Bukmacherzy BLIK: gdzie działa ta metoda płatności?

Bukmacher BLIK stosuje po to, aby jeszcze usprawnić procedurę wykonywania płatności. Jak wiadomo, dlatego BLIK zrobił furorę, ponieważ zastąpił tradycyjne przelewy sześciocyfrowym kodem. Ta metoda szybko przypadła do gustu użytkownikom, którzy z BLIK-a korzystają częściej niż chociażby z kart VISA/Mastercard. W zakładach bukmacherskich również w ten sposób doładujesz konto gotówką. Jak to działa?

blik logo

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach z BLIK:

Rekomendowane zakłady bukmacherskie po wpłacie BLIK-iem

BukmacherMin. wpłataProwizjaCzas realizacji
Fuksiarz1 zł0%Natychmiast
Fortuna1 zł0%Natychmiast
STS1 zł0%Natychmiast
Superbet1 zł0%Natychmiast
forBET1 zł0%Natychmiast

Wpłaty do bukmacherów za pośrednictwem aplikacji BLIK są o tyle komfortowe, że firmy pozwalają na dokonywanie transakcji od minimalnej wartości 1 zł. Nie jest to tak wysoki próg wejścia, jak chociażby w depozycie przez Skrill. W STS wykonując wpłatę tą metodą możesz przelać minimalnie 50 zł. Z BLIK-iem jest znacznie prościej, bo do bukmachera wpłacisz choćby symboliczną złotówkę.

Gdzie najlepiej korzysta się z BLIK? To mechanizm, który działa u każdego bukmachera online podobnie. Jeśli nauczysz posługiwać się BLIK-iem, to konto doładujesz u dowolnego operatora. Całość procedury zajmuje dosłownie kilkadziesiąt sekund.

TOP bukmacherzy

Bukmacherzy z BLIK to na polskim rynku standard. Tak naprawdę, jeśli chodzi o legalne zakłady online, to każdy operator pozwala na wybranie tej metody płatności. BLIK-iem doładujesz saldo gracza o dowolnej porze, bo przelewy są obsługiwane w dzień, jak i nocy. Tak to działa u wszystkich bukmacherów, którzy wdrożyli do systemu płatności funkcje BLIK.

W zakładach bukmacherskich BLIK może obsługiwać przelew bezpośrednio na stronie bukmachera lub za pośrednictwem elektronicznych płatności np. dotpay lub Przelewy 24. Wówczas kod BLIK, który potwierdza przelew należy wprowadzić nie bezpośrednio u bukmachera, a u pośrednika obsługującego płatność.

💡 Jeśli posiadasz konto i aplikacje banku współpracującego z BLIK, to wpłatę do bukmachera zrealizujesz za pośrednictwem kilku kliknięć w telefonie. Transakcja zajmuje niewiele czasu, a co ważne – żaden bukmacher nie pobiera prowizji od depozytu BLIK. W pojedynczym przelewie maksymalnie możesz wpłacić 100 tysięcy złotych.

Jak działa BLIK na przykładzie konkretnych bukmacherów? Poniżej prezentujemy najlepszych operatorów do transakcji poprzez BLIK:

Fuksiarz

Bukmacher Fuksiarz oferuje BLIK jako jedną z podstawowych form płatności. Nie jest tajemnicą, że typerzy częściej korzystają z urządzeń mobilnych przy obstawianiu, dlatego depozyt BLIK-iem idealnie wpisuje się w nowe trendy. Fuksiarz dysponuje aplikacją mobile, dzięki której doładujesz saldo gracza. BLIK to forma wpłaty, która nie generuje dodatkowej prowizji, a jednocześnie jest błyskawicznie księgowana na koncie gracza. Słowem, chwilę po potwierdzeniu przelewu twoje pieniądze pojawią się u bukmachera.

BLIK, jako forma płatności, jest respektowany przy wszystkich bonusach Fuksiarza. Nie ma ryzyka, że depozyt poprzez BLIK wykluczy cię z udziału w promocji.

Główne zasady wpłaty BLIK w Fuksiarz:

✅ Minimalna wpłata od 1 zł

✅ Prowizja 0%

✅ Przelew księgowany na koncie błyskawicznie

Fortuna

W Fortunie minimalna wpłata BLIK-iem to 1 zł, a maksymalna to 100 tysięcy złotych. U tego bukmachera ten rodzaj transakcji jest księgowany przez całą dobę. Co to oznacza? To że z BLIK-a możesz skorzystać rano, a nawet w nocy. Pieniądze pojawią się na twoim saldzie tak samo szybko.

W Fortunie, tak jak w Fuksiarzu i STS, depozyt BLIK-iem gwarantuje udział we wszystkich specjalnych ofertach. Chodzi o bonusy powitalne, jak i te dla stałych użytkowników. BLIK-iem doładujesz konto na efortuna.pl, jak i aplikacji mobile na Android/iOS. Oczywiście od transakcji nie są pobierane dodatkowe opłaty.

Depozyt BLIK w Fortunie na skróty:

✅ Transakcja może opiewać na kwotę w przedziale 1-100 000 zł

✅ Bukmacher i BLIK nie pobierają prowizji

✅ Wpłaty księgowane są w czasie rzeczywistym tj. natychmiast

STS

W STS BLIK służy przy wpłatach, bo wypłaty są realizowane przez bukmachera przelewem na rachunek bankowy. Chcąc wykonać depozyt możesz sam wybrać metodę. W STS jest ich sporo, bo poza BLIK-iem są portfele elektroniczne (Skrill, Neteller), a także karty kredytowe/debetowe VISA i Mastercard.

Transakcja BLIK w STS gwarantuje możliwość wpłaty najniższej kwoty. W tym przypadku wartość minimalnego depozytu może opiewać na 1 zł. To polecana forma wpłaty zwłaszcza dla początkujących graczy, którzy nie chcą inwestować wysokich kwot. Co więcej, do depozytu BLIK-iem wystarczy bankowość elektroniczna. Jeśli chodzi o portfele online, takie jak Skrill, to w tym przypadku należy posiadać środki, jak i konto u tego operatora.

Najważniejsze informacje o BLIK w STS:

✅ Brak opłat za wpłatę

✅ Minimalny depozyt 1 zł

✅ Wpłaty realizowane są całodobowo

Gdzie zrobisz płatność przez BLIK?

Bukmacherzy BLIK udostępniają powszechnie z racji tego, że to popularna forma wykonywania płatności w internecie. Jak pokazują badania z 2019 roku już wtedy więcej klientów korzystało z BLIK niż z transakcji przy użyciu kart VISA/Mastercard. W skali mikro ta tendencja przekłada się też na zakłady bukmacherskie. Tym bardziej, że BLIK jest obsługiwany przez systemy płatnicze PayU, dotpay i Przelewy 24. Wszystko to sprawia, że z dostępem do BLIK-a u bukmacherów nie ma żadnego problemu.

BLIK działa na zasadach szybkiego przelewu, co oznacza, że po potwierdzeniu wpłaty – środki te natychmiast doładują twoje saldo u bukmachera. Co więcej, Fuksiarz, Superbet czy Betcris pozwalają na niską minimalną wpłatę przez BLIK. A to sprzyja popularności transakcji, ponieważ nie trzeba wykonywać dużych przelewów, żeby można było postawić kupon.

👉 U których bukmacherów BLIK jest akceptowalny? W skrócie: u wszystkich z licencją Ministerstwa Finansów. A oto szczegółowa lista:

 • Fuksiarz
 • Fortuna
 • STS
 • Superbet
 • Betclic
 • Betfan
 • eWinner
 • Etoto
 • Totalbet
 • forBET
 • PZBuk
 • BetX
 • Go+Bet
 • BestBet 24

Co łączy każdego z tych bukmacherów? Żaden z nich nie pobiera prowizji od wpłaty.

Na czym polega wpłata BLIK u bukmacherów?

Jak działa BLIK u bukmacherów? Schemat transakcji jest taki sam, jak wtedy, gdy płacisz BLIK-iem za zakupy online lub pozostałe czynności. Przede wszystkim co trzeba wiedzieć – BLIK-iem wykonasz płatność u bukmachera, jeśli posiadasz konto w banku, który obsługuje tego rodzaju kody. Początkowo BLIK dostępny był w 6 bankach, ale aktualnie jest ich już 18, co oznacza, że prawdopodobnie, w którymś z nich posiadasz rachunek. Tym bardziej, że na liście znajdują się główne banki takie jak PKO BP, ING czy Santander.

Lista banków, u których możesz generować kody BLIK na przelewy do legalnych bukmacherów:

 • Alior Bank
 • ING
 • Millennium
 • mBank
 • Santander
 • PKO BP
 • Getin Bank
 • Credit Agricole
 • Noble Bank
 • BNP Paribas
 • PEKAO
 • Banki Spółdzielcze
 • Grupa BPS
 • Nest Bank
 • Bank Pocztowy
 • BS Brodnica
 • BOŚ Bank
 • Citi Handlowy

Do depozytu przez BLIK dodatkowo musisz mieć elektroniczną bankowość tj. aplikację mobilną wybranego banku. To właśnie za jej pośrednictwem wygenerujesz sześciocyfrowy kod, który potwierdza transakcję. Po otrzymaniu kodu BLIK – wystarczy przepisać go/wkleić w odpowiednie miejsce u bukmachera, a następnie autoryzować przelew na koncie w banku. Tyle wystarczy, żeby transakcja została przeprowadzona. O czym trzeba pamiętać? O tym, że kod BLIK ważny jest tylko przez dwie minuty. Jeśli w tym czasie go nie użyjesz, to będziesz musiał wygenerować nowy przelew.

Wybierając BLIK u bukmachera musisz liczyć się z tym, że niektóre firmy samodzielnie obsługują transakcje, a z kolei inni operatorzy korzystają z aplikacji Przelewy 24 lub dotpay. Do bezpiecznego przelewu BLIK potrzebujesz wygenerować kod w aplikacji banku, a następnie autoryzować transakcje. Nie należy podawać wrażliwych danych takich jak login czy hasło do elektronicznej bankowości.

BLIK – czy to bezpieczna forma wpłaty?

BLIK należy do firmy Polski Standard Płatności, gdzie udziały mają główne banki w naszym kraju. To projekt, który powstał w 2015 roku, a od tamtej pory znacząco się rozwinął. Co o tym świadczy? Przede wszystkim liczba klientów, którzy korzystają z płatności BLIK-iem. W 2015 roku było to około 1.5 mln użytkowników, a sześć lat później 21. 5 mln osób. Z roku na rok rośnie też wartość transakcji wykonywanych przez BLIK. Dla przykładu w 2020 roku suma ta opiewała na kwotę 57 miliarda złotych, a 12 miesięcy później – 103 miliardy.

Jeśli chodzi o generowanie kodu BLIK – możesz zrobić to tylko za pośrednictwem własnej aplikacji bankowej. Wówczas warto zadbać o to, aby przepisać go w odpowiednie miejsce przy robieniu przelewu. W dużej mierze oszustwa na BLIK-a polegają na tym, że nieświadomi użytkownicy wysyłają kody osobom trzecim lub wklejają je nie w to miejsce, w które powinni. Wykonując przelew u bukmachera upewnij się, że jesteś na jego oficjalnej stronie lub korzystasz z wiarygodnego operatora płatności np. PayU, dotpay lub Przelewy 24.

Najważniejsze informacje o BLIK:

✔️ To polska firma powstała w 2015 roku

✔️ W 2021 roku z BLIK-a korzystało ponad 21 milionów użytkowników

✔️ BLIK jest regulowany przez polski system prawny

✔️ Kod BLIK możesz wygenerować w 18 bankach

Bonusy od depozytu po użyciu BLIK

W zakładach bukmacherskich zwłaszcza na start, a więc po rejestracji konta pojawiają się bonusy od pierwszej lub drugiej wpłaty. Bywają sytuacje, że regulamin wyłącza niektóre formy płatności z możliwości uzyskania bonusu. Sprawdziliśmy na przykładzie polskich firm, jak to jest w przypadku BLIK. Jakie wnioski?

🔎 BLIK jest kompatybilny ze wszystkimi bonusami bukmacherskimi. To forma płatności respektowana m.in. w Fuksiarzu, gdzie po pierwszej wpłacie możesz skorzystać z zakładu bez ryzyka. BLIK działa przy bonusach dla nowych, jak i stałych klientów. Jeśli liczysz na dodatkowe gratyfikacje, to ta forma płatności zapewni ci udział we wszystkich bonusach od wpłaty.

Zalety i wady korzystania z BLIK u bukmachera

Co w głównej mierze przemawia za korzystaniem z BLIK w zakładach online? Na koniec naszego raportu przygotowaliśmy listę “za” i “przeciw”. Co jest mocną stroną, a co słabszą w płatnościach BLIK u bukmacherów?

Zalety

👍 Depozyty są obsługiwane codziennie o dowolnej porze dnia i nocy

👍 Aż 18 banków obsługuje kody BLIK, co sprawia, że płatność ta jest powszechna

👍 Bukmacherzy nie pobierają prowizji za wpłatę BLIK-iem

👍 Promocje bukmacherskie działają po depozycie za pośrednictwem BLIK

Wady

👎 Bukmacherzy nie oferują wypłat przy użyciu BLIK