Bukmacherzy PayPal: kto akceptuje ten przelew?

PayPal w zakładach bukmacherskich nie jest tak powszechny, co chociażby w sklepach online. To globalny portfel internetowy, który obsługuje płatności w większości państw na świecie. W naszym kraju znajdziesz kilku bukmacherów, u których wykonasz depozyt za pośrednictwem PayPal. Jak to działa? W naszym raporcie znajdziesz wszystkie informacje, których potrzebujesz, żeby przeprowadzić transakcje u bukmachera z PayPal.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o bukmacherach z PayPal:

Rekomendowane zakłady bukmacherskie po wpłacie PayPal

BukmacherMin. wpłataProwizjaCzas realizacji
STS20 zł0%Natychmiast
LVBET20 zł0%Natychmiast

PayPal to znany portfel online, który pozostaje na rynku ponad 20 lat. W zakładach bukmacherskich to system wykorzystywany do składania wpłaty. W polskich realiach wypłaty na konto PayPal się niemożliwe, ponieważ bukmacherzy są zobowiązani do płatności na rachunek bankowy. Model PayPal, choć przypomina bankowość elektroniczną, to nie jest instytucją bankową. Dlatego część bukmacherów wykorzystuje go tylko do realizowania depozytów.


W naszym kraju, jeśli chodzi o wybór bukmacherów z PayPal, mamy zawężone pole. Na ten moment tylko dwóch operatorów wdrożyło ten mechanizm. Nie dziwi więc, że poniżej rekomendujemy tylko tych bukmacherów. O jakie firmy chodzi? O STS i LVBET.

TOP bukmacherzy

Bukmacherzy PayPal mogą swobodnie wdrażać w swoje struktury płatności, ponieważ to licencjonowany podmiot m.in. w krajach Unii Europejskiej. W polskim systemie bukmacherskim to metoda, która może być stosowana tylko przy wpłatach. Dlaczego? Dlatego, że ustawa hazardowa obliguje bukmacherów do wykonywania wypłat na indywidualne konto bankowe klienta. To oznacza, że PayPal-em zasilisz saldo u bukmachera, ale żeby podjąć z niego środki musisz zlecić transakcje na rachunek w banku.

Systemy płatności u legalnych bukmacherów obejmują przelewy elektroniczne, karty płatnicze i właśnie portfele online. PayPal działa na zbliżonej zasadzie, co Skrill i Neteller. To opcje płatnicze, które są oferowane przez STS. Bukmacher ten przyzwyczaił do tego, że na polskim rynku oferuje najszerszą gamę metod składania depozytów.

💡 Wykonanie przelewu przez PayPal nie wymaga od ciebie podawania wrażliwych danych do bankowości elektronicznej. Posiadając środki na koncie PayPal możesz dosłownie w kilkanaście sekund zasilić saldo u bukmachera. Wystarczy, że wprowadzisz odpowiedni adres e-mail PayPal, a następnie autoryzujesz transakcje w serwisie operatora płatności.

PayPal to wygodna metoda wpłacania pieniędzy do bukmachera, z której na razie korzysta garstka bukmacherów online.

STS

W STS przelew przez PayPal został wprowadzony kilka lat temu. System ten uzupełnił bogaty serwis płatności, bo u tego bukmachera wykonasz transakcje przez BLIK, dotpay, Paysafecard, VISA/Mastercard i Skrill/Neteller. To kompleksowy mechanizm składania depozytów, a PayPal poszerzył tylko możliwości użytkowników.

To portfel popularny przede wszystkim wśród osób, które często kupują przez internet lub przesyłają środki finansowe w różne kraje. PayPal pozwala obsługiwać w ramach jednego portfela aż 25 walut. Co prawda do STS, jak i pozostałych bukmacherów możesz przelać tylko naszą walutę (zł), ale warto wiedzieć, że istnieje możliwość przechowania innych walut. 

Minimalna transakcja w przelewie PayPal do STS liczy 20 złotych. Co ważne, obaj operatorzy nie pobierają prowizji od wpłaty.

Wpłata PayPal w STS:

✅ Bez prowizji

✅ Rachunek u bukmachera zasilany jest błyskawicznie

✅ Najniższa kwota, którą możesz wpłacić to 20 zł

LVBET

PayPal stosowany jest też w zakładach bukmacherskich LVBET. Niegdyś firma ta korzystała ze Skrill, ale następnie zamieniła ten portfel elektroniczny właśnie na PayPal. Poza tym w LVBET działają transakcje przez karty płatnicze i przelewy online.

Jeśli chodzi o depozyt PayPal-em, to LVBET akceptuje wpłatę od 20 złotych w górę. To minimalny próg, który musisz przekroczyć, żeby skorzystać z tej formy depozytu. Tak jak w STS, tak w LVBET nie ma pobieranej opłaty za transakcje.

Główne informacje o PayPal w LVBET:

✅ Minimalny depozyt to 20 zł

✅ Natychmiastowe księgowanie przelewu

✅ Brak prowizji

Gdzie zrobisz płatność przez PayPal?

Dostęp do PayPal u polskich bukmacherów jest dość ograniczony. Opisując wpłaty za pośrednictwem VISA/Mastercard wymieniliśmy wszystkich legalnych operatorów. Tak, tak w tamtym przypadku każdy z bukmacherów pozwala na wpłatę przy użyciu karty debetowej/kredytowej. PayPal w zakładach online nie jest tak często praktykowany, o czym mogłeś przekonać się przeglądając nasze rekomendacje na samym początku artykułu. Dokładnie sprawdziliśmy: jak na razie przelew PayPal-em zrealizujesz u trzech bukmacherów.

STS i LVBET – to wąskie grono operatorów zakładów sportowych, które zdecydowało się na wdrożenie tej formy płatności. Nie jest to jednak nic dziwnego, bo w przypadku Skrill mowa o jeszcze mniejszej liczbie bukmacherów. PayPal dostępny jest u trzech firm, a Skrill u dwóch bukmacherów. Można zatem wysnuć wniosek, że serwis PayPal w zakładach jest bardziej popularny niż portfel Skrill.

W przypadku Skrill istnieje możliwość dołączenia do konta karty Mastercard, co automatycznie poszerza możliwość wykonywania wpłaty u bukmacherów. Jeśli chodzi o PayPal to portfel ten nie przewidział takiej możliwości. Nie istnieje opcja, żeby do salda podpiąć kartę płatniczą, dzięki której mógłbyś wykonywać transakcje u bukmacherów lub w pozostałych miejscach.

PayPal operuje tylko za sprawą przelewów online. Co prawda możesz połączyć konto z rachunkiem bankowym (aby zasilić saldo PayPal lub wypłacić środki), ale nie ma opcji zamówienia karty płatniczej PayPal opartej o system VISA lub Mastercard.

👉 Bukmacherzy, którzy pozwalają na wpłatę poprzez PayPal:

  • STS
  • LVBET

Na czym polega wpłata PayPal u bukmacherów?

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że bukmacherzy akceptujący PayPal udostępniają wpłatę tą metodą 24 godziny na dobę. PayPal jest światowym operatorem płatności, dlatego z tego portfela skorzystasz o dowolnej porze. Bukmacherzy posiadający na swoich stronach PayPal również księgują transakcje błyskawicznie. To oznacza, że dosłownie chwilę po autoryzacji przelewu środki finansowe pojawią się u twojego bukmachera.

Aby prawidłowo wykonać przelew przez PayPal nie musisz podawać danych karty kredytowej, ani logować się do banku. W tym przypadku wystarczy znajomość adresu e-mail, na którym operuje rachunek PayPal. To znak rozpoznawalny tego operatora płatności, że do przelewów wystarczy e-mail. W PayPal nie ma numerów konta, tak jak jest to w tradycyjnym banku. Po wprowadzeniu kwoty, a także e-maila PayPal – należy zweryfikować transakcje na koncie tego operatora.

Sukces PayPal na świecie wziął się właśnie z prostoty i szybkości działania. W STS i LVBET konto pieniędzmi z PayPal możesz doładować na stronach tych bukmacherów, a także aplikacjach mobilnych. Co ciekawe, PayPal również oferuje apkę na iOS/Android, co dodatkowo ułatwia korzystanie z tej formy płatności w telefonie i tablecie.

PayPal – czy to bezpieczna forma wpłaty?

PayPal jest o tyle bezpieczną metodą wpłaty, że transakcja nie pochodzi bezpośrednio z twojego konta bankowego czy karty kredytowej, a z portfela online. To na pewno chroni twój główny kapitał zgromadzony na rachunku bankowym przed jakimikolwiek oszustwami w internecie. Jeśli chodzi o samo działanie PayPal, to nie wystarczy tylko stworzyć profil na platformie, ale następnie trzeba go zweryfikować m.in. przesyłając skany/zdjęcia dokumentu tożsamości. Co więcej, w PayPal funkcjonuje też weryfikacja rachunku bankowego, na który chcesz przelać środki zgromadzone na tym portfelu. Operator wykona przelew tylko na konto, które będzie przypisane do takiego samego imienia i nazwiska, co portfel PayPal.

W celu dodatkowego zabezpieczenia w serwisie PayPal możesz ustawić dwustopniową weryfikację, która oznacza, że każde logowanie trzeba potwierdzić kodem e-mail lub SMS.

Od strony formalnej akcje PayPal notowane są na nowojorskiej giełdzie. Firma ta została założona w 1998 roku, a w 2021 roku wykazała 25 miliardów USD przychodów. Łącznie na całym świecie jest ponad 200 milionów aktywnych kont PayPal.

Najważniejsze informacje o PayPal:

✔️ Główna siedziba PayPal znajduje się w San Jose (USA)

✔️ Akcje PYPL notowane są na giełdzie NASDAQ

✔️ Firma posiada ponad 200 milionów użytkowników

✔️ Portfel PayPal obsługuje 25 walut

Bonusy od depozytu po użyciu PayPal

🔎 Czy PayPal przeszkadza w odbieraniu bonusów od bukmacherów? Ta forma płatności nie jest w żaden sposób negowana przez polskich operatorów. Jeśli STS i LVBET zdecydowali się wprowadzić PayPal, jako jedną z opcji wpłaty, to też pozwalają na wybór tej metody w kontekście bonusów od depozytu i zakładów bez ryzyka. Tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś po rejestracji konta użył PayPal przy płatności, by jednocześnie skorzystać z promocji obowiązujących u tych bukmacherów.

Zalety i wady korzystania z PayPal u bukmachera

Reputacja PayPal jest wysoka, ale od czasu do czasu użytkownicy narzekają na niekorzystną politykę tego operatora. Zdarzają się sytuacje, że PayPal zamraża płatność na 30 dni lub dłuższy okres w celu zweryfikowania transakcji. Zwykle tak się dzieje na nowych kontach, o czym warto pamiętać decydując się na rejestracje portfela online.

W przypadku wpłat do bukmacherów zwykle wszystko przebiega bez zarzutu. Poniżej wybraliśmy zalety i wady korzystania z tej formy transakcji w zakładach online.

Zalety

👍 Łatwość doładowania konta bukmachera z dowolnego miejsca na świecie

👍 Obsługa płatności przez całą dobę

👍 Brak prowizji od wpłaty w STS i LVBET

Wady

👎 Minimalna wpłata do bukmachera rozpoczyna się od 20 zł

👎 Brak opcji wypłaty wygranej na konto PayPal