałeś najlepszego bukmachera do snookera.

Czym powinien wyróżniać się bukmacher oferujący zakłady na snooker? Jego must have to:

✅ Oferta przedmeczowa i na żywo złożona z kilkunastu rynków.

✅ Zakłady długoterminowe na końcowe rozstrzygnięcia w turniejach.

✅ Typy dodatkowe: handicap azjatycki, ilość breaków.

✅ Średnia marża na poziomie 8%.

Których bukmacherów polecamy?

TOP 3 bukmacherów

Snooker i zakłady bukmacherskie to ciekawe połączenie, bo często przy turniejach można zaobserwować, że dana firma sponsoruje całe wydarzenie. Jeśli chodzi o obstawianie snookera, to nie musisz ograniczać się tylko do jednego bukmachera. Możesz korzystać z kilku operatorów jednocześnie, co pozwoli ci na grę po najwyższych kursach, a także zdywersyfikowanie portfela.

Wybraliśmy trzech bukmacherów, którzy naszym zdaniem mają najwięcej atutów w kontekście zakładów na snookera. Czym się wyróżniają? Niektórzy kursami, a inni licznymi rynkami w zakładach przedmeczowych i na żywo.

Fortuna

Snooker w zakładach Fortuny to dostęp do szerokiej oferty w trybie pre-match i na żywo. Pod tym kątem firma ta jest jedną z najlepszych w Polsce. W zakładach przedmeczowych możesz typować na kilkunastu rynkach przebieg pojedynku, a więc nie tylko zwycięzcę, ale też:

  • handicap frejmowy,
  • sumę frejmów,
  • zwycięzcę 1. frejma,
  • dokładny wynik.

Co więcej, Fortuna dysponuje jedną z najlepszych marży na snooker. Średnia prowizja liczy 7%, co jest opłacalnym wynikiem biorąc pod uwagę pozostałych bukmacherów. W zakładach na żywo Fortuna daje jeszcze większe pole do popisu, bo możesz obstawiać breaki, triumfatorów kolejnych frejmów, a także sumę punktów w poszczególnej partii.

Z perspektywy typera warto wyróżnić też transmisje live ze snookera, które pojawiają się w Fortuna TV.

RozgrywkiZakłady
pre-match
Zakłady
live
TransmisjeMarża
Rankingowe i nierankingowe turniej ~201015UK Championhsip, Welsh Open, MastersOkoło 7%

forBET

Do obstawiania snookera zachęca oferta forBET. Ponownie bukmacher ten staje na wysokości zadania, jeśli chodzi o kursy. Średnia marża dorównuje tej, jaka jest w Fortunie. W tym względzie zyski z zakładów robione u obu tych bukmacherów będą podobne. W forBET na wysokim poziomie jest oferta pre-match i live. To bukmacher wystawiający zakłady na wszystkie najważniejsze turnieje rankingowe, jak i nierankingowe. U tego operatora obstawisz Masters, UK Championship, World Grand Prix czy Mistrzostwa Świata.

W zakładach forBET snooker oferowany jest też w typach długoterminowych. Przed każdym znaczącym turniejem możesz wybrać swojego faworyta, który sięgnie po końcowy triumf. Co jeszcze trzeba wyróżnić w forBET? Liczbę zakładów na żywo. Dla przykładu wytypujesz u niego:

  • wynik breaka we frejmie,
  • lepszy w wyścigu do 30 punktów.
RozgrywkiZakłady
pre-match
Zakłady
live
TransmisjeMarża
Rankingowe i nierankingowe turniej ~201520brakOkoło 7%

Betcris

W Betcris snooker ma równie wiele do zaproponowania, co w Fortunie i forBET. U tego bukmachera postawisz zakłady na wszystkie popularne turnieje – tak w trybie przedmeczowym, jak i na żywo. Co więcej, w ofercie znajdują się też typy długoterminowe na długo przed startem danych rozgrywek.

Betcris przyzwyczaił do tego, że dysponuje wieloma rynkami i to dotyczy również snookera. W zakładach pre-match i live znajdziesz sporo rozszerzeń dotyczących handicapów azjatyckich na frejmy, a także pomniejsze rozstrzygnięcia w zakładach na żywo np. kto osiągnie większy break? Betcris ma nieco niższe kursy niż Fortuna i forBET, ale za to dysponuje szerszą ofertą typów live.

RozgrywkiZakłady
pre-match
Zakłady
live
TransmisjeMarża
Rankingowe i nierankingowe turniej ~201625brakOkoło 8%

Kursy na snooker: gdzie są najlepsze?

📈 Na snooker kursy bukmacherskie powinny charakteryzować się niską marżą. W tym przypadku zależność jest prosta: wyższa marża – niższy kurs. W twoim interesie jest obstawianie zakładów po jak najlepszych współczynnikach. Wówczas możesz oczekiwać wyższych wygranych na kuponach.

Snooker nie jest główną dyscypliną u polskich bukmacherów, dlatego pozwalają oni sobie stosować wyższe prowizje. W piłce nożnej zwykle marże są najniższe, ponieważ to znacznie częściej typowane rozgrywki niż snooker. Średnia marża w zakładach snookerowych liczy 8%. Oczywiście zdarzają się bukmacherzy z niższymi współczynnikami, co jest dobrą wiadomością. Są też operatorzy, którzy mają wyższe prowizje – tam kursy będą najniższe.

Kto wypada najlepiej w tym zestawieniu? Na podstawie naszej analizy wynika, że najwyższe kursy na snooker oferuje Betfan. To bukmacher z marżą na poziomie 6.5%. Kto zajmuje kolejne miejsca? To rekomendowani przez nas operatorzy zakładów, czyli Fortuna i forBET. Najsłabiej wypadają Betclic i STS – to bukmacherzy, u których marża sięga nawet 10%.

Poniżej prezentujemy efekty naszej pracy – marże bukmacherów na snooker:

BukmacherMarża
Fortuna7%
Totalbet11%
STS9.8%
Betclic10%
Fuksiarz8.1%
forBET7%
Etoto9.1%
Superbet8.2%
Betfan6.5%
Betcris8%

Zależy ci na wysokich kursach przy obstawianiu snookera? W takim razie powinieneś wybrać następujących bukmacherów:

🥇 Betfan

🥈 Fortuna

🥉 forBET

Zakłady przedmeczowe

Bukmacherzy snooker w zakładach przedmeczowych oferują na co najmniej kilkunastu rynkach. W tym przypadku mowa o tych najlepszych operatorach, bo firmy mniej zainteresowane snookerem mogą wystawiać tylko podstawowe rynki: kto wygra mecz? W zakładach na snooker istotne jest to, żebyś mógł przebierać w typach na wynik, frejmy i handicapy. To najczęściej obstawiane zdarzenia, co potwierdzają statystyki bukmacherskie.

W ocenie zakładów przedmeczowych ważnym elementem jest to, kiedy pojawiają się kursy. Zauważyliśmy, że Betfan szybko aktualizuje ofertę, która składa się handicapu azjatyckiego na frejmy, sumy frejmów i dokładnego wyniku. Równie błyskawicznie reaguje Fortuna – to kolejny przykład bukmachera, który nie każe długo czekać na aktualną ofertę kursową. Dlaczego to istotne? Dlatego, że dzięki temu odpowiednio wcześniej możesz postawić kupon na interesujące cię zakłady. Nie musisz z tym czekać do ostatniego dnia lub godzin.

Co ciekawe, zwykle jest tak, że w zakładach pre-match jest więcej rynków niż na żywo. W snookerze tendencja ta jest zgoła odmienna. Obstawiając na żywo możesz liczyć na większe pole manewru niż w rynkach przedmeczowych. To dotyczy m.in. oferty STS i Fortuny.

Gdzie znajdziesz najwięcej zakładów przedmeczowych na snooker? W tym elemencie wyróżniamy:

🥇 Betfan

🥈 STS

🥉 Fortunę

Zakłady na żywo

W snookerze znacznie więcej niż w zakładach przedmeczowych dzieje się na żywo. Niestety nie wszyscy bukmacherzy to rozumieją, bo dla przykładu Betfan nie oferuje obstawiania live na mecze snookera. To duży minus dla tego operatora. Inaczej postępują pozostali rekomendowani bukmacherzy, czyli Fortuna, forBET i Betcris. Tam zakłady na żywo są świetnie rozbudowane, co daje szerokie pole do popisu. Zwłaszcza tym graczom, którzy wnikliwie śledzą mecze snookera.

Generalnie snooker kojarzy się ze spokojną grą, ale na stole cały czas sporo się dzieje. Kiedy jeden z zawodników wbija kolejne bile, to mamy do czynienia z breakiem. W zakładach live STS, forBET i Betcris możesz obstawiać ile punktów będzie liczył taki break? Co więcej, STS daje możliwość wytypowania, który z zawodników popisze się większym breakiem we frejmie lub całym spotkaniu?

Bukmacherzy na snooker opcji do obstawiania live dają naprawdę wiele. W Fortunie możesz wskazać, jakiego koloru będzie 1. bila wbita we frejmie. Dodatkowo w STS zagrasz na ostatnie zagranie w frejmie/meczu. Średnio Fortuna i STS oferują kilkanaście zakładów na żywo – w Betcris liczba ta przekracza 20, co jest najlepszym wynikiem. Generalnie ilość rynków zależy od przebiegu meczu i czasu gry.

Gdzie warto obstawiać zakłady live na snooker? Oto nasz wybór:

🥇 Fortuna

🥈 Betcris

🥉 STS

Transmisje live u bukmacherów

Bukmacherzy transmitują snooker, a ilość transmisji zależy od tego, jakiego operatora wybierzesz. To ważne, żeby bukmacher pokazywał na żywo snooker zwłaszcza wtedy, gdy chcesz typować zakłady live. Wówczas na jednym ekranie możesz śledzić przebieg pojedynku i typować zdarzenia na żywo. Kto daje takie możliwości?

W Polsce wyróżniamy kilka firm, które specjalizują się w transmisjach sportowych na żywo. W tym gronie znajdują się:

  • STS
  • Fortuna
  • Betclic
  • Superbet

To bukmacherzy z transmisjami snookera, a także pozostałych wydarzeń, co wiemy z analizy innych sportów np. tenisa ziemnego i koszykówki. Jeśli chodzi o turnieje snookera, to u bukmacherów online znajdziesz streamy z rozgrywek rankingowych, jak i pozostałych imprez. Co jest sporą atrakcją – jeśli bukmacher transmituje dany turniej, to od razu pozwala na oglądanie wszystkich meczów, a nie tylko wybranego starcia. W tym względzie wiele do zaoferowania ma STS TV. To telewizja, którą obejrzysz w serwisie sts.pl i mobilnej aplikacji na iOS/Android. Oglądanie u tego bukmachera możliwe jest po rejestracji konta przy posiadaniu dowolnej sumy na saldzie głównym.

Sprawdź turnieje snookera, które transmitują bukmacherzy:

🎱 RozgrywkiBukmacherzy
UK ChampionshipSTS, Fortuna, Betclic
Mistrzostwa ŚwiataSTS, Fortuna
Tour ChampionshipSTS
MastersSTS, Fortuna
World Grand PrixBetclic

Najlepsi bukmacherzy do transmisji snookera:

🥇 STS

🥈 Fortuna

🥉 Betclic

Zakłady na snooker: co i jak obstawiać?

Snooker w zakładach bukmacherskich w dużej mierze dotyczy typowania wyniku pojedynku. To najbardziej oblegany rynek u bukmacherów. Zwykle jest obstawiany przez mało zaawansowanych typerów, którzy nie potrafią szczegółowo analizować meczów snookera. Ci bardziej zorientowani szukają atrakcyjniejszych kursów za pośrednictwem handicapów azjatyckich i sumy frejmów.

Poniżej prezentujemy główne zakłady na snookera, które są oferowane przez polskich bukmacherów. Dodatkowo objaśniamy, o co w nich chodzi:

RynekOpisLigiBukmacherzy
ZwycięzcaZakład, w którym wskazujesz zwycięzcę meczuWszystkie rozgrywkiWszyscy bukmacherzy
Handicap azjatyckiTo zakład, gdzie typujesz wynik w sytuacji, gdy jedna ze stron ma przewagę/stratę frejmówUK Championship, Masters, World Grand Prix, Mistrzostwa ŚwiataforBET, Betfan, Fortuna, STS, Betcris, LVBET, Superbet, Fuksiarz, Betclic, Totalbet
Liczba frejmówTypy na sumę frejmów w ujęciu under/overWszystkie rozgrywkiWszyscy bukmacherzy
Dokładny wynikWskazanie dokładnego rezultatu w oparciu o frejmyWszystkie rozgrywkiSTS, Fortuna, eWinner, Superbet, PZBUK, LVBET, forBET, Betfan, Fuksiarz, Totalbet
Typy długoterminoweZakłady na końcowych triumfatorów/finalistów turniejuUK Championship, Masters, World Grand Prix, Mistrzostwa ŚwiataforBET, Betfan, Fortuna, STS, Betcris, LVBET, Superbet, Fuksiarz, Betclic, Totalbet

FAQ

Który bukmacher na snooker oferuje najlepsze kursy?

Najwyższe kursy w zakładach na snooker posiadają Betfan, Fortuna i forBET.

Kto oferuje najwięcej zakładów na snooker?

Najbardziej rozbudowaną ofertę przedmeczową i na żywo posiadają Fortuna, STS, Betcris i forBET.

Którzy bukmacherzy oferują transmisje live ze snookera?

Snooker na żywo możesz oglądać w STS, Fortunie, Betclic i Superbet.