Bukmacherzy i zakłady na esport

Na esport zakłady bukmacherskie są już integralną częścią tej dyscypliny. Tak jak przyzwyczailiśmy się do tego, że bukmacherzy wystawiają kursy na piłkę nożną, tak wiemy, że i esport znajduje się w kręgu zainteresowań tychże operatorów. To wciąż nowe zjawisko, które dynamicznie się rozwija. Na tyle szybko, że esport już teraz jest w TOP 10 najpopularniejszych sportów u bukmacherów. Gdzie obstawiać tego rodzaju gry, żeby cieszyć się z najlepszej oferty?

esport

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach do esportu:

Rekomendowani bukmacherzy na zakłady esportowe

🎮 KategoriaBukmacher
📈 Kursy bukmacherskieSTS, Superbet, Etoto
🔎 Zakłady przedmeczoweBetcris, LVBET, Fortuna
🔥 Zakłady na żywoLVBET, Betcris, Fortuna
📺 Transmisje liveLVBET, Superbet, STS

Do esportu bukmacherzy podchodzą z wielką uwagą, czego dowodem jest rosnąca ilość rozgrywek dostępnych do obstawiania, jak i samych gier. Wybierając firmę, u której będziesz obstawiał esport warto kierować się podstawowymi kryteriami takimi jak: poziom kursów, szerokość oferty, a także dodatkowe funkcje np. transmisje live. Takie elementy uwzględniliśmy przy naszych rekomendacjach bukmacherów do esportu.

Gdzie obstawiać esport?

O esporcie możemy napisać, że jest oferowany przez wszystkich bukmacherów. To dyscyplina znajdują się w gronie tych głównych, a nie niszowych. Obstawianie esportu to poszukiwanie najlepszych kursów i ciekawych rynków. A tego nie gwarantują wszyscy, dlatego trzeba wiedzieć, u jakich bukmacherów typować CS:GO, a których lepiej omijać szerokim łukiem.

Z analiz bukmacherskich wynika, że większość zakładów generują dwie gry esportowe:

 • Counter Stroike: Global Offensive
 • League of Legends

To wydarzenia, które są obstawiane przez około 90% typerów specjalizujących się w esporcie. Widzą to bukmacherzy, dlatego oferty są najbardziej rozbudowane właśnie na CS:GO i LOL. Mowa o ilości rozgrywek, jak i kursach na poszczególne rynki. Na pozostałych miejscach klasyfikują się DOTA 2, Rainbow Six czy Overwatch. To że Counter Strike i League of Legends zajmują większość graczy wcale nie oznacza, że bukmacherzy rezygnują z pozostałych aktywności w tej dziedzinie.

💡 Na bonuspedia.pl analizujemy bukmacherów pod kątem konkretnych dyscyplin sportowych. Wszystko po to, żebyś miał pewność, że obstawiasz rozgrywki w firmie, która daje ci najwyższe kursy i atrakcyjne rynki. 

Czym powinien charakteryzować się bukmacher na esport? Oto główne elementy:

✅ Powinien oferować zakłady przedmeczowe i na żywo.

✅ Średnio na CS:GO i League of Legends powinien udostępniać 30-40 rynków przedmeczowych.

✅ W ofercie na żywo powinien dysponować streamami live.

✅ Średnia marża na kursy nie powinna przekraczać 9%.

Którzy bukmacherzy spełniają te wytyczne?

TOP 3 bukmacherów

Obstawiając esport nie ma co ograniczać się do jednego bukmachera. Dlaczego? Dlatego, że oferty kursowe są na tyle zróżnicowane, że jednym razem sprawdzi się STS, a drugim Betcris. Dywersyfikacja portfela pomiędzy kilku bukmacherów to praktyka stosowana przez profesjonalnych graczy. Będąc zarejestrowanym u więcej niż jednego operatora możesz wybierać lepszy kurs, a także ciekawszy rynek. 

Na zakłady bukmacherskie związane z esportem proponujemy trzy firmy, które świetnie radzą sobie z ofertą na Counter Strike, League of Legends, a także pozostałe konkurencje. Co więcej, to bukmacherzy transmitujący wiele wydarzeń z rozgrywek esportu.

STS

Od kilku lat obserwujemy rozwój esportu w STS. To bukmacher, który niegdyś sponsorował Polską Ligę Esportową. W zakładach STS esport oferowany jest na rynkach przedmeczowych i na żywo. Najwięcej typów oferuje na CS:GO i LOL, co nie jest niczym nowym, bo tak robi większość bukmacherów. Nie oznacza to, że tylko te gry wytypujesz u tego bukmachera. Jest wręcz odwrotnie – poza nimi znajdziesz też:

 • DOTA 2,
 • Valorant,
 • StarCraft 2,
 • StarCraft Broodwar,
 • King of Glory,
 • Overwatch,
 • Rainbow Six,
 • Rocket League,
 • Wild Rift,
 • Age of Empires,
 • Call of Duty.

Przede wszystkim w CS:GO i League of Legends ilość lig robi wrażenie. Co więcej, to bukmacher z zakładami długoterminowymi na esport. W ramach jego oferty możesz wytypować m.in. zwycięzcę IEM Katowice.

Dodatkowymi atutami STS są transmisje live z pojedynczych spotkań, a także niska marża. Ten drugi element sprawia, że esport w STS obstawisz po najlepszych kursach.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady
live
TransmisjeMarża
~406015CS:GO, League of LegendsOkoło 5%

LVBET

LVBET na tyle mocno zaangażował się w esport, że stworzył osobny dział poświęcony tylko tym rozgrywkom. Zakłady przedmeczowe i live u tego bukmachera stoją na najwyższym poziomie. To samo możemy powiedzieć o ilości gier, jak i dostępnych rynkach. Nie mamy wątpliwości, że LVBET można określić mianem specjalisty od esportu.

To bukmacher, który jako pierwszy w Polsce wprowadził streamy z meczów esportu. W LVBET jest tego sporo, a transmisję nie dotyczą tylko CS:GO i League of Legends. Pozostałe batalie w Overwatch, Rainbow Six czy Valorant również możesz oglądać na ekranie komputera lub telefonu. Warto zauważyć, że LVBET oferuje najwięcej rozgrywek do obstawiania biorąc pod uwagę wszystkie konkurencje w świecie esportu. Cieniem kładą się kursy u tego bukmachera, bo średnia marża 9% nie jest wysokich lotów.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady
live
TransmisjeMarża
~604020CS:GO, LOL, DOTA 2Około 9%

Betcris

Oferta Betcris imponuje ze względu na skalę oferowanych rynków. To bukmacher, który na główne gry regularnie oferuje kilkadziesiąt zdarzeń w trybie przedmeczowym. Co więcej, w CS:GO podczas zakładów live bywają rozgrywki, gdzie Betcris pozwala typować ponad 30 zdarzeń na żywo. To bukmacher z rozbudowaną ofertą na esport, dlatego jeśli chcesz stawiać zakłady na dodatkowe zdarzenia np. pierwszą krew, inhibitor czy mapę – to Betcris będzie trafionym wyborem.

Zakłady esportowe w Betcris to nie tylko CS:GO, League of Legends czy DOTA 2. W ofercie tego operatora znajdują się też rozgrywki e-football, czyli popularna FIFA. Na te zmagania bukmacher również pozwala realizować typy pre-match i live zupełnie, jak w normalnym meczu piłkarskim. Wystarczy zauważyć, że można grać kupony na azjatycką sumę goli.

W Betcris oferowane są transmisje, ale w mniejszym stopniu niż STS. Kursy są również gorsze niż te proponowane na sts.pl.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady
live
TransmisjeMarża
~505020CS: GO, LOLOkoło 8%

Kursy na esport: gdzie są najlepsze?

📈 Zakłady bukmacherskie na esport nie różnią się wiele od pozostałych dyscyplin. Podobne są też strategię gry, jeśli chodzi o dobór stawki i kursów. Ogólne zalecenia są takie, żeby grać u tych bukmacherów, którzy oferują najlepsze kursy. Jak to wygląda na polskim rynku?

Analizując oferty bukmacherskie dostrzegliśmy, że średnia marża jest wyższa niż ta dostępna w piłce nożnej, koszykówce czy tenisie ziemnym. W zakładach na esport buki stosują wyższe prowizje. Średnio liczy ona 8%. To jednak nie oznacza, że nie można znaleźć bukmacherów z atrakcyjniejszymi kursami. Zdarzają się firmy stosujące niższą marżę, a przypomnijmy – im ona mniejsza, tym kursy wyższe.

Na liderów, jeśli chodzi o poziom kursów związanych z zakładami na esport, wyrastają STS, Superbet i Etoto. O ile ten pierwszy raczej nie słynie z wysokich kursów, o tyle ten trzeci (Etoto) często pojawia się w czołówce w tego rodzaju zestawieniach.

Policzyliśmy marżę na główne gry esportowe, czyli CS:GO, League od Legends i DOTA 2. Oto współczynniki prowizji u poszczególnych bukmacherów:

BukmacherMarża
Fortuna8.7%
Totalbet9.1%
STS5.2%
Betcris8%
Fuksiarz8.2%
forBET8.5%
LVBET9.5%
Etoto6.5%
Superbet6.1%

Jeśli chcesz typować po najwyższych kursach to powinieneś wybrać:

🥇 STS

🥈 Superbet

🥉 Etoto

Zakłady przedmeczowe

W zakładach przedmeczowych esport jest najszerzej reprezentowany ze względu na CS:GO i League of Legends. To rozgrywki, w których bukmacherzy zawsze oferują dodatkowe rynki. Inaczej jest w przypadku Valorant czy Rainbow Six – tam często pojawiają się tylko główne zakłady na wynik i ewentualnie under/over.

W obstawianiu esportu specyfika typów zależy od charakteru gry. W Counter Strike bukmacherzy pozwalają na typowanie handicapów odnośnie zwycięzców map, dokładnego wyniku i sumy zwycięstw: powyżej/poniżej. W League of Legends do dyspozycji graczy są zakłady na pierwsze zabójstwo, wieżę czy inhibitor. Tak jest w ofercie Betcris, Fortuny czy LVBET.

Musimy stwierdzić, że poziom polskich bukmacherów cały czas rośnie, jeśli chodzi o esport. W odniesieniu do CS:GO i League of Legends większość z nich pozwala na grę co najmniej kilkunastu rynków w trybie przedmeczowym. To oznacza, że podobny zakres rynków znajdziesz w Betfan, eWinner i PZBUK. Wiadomo, że najlepsi operatorzy charakteryzują się nie tylko licznymi typami, ale też mnogością rozgrywek w odniesieniu do Europy, jak i świata.

Gdzie znajdziesz najwięcej zakładów przedmeczowych? W tym względzie najlepiej sprawują się:

🥇 Betcris

🥈 LVBET

🥉 Fortuna

Zakłady na żywo

W esporcie zakłady na żywo to już nie jest tak oczywista sprawa, co w przypadku typów przedmeczowych. Jeśli chcesz obstawiać live CS:GO lub League of Legends to powinieneś wybrać renomowanego bukmachera. W przeciwnym razie – możesz obejść się smakiem. Co więcej, zakłady live najlepiej jest łączyć ze streamami na żywo. Zwykle to idzie w parze – bukmacherzy, którzy oferują typy live na esport, pozwalają też oglądać wydarzenia związane z tą dyscypliną.

W zakładach na żywo możesz obstawiać podobne rynki, co w trybie pre-match. Tyle tylko, że w trakcie spotkania masz więcej informacji odnośnie danej konfrontacji. Widzisz w jakiej formie są zespoły i jak układa się rywalizacja na mapie. To może prowadzić do skuteczniejszych typów. Aby tak się stało trzeba jednak wnikliwie śledzić przebieg rywalizacji – to dotyczy każdej gry w świecie esportu, którą chcesz obstawiać.

Obstawianie live umożliwiają takie firmy jak STS, Betcris, LVBET, Fortuna czy Superbet. Co łączy tych bukmacherów? To że dysponują oni transmisjami live z CS:GO i League of Legends. Najwięcej rynków w trybie na żywo znajdziesz w LVBET i Betcris. 

Jakich bukmacherów polecamy do obstawiania zakładów na żywo z esportu? Oto nasze propozycje:

🥇 LVBET

🥈 Betcris

🥉 Fortuna

Transmisje live u bukmacherów

Jeśli chodzi o transmisje live z esportu to bukmacherzy bazują na streamach, gdzie jest podgląd na to, co dzieje się na ekranie tj. mapie rywalizacji. W ten sposób w LVBET można śledzić główne turnieje Counter Strike, League of Legends i pozostałych gier. Generalnie to bukmacher, który wyrósł na lidera w transmisjach z esportu. Nie streamuje on tylko zmagań z CS:GO i LOL, a także z DOTA 2, StarCraft 2 i pozostałych konfrontacji. W Fortunie, Superbet i STS w większości przypadków transmisje dotyczą dwóch głównych gier: Counter Strike i League of Legends.

Oglądanie esportu w LVBET jest o tyle ułatwione, że dostęp do streamu mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy. To oznacza, że nie trzeba wpłacać środków na konto, żeby móc oglądać zmagania na żywo. Co więcej, streamy z esportu można uruchomić też za pośrednictwem aplikacji mobile na iOS/Android.

Bez wpłaty na saldo główne esport obejrzysz też w Superbet – tam również wystarczy rejestracja konta. W STS i Fortunie dodatkowo należy posiadać pieniądze na koncie głównym, żeby streamy działały prawidłowo.

🎮 RozgrywkiBukmacherzy
Counter Strike: GOSTS, Fortuna, Superbet, LVBET, Betclic, Betcris
League of LegendsSTS, Fortuna, Superbet, LVBET, Betclic, Betcris
DOTA 2LVBET, Betcris
StarCraft 2LVBET
ValorantLVBET
Pozostałe gry: King of Glory, Overwatch, Rainbow SixLVBET

Najlepsi bukmacherzy do transmisji esportu:

🥇 LVBET

🥈 Superbet

🥉 STS

Zakłady na esport: co i jak obstawiać?

Zakłady na esport są o tyle atrakcyjne, że w tym przypadku sezon trwa przez cały rok. Specjaliści od Counter Strike czy League of Legends w zasadzie bez przerw mogą obstawiać kupony na swoich faworytów. Co więcej, to zjawisko, które nabiera tempa, a widać to też po zakładach bukmacherskich. Rośnie ilość rynków, a także liczba rozgrywek, które można obstawiać.

Esport to szersze pojęcie, które skupia w sobie wiele gier elektronicznych. Nie jest tak, że typerzy CS:GO równie dobrze znają się na League of Legends. To zgoła odmienne gry, co trzeba wziąć pod uwagę w obstawianiu esportu. U bukmacherów dostrzeżesz różnicę w oferowanych kursach, a także rynkach. Słowem, inna oferta rynków jest na CS:GO, a różna na DOTA 2.

Co głównie typuje się w esporcie? Przygotowaliśmy wraz z objaśnieniem popularne rynki w grach elektronicznych:

RynekOpisRodzaj zakładuBukmacherzy
WynikZakład, w którym wskazujesz zwycięzcę meczu w oparciu o wszystkie mapy/rundyPrzedmeczowy
Na żywo
Wszyscy bukmacherzy
Suma map: powyżej/poniżejTypujesz, ile map będzie potrzebnych do rozstrzygnięcia meczuPrzedmeczowy
Na żywo
STS, Fortuna, Betcris, LVBET, eWinner, forBET, LVBET, Totalbet, Betfan
HandicapZakład, gdzie na starcie drużyna otrzymuje punktową przewagęPrzedmeczowy
Na żywo
Betcris, LVBET, Fortuna
Dokładny wynikWskazanie na dokładny rezultat np. 2:1 w mapachPrzedmeczowy
Na żywo
STS, Fortuna, Betcris, LVBET, eWinner, forBET, LVBET, Totalbet, Betfan
Zakłady dodatkoweZakłady na 1. zabójstwo, wieżę, inhibitorPrzedmeczowy
Na żywo
STS, Fortuna, LVBET, Superbet, Betfan, Totalbet, forBET

FAQ

Który bukmacher na esport oferuje najwyższe kursy?

Najlepsze kursy w esportowych zakładach oferują STS, Superbet i Etoto.

Gdzie jest najwięcej zakładów na esport w trybie przedmeczowym?

Najlepszą ofertę posiadają Betcris, LVBET i Fortuna.

Który bukmacher oferuje najwięcej transmisji live z esportu?

Liderem na rynku transmisji esportowych jest bukmacher LVBET.