Bukmacherzy i zakłady na baseball

Zakłady bukmacherskie na baseball nie są w gronie tych najpopularniejszych w naszym kraju. MLB, a także pozostałe rozgrywki zwykle typują koneserzy baseballa. Nie jest to rozpowszechniony sport na naszym kontynencie - w przeciwieństwie do Ameryki i Azji wschodniej. Tam baseball jest znacznie chętniej oglądany. Mimo to bukmacherzy w Polsce pozwalają obstawiać ten sport. Gdzie baseball jest najlepiej obsługiwany?

baseball

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach do snookera:

Rekomendowani bukmacherzy na baseball

⚾ KategoriaBukmacher
📈 Kursy bukmacherskieFortuna, Betclic, Superbet
🔎 Zakłady przedmeczoweBetcris, Betclic, Fortuna
🔥 Zakłady na żywoSuperbet, Betcris, Betclic
📺 Transmisje liveSuperbet

Na baseball bukmacherzy konkurują ze sobą w oparciu o zakłady przedmeczowe, na żywo i kursy. To właśnie na te elementy głównie powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze zakładów na MLB. Chodzi o to, aby bukmacher pozwalał na obstawianie ciekawych rynków, a przy tym nie nakładał wysokiej prowizji na kursy. Którzy z legalnych operatorów spełniają te kryteria? Poniżej znajdziesz rekomendowanych bukmacherów do baseballu w oparciu o ofertę, kursy i transmisje:

Gdzie obstawiać baseball?

Choć w naszym kraju baseball raczkuje, a wiedza o nim jest znikoma, to w ofercie bukmacherów dyscyplina ta przez niektóre firmy jest kompleksowo obsługiwana. Mamy na myśli udostępniane zakłady przedmeczowe i na żywo na baseball, a także transmisje live. Przede wszystkim typerzy korzystają z kursów na MLB, czyli Major League Baseball. To rozgrywki porównywane z NBA, NFL, czy NHL, które odbywają się w USA. W tym kraju to jeden ze sportów narodowych, który generuje ogromną widownię.

Na baseball bukmacherzy wystawiają oferty w odniesieniu do zwycięzcy, a także przebiegu meczu. Pojedyncze spotkanie zwykle trwa około trzech godzin, a więc w tym czasie sporo może się wydarzyć. W zakładach możesz przewidywać to za pośrednictwem sumy punktów czy wyniku inningów. Oczywiście nie wszyscy bukmacherzy udostępniają tak szczegółowe typy. Dlatego ważne jest, żeby na baseball wybrać taką firmę, która otwiera, jak najwięcej rynków.

💡 Na bonuspedia.pl sprawdziliśmy, który z polskich bukmacherów oferuje najlepszą ofertę na baseball w trybie pre-match i live. Ilość rynków porównaliśmy z pozostałymi operatorami, a dodatkowo policzyliśmy marżę na zakłady. Wszystko po to, żebyś miał pewność, gdzie najlepiej obstawiać baseball.

Co powinien posiadać bukmacher oferujący zakłady na baseball? Wybraliśmy kilka głównych elementów:

✅ Bukmacher na baseball powinien oferować zakłady przedmeczowe i na żywo.

✅ W jego zainteresowaniu powinny być też pozostałe ligi, a nie tylko MLB.

✅ Średnia marża w zakładach na baseball nie powinna przekraczać 5%.

✅ W rynkach przedmeczowych czy live powinien udostępniać ciekawe rozszerzenia takie jak: kto wygra 1. inning?

Kogo polecamy do obstawiania baseballa?

TOP 3 bukmacherów

Generalnie baseball w zakładach udostępniają wszyscy bukmacherzy w Polsce. To niszowy sport, ale każda z firm posiada kursy związane z tą rywalizacją. Szczegóły jednak robią różnicę i tak jest w przypadku baseballu. Nie wszyscy podchodzą do rozgrywek MLB z taką uwagą, jak topowi bukmacherzy na baseball. O kim mowa? W naszym konkursie najlepiej sprawili się Betcris, Superbet i Betclic. To operatorzy z rozbudowanymi zakładami, wysokimi kursami, a dodatkowo transmisjami z MLB.

Więcej informacji o obstawianiu baseballa znajdziesz w dalszej części artykułu:

Betcris

Na naszym rynku Betcris dał się poznać, jako bukmacher świetnie obsługujący sporty kojarzone z USA. Baseball to dyscyplina wymyślona właśnie przez Amerykanów, a więc USA to synonim tego sportu. Betcris w przypadku MLB, a także pozostałych rozgrywek staje na wysokości zadania. To firma z najszerszą ofertą rynków przedmeczowych i live na mecze baseballa. Jeśli chodzi o ligę MLB to do każdego spotkania bukmacher ten wystawia ponad 60 rynków pre-match. Dla porównania STS i Fortuna oferuje 15-20 typów.

W Betcris baseball wytypujesz na przykładzie głównych rynków, czyli tego kto wygra spotkanie. Poza tym bukmacher ten udostępnia:

  • zakłady na handicapy,
  • liczbę runów/punktów,
  • zakłady łączone: wygra drużyna/suma punktów,
  • rodzaj pierwszego home runa,
  • drużyna, która zdobędzie ostatni punkt w meczu,
  • wyścig do 3 runów,
  • zwycięzca po 3 inningach.

Oferta na baseball może imponować, a lepszej do obstawiania w Polsce nie znajdziesz. Warto też odnotować, że średnia marża nakładana na kursy również należy do jednej z najniższych na rynku.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady
live
TransmisjeMarża
~106030brakOkoło 5.3%

Superbet

W Superbet zakłady na baseball są nieco mniej rozbudowane, co w Betcris, ale znajdziesz w nich również dodatkowe rynki np. handicapy, a także inningi. Co więcej, jak wynika z naszych obliczeń – kursy w Superbet w dłuższej perspektywie będą bardziej opłacalne ze względu na niższą marżę. To istotna wiadomość zwłaszcza dla tych typerów, którzy mają w planie regularne obstawianie MLB i pozostałych rozgrywek baseballa.

U tego bukmachera obstawisz nie tylko ligę w USA, ale też rozgrywki w Azji wschodniej i Ameryce Południowej. To właśnie tam baseball cieszy się największym zainteresowaniem. Głównym atutem Superbet są transmisje live z MLB. Na stronie bukmachera lub w mobilnej aplikacji możesz oglądać wszystkie mecze sezonu zasadniczego i rundy play-off.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady
live
TransmisjeMarża
~102020MLBOkoło 4.8%

Betclic

Jeśli jest w Polsce bukmacher, który mógłby konkurować na ilość rynków z Betcris, to jest to Betclic. To operator, który również na baseball wystawia imponującą liczbę rynków. W meczach MLB sięga ona ponad 60 typów w trybie przedmeczowym. W zakładach Betclic wskażesz sumę punktów, rezultat 1. inninga, różnicę punktową pomiędzy zwycięzcą a przegranym, a także liczbę runów gości/gospodarzy. Co ciekawe, w Betclic na przestrzeni całego meczu wytypujesz też sumę uderzeń w trybie under/over. To pokazuje, że to kolejny bukmacher, gdzie baseball mogą obstawiać prawdziwi specjaliści.

Zakłady na baseball w Betclic są jeszcze atrakcyjniejsze, jeśli spojrzysz na statystyki marży. Według naszego raportu bukmacher ten średnio nakłada 4.5% na typy MLB. To niska prowizja, która pozwala na obstawianie po wysokich współczynnikach w porównaniu do reszty bukmacherów.

Ilość ligZakłady
przedmeczowe
Zakłady
live
TransmisjeMarża
~86030brakOkoło 4.5%

Kursy na baseball: gdzie są najlepsze?

📈 Na baseball bukmacherzy nie nakładają zbyt wysokiej marży. Zdecydowanie wyższe prowizje są w obstawianiu żużla, piłki ręcznej czy MMA. Przez baseballu średnia marża oscylują w granicach 5.5%, co jest dobrym wynikiem. Bywają sporty, gdzie buki stosują prowizje na poziomie 7-9%.

Ze względu na niskie marże baseball jest atrakcyjny dla profesjonalnych graczy, którzy zwracają uwagę na kursy. Gdzie są one najlepsze? Sprawdziliśmy to na przykładzie legalnych bukmacherów. W naszym raporcie najlepszymi współczynnikami może pochwalić się Fortuna. Tam średnia marża wykracza odrobinę poza 4%. Na pozostałych miejscach są Betclic i Superbet. Zwykle na głównych rynkach prowizja u nich nie wynosi więcej niż 5%.

Gdzie kursy są najmniej zachęcające do obstawiania? Fuksiarz i Totalbet to bukmacherzy z najgorszymi współczynnikami. Tam typowanie baseballu jest najmniej dochodowe.

Poniżej prezentujemy tabelę, w której znajdziesz informacje o średniej marży bukmacherów na baseball:

BukmacherMarża
Fortuna4.2%
Totalbet6.3%
STS5.2%
Betclic4.5%
Fuksiarz7.4%
forBET5.2%
Betcris5.3%
Betfan5.3%
Superbet4.8%

Jeśli interesuje cię obstawianie baseballu po najwyższych kursach to powinieneś wybrać:

🥇 Fortuna

🥈 Betclic

🥉 Superbet

Zakłady przedmeczowe

W baseballu zakłady przedmeczowe u najlepszych bukmacherów liczą 50-70 rynków. Jak wspominaliśmy wcześniej królem tego podwórka jest Betcris. U tego bukmachera zrealizujesz najwięcej handicapów, a także typów dotyczących poszczególnych partii meczu (inningów). Konkurencje dla Betcris stanowi Betclic – w tym przypadku warto wyróżnić zakłady na sumę uderzeń. To ciekawostka, której nie znaleźliśmy w kursach Betcris.

Mecze baseballa są zawsze rozstrzygane, co oznacza, że w sytuacji remisu odbywa się dogrywka (dodatkowy inning). W zakładach bukmacherskich możesz typować dwudrogowo: kto wygra? Są też rynki trzydrogowe, które uwzględniają remis. Taki rodzaj zakładu oferuje m.in. Fortuna. Przypomnijmy, że to bukmacher z najlepszymi kursami na baseball.

Jakie ligi znajdziesz na baseball w zakładach online? Poza MLB bukmacherzy przyjmują typy na rozgrywki w Japonii, Korei Południowej, Tajwanie, Kubie czy Meksyku. Trzeba jednak pamiętać, że tylko na MLB rynki przedmeczowe są znacząco rozbudowane. W pozostałych meczach zwykle można obstawiać wynik i ewentualnie sumę punktów.

Szukasz szerokiej oferty na baseball? W trybie pre-match najwięcej zakładów oferują:

🥇 Betcris

🥈 Betclic

🥉 Fortuna

Zakłady na żywo

Mecz w baseballa trwa zwykle kilka godzin, co oznacza, że jest sporo czasu na podejmowanie decyzji w zakładach live. Bukmacherzy oferują tego rodzaju tryb, ale trzeba wiedzieć, gdzie rynki te są najlepiej obsługiwane.

Specjaliści od baseballa doskonale analizują mecze w oparciu o zmiany zawodników i wynik na tablicy. Zakłady live w tym przypadku mogą posłużyć do odniesienia zysku z tego rodzaju aktywności. Na wiele w tym trybie mogą pozwolić sobie użytkownicy Betcris. Tam znajdziesz typy odnoszące się do aktualnych inningów np. kto odniesie zwycięstwo w danej rozgrywce?

Minusem Betcris w porównaniu do Superbet jest brak transmisji. Ten drugi z bukmacherów posiada darmowe streamy z MLB. W kontekście obstawiania na żywo to duży atut Superbet. Trudno wyobrazić sobie sytuację, że można podejmować decyzje w zakładach live bez oglądania meczu. W Superbet możesz łączyć obie te funkcje, ponieważ bukmacher ten udostępnia średnio kilkanaście rozszerzeń live do każdego pojedynku MLB.

Zakłady live na baseball prowadzone są na wielu rynkach również u bukmachera Betclic. Czytelny interfejs, a także klarowne oznaczenie kursów sprawiają, że u tego operatora typowanie jest wyjątkowo intuicyjne.

W zakładach live na baseball najlepiej sprawdzą się następujący bukmacherzy:

🥇 Superbet

🥈 Betcris

🥉 Betclic

Transmisje live u bukmacherów

Baseball w polskiej TV to rzadkość, dlatego jeśli ktoś chce oglądać transmisje MLB, to w gruncie rzeczy skazany jest na streamy online. Bukmacherzy mają to do siebie, że wiele wydarzeń relacjonują na żywo – tak jest w piłce nożnej, tenisie, hokeju czy koszykówce. A czy baseball również obejrzysz dzięki rejestracji u bukmachera? Mamy dobrą wiadomość – jest taka możliwość!

Kiedy rekomendujemy bukmacherów do oglądania meczów zwykle wtedy pojawia się firma Superbet. To operator, który udostępnia wiele streamów za darmo. Dużym atutem Superbet jest fakt, że wystarczy posiadać konto u tego buka, żeby mieć pełny dostęp do playera. Nie trzeba mieć w rozliczeniu kuponu lub środków na saldzie głównym, żeby oglądać mecze na żywo. Tak też jest w przypadku MLB. Superbet jest jedynym bukmacherem w Polsce, który transmituje rozgrywki baseballa. Za to należy mu się duży kciuk w górę!

⚾ RozgrywkiBukmacherzy
MLBSuperbet
Japoniabrak
Korea Południowabrak
Tajwan, rozgrywki w Ameryce Południowejbrak

Polecany bukmacher do transmisji baseballa to:

🥇 Superbet

Zakłady na baseball: co i jak obstawiać?

Zakłady na baseball zwykli obstawiać koneserzy, a więc osoby specjalizujące się od tej dyscypliny sportu. Rekreacyjni gracze sięgają po bardziej popularne sporty. Wśród obstawiających baseball głównym rynkiem jest typ na zwycięzcę uwzględniając dogrywkę. Poza tym często stosuje się zakłady na handicapy i sumę punktów.

Niektórzy bukmacherzy tacy jak Betcris i Betclic udostępniają szeroką ofertę złożoną z dodatkowych typów na inningi czy rynki łączone. Jeśli chcesz z nich korzystać – najpierw dowiedz się, co one oznaczają.

Poniżej prezentujemy zakłady na baseball wraz z opisem na czym polegają:

RynekOpisLigiBukmacherzy
Wynik (z dogrywką)Zakład, w którym przewidujesz wynik spotkania w ujęciu dwudrogowym: 12Wszystkie rozgrywkiWszyscy bukmacherzy
Suma punktów: mniej/więcejTo zakład, w którym wskazujesz liczbę punktów na dystansie całego meczu w trybie under/overWszystkie rozgrywkiWszyscy bukmacherzy
HandicapTyp, gdzie jedna z drużyn przed startem meczu uzyskuje przewagę punktowąMLBBetcris, Betclic, Superbet, Fortuna, STS, LVBET
Wynik 1. inningTypowanie, kto będzie prowadził po pierwszej zmianieMLBBetcris, Betclic, Superbet
Zakłady dodatkoweZakłady długoterminowe, sumę uderzeń, punkty drużyn itd.MLBBetcris, Betclic, Superbet

FAQ

Który bukmacher na baseball oferuje najlepsze kursy?

Według naszych obliczeń najwyższe kursy na baseball oferują Fortuna, Betclic i Superbet.

Gdzie jest najszersza oferta pod względem zakładów przedmeczowych i live?

Najwięcej typów do obstawiania na baseball oferują Betcris, Betclic i Superbet.

Który bukmacher transmituje baseball?

Rozgrywki MLB możesz oglądać za darmo w Superbet.